اگر در فضای داخلی خانه خود پله دارید، موکت کردن آن می تواند سر خوردن و سقوط از پله ها را کمتر کند. خصوصا اگر فرزند شما کوچک است این کار می تواند امنیت فضای خانه را بیشتر کند.در فضاهای استراحت مثل اتاق خواب نیز وجود موکت و فرش می تواند حس گرمی و راحتی بیشتری برای شما به همراه بیاورد.

رنگ موکت می‌تواند حال و هوای اتاق را به کلی عوض کند پس مطمئن شوید که انتخاب هوشمندانه و بادقتی برای آن داشته باشید.
توجه داشته باشید که مُدها همواره در حال دگرگونی هستند پس هوشمندانه انتخاب کنید .

موکت در دکوراسیون داخلی منزل
موکت هایی با رنگ خنثی ، به طور معمول طرف داران بیشتری دارند. خیلی ها نمی توانند هر چندسال یک بار موکت ها را عوض کنند ، بنابراین ترجیح می دهند سراغ رنگ های خنثی بروند. رنگ های روشن تر را برای سایر وسایل اتاق ، مانند کوسن ها ، روتختی ، تابلوها و غیره انتخاب کنید.

موکت در دکوراسیون داخلی منزل1

سبک زندگی و هدف استفاده از اتاق ، در انتخاب رنگ موکت اهمیت فراوانی دارند. برای نمونه خانواده های پرجمعیت نباید از رنگ سفید برای موکت استفاده کنند ، چون خیلی زود چرک شده و خود را نشان می دهد.

موکت در دکوراسیون داخلی منزل

این مطلب را نیز از دست ندهید: انواع کف پوش، برای راحتی پاهایتان و زیبایی دکوراسیون شما

از طرف دیگر ، استفاده از رنگ های خیلی تیره هم توصیه نمی شود ، چون گردوخاک و سایر آشغال های ریز را راحت جذب کرده و نمایان تر می شوند. رنگ موکت حال و هوای اتاق را به کلی عوض می کند ، پس بهتر است حسابی بررسی کرده و انتخاب هوشمندانه ای داشته باشید.

در نهایت به این نکته هم توجه کنید که رنگ روز مدام تغییر می کند ، مدهای جدید به بازار می آیند و قبلی ها قدیمی می شوند. پس مطمئن شوید رنگی که انتخاب می کنید ، در آینده هم زیبایی و جذابیت خود را برای موکت در دکوراسیون مدرن داشته باشد.

موکت در دکوراسیون داخلی منزل2

موکت تایل برای پذیرایی

الیاف موکت به صورت بافت است و متریال متنوعی در تولید موکت ها به کار می رود. نخ های موکت از الیاف نایلون، پلی استر و پشم بافته می شود. استحکام موکت به تراکم بافت و جنس الیاف آن بستگی دارد. تایل بهترین موکت برای پذیرایی است که در طرح و رنگ های متنوعی تولید شده است. موکت تایل به صورت مربع های آماده با اندازه های استاندارد تولید می شود. اندازه تایل ها یکسان است ولی رنگبندی و طرح بافت تنوع زیادی دارد.

موکت در دکوراسیون داخلی منزل

نصب موکت تایلی در پذیرایی به سادگی امکان پذیر است. کف خانه سرامیک، سیمانی، بتن یا هر متریال دیگری که باشد می توانید. از کفپوش تایل برای دکوراسیون خانه کمک بگیرید. موکت تایل برای خانه های پر جمعیت و شلوغ یک گزینه عالی است. برای شستشوی موکت تایل هیچ مشکلی وجود ندارد. به سادگی می توانید قسمت کثیف را برداشته و شستشو دهید. در صورتی که ناخواسته قسمتی از موکت پذیرایی سوخت یا دچار آسیب شد می توانید تایل مخدوش را با تایل جدید عوض کنید.

این مطلب را نیز از دست ندهید:دکوراسیون اتاق خواب،مکان ویژه خودتان را مطابق سلیقه تان بچینید.

پالاز موکت

موکت پالاز شاید به عنوان اولین انتخاب بسیاری از خریدارانی که قصد متحول کردن دکوراسیون خود را دارند.  شناخته شود. انواع موکت های پالاز، با کیفیت و تنوع طرح و رنگی که دارند جزو زیباترین موکت های موجود در بازار بوده که ساختار دکوراسیون داخلی ساختمان های مسکونی و اداری را جلا می بخشد. از موکت طرح دار و ساده پالاز می توانید. در اتاق خواب، پذیرایی یا اتاق کودک استفاده نمائید. در انتخاب موکت های این طرح، هیچ محدودیت رنگ یا طرحی برای شما وجود نخواهد داشت .

موکت در دکوراسیون داخلی منزل

موکت کردن خانه به رنگ روشن

رنگ های روشن نظیر سفید برای موکت اتاق پذیرایی  عالی هستند. اما اگر فرزند کوچکی در خانه دارید دور رنگ های روشن را خط بکشید. انتخاب رنگ موکت بر اساس فضا دقیقا یعنی اینکه در هر خانه، با توجه به شرایط موجود انتخاب انجام شود. تصور کنید پشمالوی دوست داشتنی تان همین پیشی ها و پاپی های ملوس چه بلایی سر موکت اتاق نشیمن می آورند.