اگر بتازگی برای خرید مبلمان یا سرویس چوب بـه بازار رفته باشید. حتماً  نام پاف را شنیده اید. در این مطلب «ایده چین»،  از چند و چون تصمیم‌گیری برای خرید و استفاده از پاف با شما صحبت می کنیم. و به  نکاتی که بهتر است قبل از خرید پاف بدانید ،می پردازیم.

پاف1

پاف چیست؟

پاف قسمتی  از مبلمان است که  مانند یک میز کوچک طراحی شده‌است. تنها تفاوت اصلی میان پاف و یک میز عسلی در جنس  رویه آن است.

پاف یک نشیمن‌گاه نرم و راحت است. این مبلمان پشتی  و دسته ندارد ،ارتفاع کنی داردو برای تکیه دادن مناسب خواهد بود.

از پاف‌ها در قسمت‌های متفاوتی از دکوراسیون منزل  استفاده می‌شود. این مبلمان کوچک طراحی دکوراسیون داخلی شما را کامل می کند . پاف‌ها نرمی و راحتی  را با خود به‌همراه دارند. به‌همین دلیل  محدودیتی در استفاده از این مبلمان‌ خاص و زیبا نخواهید داشت.

پاف2

بدنه پاف از چهار چوب ساخته می شودکه از بیرون دیده نمی شود و رویه آن تماما از پارچه پوشانده شده است . از پاف برای چهارپایه  ، نشستن ، استراحت  و در برخی اوقات با قراردادن شیشه روی آن  به عنوان میز جلو مبلی استفاده می شود

پاف چه کاربردهایی دارد؟

پاف‌ها از کاربردهای متفاوتی برخوردارند و  می‌توان گفت که در هیچ منزلی بدون استفاده باقی نمی‌مانند. فضای زیادی هم در برنمیگرند  و در عین کاربردی‌بودن از جلوه تزئینی  هم برخوردارند.

پاف4

همان‌طور که اشاره شد پاف  کاربردهای متفاوتی دارد، که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • زیر پایی
  • میز پذیرایی
  • صندلی مهمان
  • میز عسلی

و بسیاری موارد دیگر…پاف‌ها طرح و اندازه‌های مختلفی دارند، شما می توانید با توجه به نیاز و سلیقه خود آن ها را  تهیه کنید. از  پاف‌ها می‌توان به‌ عنوان میز عسلی برای کناره‌های مبل استفاده کرد و یا از مدل‌های سبک و کم‌حجم به‌ منظور پذیرایی از میهمانان بهره برد. انواع دیگر این محصول می‌توانند به‌ عنوان میز پذیرایی مورد استفاده قرار گیرند. این نوع پاف‌ها معمولا به صورت ساده و صندوقی ساخته می شوندو در بازار موجودند. برخی از پاف‌ها بدون پایه و دسته هستند که شما در زمان نشستن می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و احتمالا این نوع پاف‌ها  در اتاق نشیمن همراه با مبل راحتی استفاده می شود.

پاف4

این مطلب را نیز از دست ندهید:دکوراسیون اتاق خواب،مکان ویژه خودتان را مطابق سلیقه تان بچینید.

انواع جنس پاف

هنگام  انتخاب جنس پاف بهتر است بر اساس معیارهایی مانند محل استفاده تصمیم بگیرید. پاف را برای کدام قسمت از دکوراسیون منزل در نظر دارید؟ نشیمن، راهرو، اتاق‌خواب یا …؟جنسی که انتخاب می‌کنید، طبیعتا باید با دکورتان  ست باشد. اگر به پافی برای اتاق پذیرایی تان نیاز دارید، بهتر است دنبال پاف‌های با روکوبی مخمل یا ابریشمی باشید. اما برای پاف‌هایی که بیشتر در معرض استفاده هستند، جنس‌هایی که  دارای قابلیت تمیزشوندگی آسان، مانند چرم فاکس باشند، بهترند.

پاف5

نحوه استفاده پاف  در دکوراسیون منزل

جلوی مبل

پاف زیرپایی مناسبی  برای جلوی مبلمان راحتی است، خصوصا مبلی که  برای استراحت‌کردن‌ از آن  استفاده می‌کنید.

 استفاده از پاف جلوی تلویزیون

استفاده از پاف در جلوی تلویزیون هم ایده دیگری است که می‌توانید در نظر داشته باشید. با قراردادن چند پاف در جلوی تلویزیون به تعداد مبلمانی که برای سرگرمی مانند فیلم دیدن،بازی و…با اعضای خانواده و فامیل استفاده می‌کنید، اضافه خواهد شد. شال مبل هم ایده خوبی برای تزئین پاف‌های نشیمن و افزایش حس  راحتی است.

استفاده از پاف در اتاق کودک

وجود پاف در اتاق کودک هم بسیار کاربری خواهد بود و زیرپایی راحتی برای زمان استراحت‌ است. جنس‌هایی  برای اتاق کودک مناسب هستند که از بافتی نرم و لطیف برخوردارباشند . برای مثال می‌توانید از بین مدل‌های بافتنی انتخاب کنید.

پاف7

پای تخت

پاف‌ها برای پای تخت هم بسیار کاربردی هستند.  برای تخت‌های دونفره بزرگ  دو پاف مناسب است. کاربرد پاف در اتاق‌خواب می‌تواند برای نشستن هنگام تعویض لباس یا محل قراردادن لباس تان قبل  از خواب باشد.

پاف8

سخن پایانی

پاف قطعه‌گمشده در پازل‌دکوراسیون مبلمان  شما است. با این مبلمان کوچک برای  اولین بار، راحتی و آسایش را تجربه کنید.

پاف‌مورد‌نظر خود را با در‌نظر گرفتن سبک دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید.

یک‌بار استفاده از پاف کافی است تا جای‌خالی آن را در تمام قسمت‌های منزل  و همینطور خانه اطرافیان خود احساس کنید.