راه پله در خانه های دوبلکس مهمترین نقش را دارد. راه پله میتواند یک خانه دوبلکس را لوکس و زیبا نشان دهد. و نقش بسیار زیادی برای مدرن نشان دادن خانه است. اصلا خانه دوبلکس است و راه پله اش! یکی از بهترین ایده ها برای زیبا سازی آن، استفاده از کاغذ دیواری راه پله دوبلکس شیک و مناسب است.

کاغذ دیواری راه پله دوبلکس، شیک ترین قسمت خانه دوبلکس

همانطور که می‌دانید، دکوراسیون داخلی منزل شما در ارتباط مستقیم با زیبایی تمامی مکان‌های بزرگ و کوچک خانه شما می باشد . انتخاب کاغذ دیواری مناسب از جهات مختلف، به شما کمک خواهد کرد تا بهترین دکوراسیون داخلی را برای داخل خانه خود فراهم کنید.

کاغذ دیواری راه پله دوبلکس، شیک ترین قسمت خانه دوبلکس

طرح مناسب در کنار رنگ متناسب کاغذ دیواری نمایش زیبایی از راه پله را به ارمغان می آورد . در این مقاله از ایده چین  اطلاعات نکات مهمی درباره نحوه انتخاب کاغذ دیواری راه پله دوبلکس و نکات مهم در این زمینه در اختیار شما قرار خوهایم داد.  تا نمای کلی دکوراسیون داخلی منزلتان را زیباتر و شیک‌تر نمایید.

 

چه طرح‌هایی برای کاغذ دیواری راه پله دوبلکس مناسب است؟

یکی از مهم‌ترین نکات اولیه در انتخاب کاغذ دیواری مناسب راه پله ، انتخاب طرح مناسب برای کاغذ دیواری است. درواقع اولین جلوه‌‌ی بصری از کاغذ دیواری که باعث احساس خوشایندی در بیننده می‌شود، طرح کاغذ دیواری البته در کنار رنگ آن است. البته انتخاب طرح کاغذ دیواری بستگی زیادی به سلیقه شما دارد و در حالت کلی هیچ محدودیتی برای انتخاب طرخ کاغذ دیواری راه پله دوبلکس وجود ندارد؛ اما طبق تحقیقاتی که در زمینه دکوراسیون داخلی انجام شده است، توصیه و پیشنهاد ما این است که از طرح‌های نسبتا ساده برای راه پله آپارتمان خود استفاده نمایید.

کاغذ دیواری راه پله دوبلکس، شیک ترین قسمت خانه دوبلکس

طرح‌های کلاسیک و پیچیده انواع کاغذ دیواری، بیشتر برای فضاهای داخلی غیر از راه‌پله‌ها مناسب می باشند.  و استفاده از آن‌ها برای راه پله دوبلکس پیشنهاد نمی‌شود. البته استفاده از کاغذ دیواری‌های سه بعدی با طرح ساده و رنگ روشن، فضای بسیار خاصی به دکوراسیون داخلی منزل شما خواهد داد.  هم‌چنین استفاده از کاغذ دیواری با طرح‌هایی از گل و گیاهان ساده می‌تواند جلوه زیبایی داشته باشد.

کاغذ دیواری راه پله دوبلکس، شیک ترین قسمت خانه دوبلکس

رنگ مناسب کاغذ دیواری، جلوه خاص برای راه پله

در کنار انتخاب طرح مناسب برای راه پله دوبلکس، قطعا انتخاب رنگ مناسب هم تاثیر فوق‌العاده‌اي در زيباسازي جلوه دكوراسيون راه پله خواهد داشت. در این مورد به این نکته توجه کنید که اگر راه پله منزل شما کوچک است . و متراژ زیادی ندارد، پیشنهاد می کنیم از رنگ‌های روشن و ملایم برای کاغذ دیواری استفاده کنید. البته حواستان به این نکته باشد‌ .  که در این مورد باید به رنگ دیوارهای راه پله و هم‌چنین المان‌ها و وسایلی که در نزدیکی راه پله و در اطراف آن قرار گرفته‌اند، توجه کنید.

تا رنگ انتخابی شما برای کاغذ دیواری مغایر با آن‌ها نباشد. در این مورد استفاده از رنگ‌های روشن مانند کرم، طوسی ملایم و روشن، نقره‌ای و آبی روشن آسمانی مناسب می‌باشد.

 

کاغذ دیواری راه پله دوبلکس، شیک ترین قسمت خانه دوبلکس

از طرفی اگر متراژ راه پله شما بزرگ است و خودتان هم می‌خواهید یک فضای گرم و رومانتیک از نظر دکوراسیون در منزل خود داشته باشید، می‌توانید از رنگ‌های گرم مانند قرمز برای کاغذ دیواری راه پله دوبلکس استفاده کنید. البته دقت کنید رنگی مثل قرمز برای کاغذ دیواری پذیرایی و اتاق نشیمن زیاد مناسب نیست؛ اما انتخاب رنگ‌های گرم صرفا برای راه پله می‌تواند فضای گرم و صمیمی به منزل شما ببخشد. خبر خوب اینکه اگر به رنگ‌های سرد هم علاقه دارید، می‌توانید از رنگ‌هایی مثل آبی و بنفش روشن که سرشار از آرامش هستند، برای کاغذ دیواری راه پله خود استفاده کنید. نکته مهم دیگر در انتخاب رنگ مناسب برای کاغذ دیواری راه پله این است که  رنگ کاغذ دیواری راه پله شما نباید مغایرت زیادی با رنگ کاغذ دیواری سایر فضاهای منزلتان مثل اتاق نشیمن یا پذیرایی داشته باشد. در حالت کلی ایجاد دکوراسیون شلوغ و نامنظم و استفاده از طیف رنگ‌های مختلف، نتیجه عکس خواهد داشت.

کاغذ دیواری راه پله دوبلکس، شیک ترین قسمت خانه دوبلکس

کدام کاغذ دیواری مناسب راه پله منزل ماست؟

همانطور که اشاره شد، علاوه بر سلیقه خود شما، باید به نکات مهم دیگری هم انتخاب کاغذ دیواری برای راه پله دوبلکس دقت کنید. هماهنگی رنگ و طرح با سایر دیوارها، هماهنگی رنگ با سایر المان‌ها در کنار ساده‌بودن طرح کاغذ دیواری مهم‌ترین نکاتی بودند که برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب راه پله دوبلکس توضیح داده شدند. استفاده از کاغذ دیواری‌های تک‌رنگ ویا ترکیب دو رنگ ملایم و یا کاغذ دیواری رنگ مات می‌تواند نمونه خوبی برای انتخاب شما باشد

کاغذ دیواری راه پله دوبلکس، شیک ترین قسمت خانه دوبلکس