این روزها خانه هایی که مبلمان استفاده نمیکنند خیلی کمیاب شده اند. تقریبا همه افراد در خانه های خود مبلمان دارند. از بین مبل ها مبل راحتی جای بیشتری در دل مردم باز کرده است. به همین علت مبل راحتی تنوع بسیار بالایی دارد. به طوریکه هرکس با هرسلیقه ای که باشد محال است مدلی مناسب خود پیدا نکند. در این میان علاقمندان به دکوراسیون های روستیک مبل راحتی چوبی را بیشتر می پسندند. در این مقاله از ایده چین نحوه ست کردن مبلمان راحتی چوبی با دکوراسیون منزل را بررسی می کنیم .

مبلمان راحتی چوبی

مبل های راحتی در دو سبک مختلف ساخته می شوند. که در بعضی از آنها وقتی به ظاهر مبل نگاه می کنید فقط پارچه می بینید و چوبی که در ساخت این مبلمان بکار رفته کاملا از دید شما مخفی است. اما در بعضی دیگر از مبل های راحتی شما می توانید چوبی که در ساخت مبل بکار رفته را در قالب پایه مبل و یا دستی چوبی مبل مشاهده کنید . و در بعضی دیگر از مدل ها در فریم اصلی مبل هم می توانید چوب ها را با مدل های مختلف مشاهده کنید. از انواع مبل های راحتی می‌توان به مبل هایی که ساختار چوبی دارند اشاره کرد که معمولا طرفداران زیادی دارند و آنها را به اسم مبل راحتی می شناسند.

در این مطلب سعی داریم تا شما را با انواع مختلف مبل های راحتی چوبی آشنا کنیم و درمورد آنها اطلاعات مفیدی را برای شما بازگو کنیم.

مبلمان راحتی چوبی

برای ساخت مبل های راحتی از چوب های مختلفی استفاده می کنند که این چوب ها رنگ های مختلفی دارند و معمولا به طور کلی هر چه رنگ چوب تیره تر باشد مرغوب تر است و برای زیباتر شدن مبل اگر در ساخت مبل از چوب تیره استفاده شود سعی می کنندکه با وجود آوردن یک تضاد جذابیت مبل را بالا ببرند به طور مثال از پارچه رنگ روشن برای روکش استفاده می کنند.

 

پارچه هایی که برای روکش مبل راحتی انتخاب می شود هم از نظر جنس و هم از نظر رنگ تنوع زیادی دارند که شما با توجه به تم کلی دکوراسیون منزل خود میتوانید رنگ روکش مبل را انتخاب کنید.

از بین رنگ های مختلف رنگ سفید اخیرا محبوبیت بیشتری در بین افراد پیدا کرده و خانواده‌هایی که تصمیم دارند برای منزل خود مبل راحتی چوبی خریداری کنند تمایل دارند از رنگ سفید در مبلمان آنها استفاده شود زیرا کاربرد بیشتر رنگ روشن در دکوراسیون منزل باعث می شود خانه شما دلبازتر به نظر برسد و آرامش بیشتری داشته باشد.

مبلمان راحتی چوبی

رنگ سفید در دکوراسیون خانه شما علاوه بر مواردی که گفتیم می تواند ویژگی های مثبت دیگری هم داشته باشد. به طور مثال رنگ سفید چون یک رنگ خنثی است با همه رنگ های دیگر می تواند ترکیب شود و شما برای خرید وسایل جانبی و یا دکوری ها نگرانی نخواهید داشت.

و از سوی دیگر اگر از رنگ سفید در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید در صورت کثیف شدن مبلمان زودتر متوجه می شوید و زودتر آن را تمیز می کنید که این برای خانه هایی که فرزند کوچک دارند یک نکته کاملا مثبت است

مبلمان راحتی چوبی

مبلمان راحتی چوبی در رنگ ها و طرح های مختلفی طراحی و تولید شده اند. در بعضی از مدل ها دیده می‌شود که چوبی که در طراحی به کار رفته است خیلی کم دیده می‌شود این نوع مبلمان معمولا پایه های کوتاهی دارند و می توانند تنوع رنگی زیادی از طیف روشن تا تیره داشته باشند.

 

از مبل های راحتی چوبی می‌توان در قسمت‌های مختلفی مثل نشیمن و یا حتی به عنوان میز صندلی های غذاخوری استفاده کرد. در بعضی از مدل ها این قابلیت وجود دارد که شما هم می‌توانید به عنوان نشیمن از آنها استفاده کنید و هم برای پذیرایی ها و مهمانی ها بسیار کارآمد هستند و حس و حال جذابی را در شما به وجود می آورند و چوب ها حس طبیعت را در منزل شما منعکس میکنند.

مبلمان راحتی چوبی

میز و صندلی های غذاخوری چوبی هم در دسته ی مبلمان پر طرفدار قرار دارند و تنوع بسیار بالایی دارند و می توانند در انواع و اقسام طرح ها و رنگ ها تولید شوند که ویژگی های مختلفی داشته باشند و تنوع زیاد در این محصول باعث می شود که شما بتوانید مبلمانی را انتخاب کنید که بیشترین هماهنگی را با دکوراسیون داخلی شما داشته باشد.

 

اگر از یک مبلی خوشتان آمد ولی روکش آن را دوست نداشتید هم خیلی راحت می توانید روکش دیگری برای مبلمان خود را با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید تا برای شما سفارشی آن را بسازند.

مبلمان راحتی چوبی

ممکن است تصور کنید که چوب هایی که در مبل های راحتی چوبی به کار رفته است کم است و دوست دارید ظاهر چوبی آن بیشتر نمایان باشد برای این کار می توانید از وسیله های دیگری هم کمک بگیرید به طور مثال میزهای جلو مبلی که در جلوی مبلمان شما قرار است واقع شود می‌تواند از جنس چوب باشد و دقیقا از همان چوبی باشد که در چهار چوب مبلمان شما استفاده شده است و این کار باعث جذابیت بیشتر در دکوراسیون منزل شما خواهد شد.

مبلمان راحتی چوبی

در بعضی از مدل های میزهای ناهار خوری و غذاخوری که شرکت‌های مختلف ساخته اند مشاهده می کنید در قسمت وسط میز غذاخوری یک قسمت گردان وجود دارد که معمولاً در قسمت گردان سعی می کنند دسر ها و خوراکی هایی که در کنار غذا سرو می‌شود را قرار دهند تا بتوانید با گرداندن آن قسمت وسایل پذیرایی را در اختیار همه مهمانان قرار دهید.