سنگ های ساختمانی آنقدر متنوع شده اند که به راحتی می توانند تمام سلیقه ها را پوشش بدهند. اما اگر شما در انتخان سنگ ساختمانی مناسب شک و تردید دارید. به شنیده های دیگران اکتفا نکنید و درباره همه سنگ ها تحقیق کنید. در ادامه این مقاله از ایده چین سنگ دهبید را مورد بررسی قرار دادیم تا با شناخت این سنگ شما را در انتخاب یاری کنیم.

ویژگی های سنگ دهبید

سنگ دهبید چیست؟

ویژگی های ممتاز سنگ دهبید

الف: استحکام زیاد در بین سنگ های مرمریت

 ( از نظر ویژگی های فنی و ویژگی های ظاهری از سنگ مرمریت لته که از ترکیه وارد می شود متراکم تر و مقاوم تر است)

ب: مقاومت سایشی زیاد

 (تکرار رفت و آمد در طول سال ها (روی کف) به دهبید آسیب وارد نمیکند)

پ: رنگ و طرح منحصر به فرد

(سنگ دهبید در طیف رنگ کرم  روشن مایل به سفید تا نسکافه ای تیره تولید می شود)

ت:درصد جذب آب پایین (در حد صفر) به دلیل فشردگی و چگالی مولکولی زیاد

این ویژگی کمک میکند طول عمر سنگ به شدت افزایش پیدا کند.

د:ساب پذیری عالی به دلیل تراکم بالا و شفافیت کم نظیر

آیا میدانید زمینه یکدست شفاف سنگ دهبید میتواند نور را انعکاس دهد؟ فضاهایی که نور طبیعی کمتری دارد و عملا باید تاریک تر باشد به کمک سنگ دهبید روشن تر به نظر میرسد.

آشنایی با کاربرد  دهبید در بخش های مختلف ساختمان

زیبایی و مقاومت بخش های مختلفی در نمای داخلی ساختمان از جمله کف ساختمان های ( اداری – تجاری – مسکونی – لابی هتل ها و …)  با سنگ دهبید گره خورده است.

ویژگی های سنگ دهبید

نکات کلیدی در هنگام خرید دهبید

۱-هرگز به چند نمونه اکتفا نکنید و موجود بودن سنگ (دپو سنگ) را بررسی کنید تا پروژه شما  به دلیل نبودن سنگ کافی متوقف نشود.

۲-به هیچ عنوان قبل از دریافت سنگ ٬ مبلغی را پرداخت نکنید.

۳-در موقع خرید و بارگیری دهبید نماینده ای از طرف شما در محل حضور داشته باشد.

۴- از فروشنده تضمین تحویل سنگی یکدست و هماهنگ را بگیرید.

۵- تضمین داشتن ابعاد  کاملا دقیق و کاملا گویا در تمام سنگ ها

قیمت سنگ دهبید

قیمت دهبید به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت دهبید می توان به رنگ، ابعاد و نوع فرآوری صورت گرفته بر روی این سنگ اشاره کرد. میزان روشنی دهبید و گل دار بودن یا نبودن آن بر قیمت این سنگ تاثیر گذار می باشد.

همان گونه که قبلا نیز به این نکته اشاره شد،  دهبید معمولا به صورت اسلب فراوری می شود. به طبع هرچه اندازه و ابعاد سنگ بزرگ تر باشد، از قیمت بالاتری برخوردار می باشد.

سنگ دهبید، تجسم زیبایی و ظرافت!

علاقمندان به نماهای ساختمانی و سنگ های مصرفی در این صنعت، انواع سنگ های دهبید را به خوبی می شناسند. متریالی جذاب و خوش نما با آب و رنگ متنوع و درخشان که نگاه بسیاری از اهل ذوق و مشتاقان طراحی داخلی ساختمان را به سوی خود جذب نموده است. زمینه کرمی و نمای شیشه ای و درخشان این مرمریت معدنی با تنوعی جالب در بازار سنگ های معدنی، حرف های زیادی برای گفتن دارد.

ساب پذیری بالا و پایین بودن میزان سورت در نمونه های این سنگ و نیز وجود رگه های کریستالی، زیبایی و خواص کاربردی و محبوبیت این مرمریت زیبا را در میان  سنگ های مناسب کف  و نما بیشتر کرده است.

 

کلام آخر…

سنگ دهبید را اهالی هنر از بهترین های پوشش و نمای ساختمان می دانند. زیبایی فوق العاده و مزیت های کاربردی این سنگ، آن را در صدر لیست کاربرد سنگ های ساختمانی قرار داده است.