کوسن ها مدل های مختلف و طرح های جالبی دارند که دکوراسیون منزل را زیباترو شیک تر میکنند، انواع کوسن ها در طرح های گوناگون و رنگ های شاد وجود دارند که میتوانید به کمک آن ها به منزل تان زیبایی و حس نشاط ببخشید و رنگ و لعاب بیشتری به دکوراسیون منزل تان بدهید. اگر دوست دارید تغییر دکوراسیون کوچکی را تجربه کنید بهترین انتخاب تعویض کوسن ها است، با عوض کردن کوسن های مبل و تخت خواب دکوراسیونی نو و جدید را تجربه خواهید کرد

کوسن  ها باعث می شوند هنگام نشستن بر روی مبل راحتی یا صندلی های معمولی حس بهتری داشته باشید. با کوسن  ها می توانید زیبایی مبلمان و صندلی هایتان را دوچندان کنید. در ادامه قصد داریم شما را با انواعی از متنوع ترین و زیباترین مدل کوسن آشنا کنیم.

انواع کوسن1

این مطلب را نیز از دست ندهید: خرید روتختی و هر آنچه در باره روتختی در دکوراسیون مهم است

انواع کوسن های جدید

کوسن با لبه های تیز

 ساده ترین و پرطرفدار ترین نوع کوسن ها همین کوسن های با لبه های تیز هستند که عموما پارچه های مخملی و ساده دارند، این نوع کوسن ها برای مبلمان های مدرن و کلاسیک مناسب هستند.

انواع کوسن2

کوسن های سوسیسی

  نوع دیگری از کوسن های پرطرفدار،کوسن های سوسیسی هستند که استوانه ای شکل اند ودر دو طرف مبل قرار میگیرند، این نوع کوسن ها میتوانند از دو نوع جنس پارچه دوخته شوند و معمولا برای مبلمان های سلطنتی مورد استفاده قرار میگیرند.

انواع کوسن3

کوسن های گرد

 کوسن های گرد را میتوان جزو دسته کوسن های فانتزی شمرد که برای انواع مبلمان و سبک های متفاوت دکوراسیون منزل مورد استفاده قرار میگیرند. کوسن های گرد طرح های مختلفی دارند که ترکیب آن ها با کوسن های سوسیسی فوق العاده جذاب میشود

کوسن های منگوله دار

 کوسن های منگوله دار جزو کوسن های نسبتا های جدیدی هستند که باعث خلاقانه به نظر رسیدن دکوراسیون داخلی منزل تان میشوند، کوسن هایی که از چهار گوشه ان ها منگوله آویزان است کاملا متفاوت و منحصر به فرد هستند.

انواع کوسن4

این مطلب را نیز از دست ندهید:مبل نئوکلاسیک

کوسن هایی با لبه پارچه ای

این کوسن  نوع دیگری از کوسن های منگوله دار است که می توان در اتاق خواب ها از آنها استفاده نمود اما به جای منگوله در لبه های آنها از پارچه خود کوسن ها استفاده می شود و باعث می شود این نوع کوسن ها ظاهری زیبا یابد.

انواع کوسن6

انواع کوسن های پولکی

مدرن ترین و به روز ترین مدل کوسن ها، کوسن های پولکی با طرح های فانتزی هستند، این نوع کوسن ها برای مبلمان های مدرن و فانتزی مناسب هستند و خانه ای دوست داشتنی و جذاب را برایتان به ارمغان می آورند.

انواع کوسن4

انواع کوسن های مکعبی

این کوسن ها شبیه یک مکعب است که از دو کف و چهار تکه پارچه هم جنس برای اتصال دو کف تشکیل شده است. اندازه این کوسن ها می تواند  متفاوت باشد و این اندازه به شرایط مبلمان و دکوراسیون داخلی منزل تان بستگی دارد. اگر خانه شما دارای دکور فانتزی است می توانید هر تکه پارچه را به یک رنگ انتخاب نمایید.

انوا ع کوسن هایی به شکل پشتی

اگر خواستار نوعی ساختارشکنی  در دکوراسیون داخلی خانه تان هستید می  توانید از این نوع مدل کوسن ها با ابعاد مختلف در گوشه های دنج منزل استفاده کنید . این نوع کوسن ها برای خواندن یک کتاب طولانی  مناسب هستند و می توان از ابعاد بزرگتر این کوسن ها استفاده کنید و آن راتبدیل به نقطه عطفی در دکوراسیون داخلی خانه تان نمایید.

کوسن های تخت

این کوسن ها  بیشتربرای تزیین تخت ها و کاناپه ها استفاده می شود و عرض شان نسبت به دیگر کوسن ها کمتر است. معمولا این کوسن ها را در تعداد زیاد تهیه می کنند و به دلیل عرض کم، کارآیی شان به نسبت  کوسن ها دیگر کمتر است.

جمع بندی

در برخی از شرایط استفاده از چند کوسن طرح دار در کنار هم  می تواند ترکیب خوبی را ایجاد کند که نمونه های آن را در این مقاله بیان کردیم . بنابراین سعی کنید که در کنار سلیقه و ذوق خود به ترکیب و یکدستی رنگ و طرح کوسن هایتان نیز توجه لازم را داشته باشید تا در نهایت با نتیجه خوبی رو به رو شوید.