کفپوش بالکن، تراس زیبا و جذابتان را فراموش نکنید

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
فهرست مطالب

کفپوش بالکن جلوه ای زیبا به تراس های کوچک و بزرگ خانه شما می بخشد. اما کفپوش ها بسیار متنوع هستند و اگر شما به تنهایی و بدون مشورت انتخاب کنید ممکن است به دردسر بیفتید. شرایط آب و هوا و نوع استفاده شما از بالکن بسیار تاثیر گذار است.

در گذشته بیشتر تراس ها محلی برای نگهداری برخی از وسایل محسوب می شدند، اما امروزه می توان از آن کارکرد های بهتری گرفت و از فضای آن استفاده های دیگری کرد. به همین دلیل لازم است نوع کفپوش تراس یا بالکن خود را با دقت تمام انتخاب کنید.

آشنایی با کفپوش مناسب بالکن

بالکن ها در چند سال اخیر محلی مناسب برای افراد خلاق و با ذوق تبدیل شده است. به گونه ای هنگام قدم زدن در خیابان اگر به تراس ها دقت کنید متوجه می شوید برخی از خانه ها با چه سلیقه ای این فضای کوچک را زیبا کرده اند و بهتر است بگوییم از کمترین فضا بهترین و جذاب ترین بهره را می گیرند.

اما باید در نظر داشت برای آن که این فضا را به خود هدیه دهید ابتدا لازم است کفپوش مناسب بالکن را انتخاب کنید. در ابتدا به انتخاب و خرید کفپوش مناسب کاری ساده به نظر می آید؛ اما دقیقا مشکل از آن جایی شروع می شود که هنگام ورود به اولین مغازه با انواع مختلفی از کفپوش ها روبرو خواهید شد و دقیقا نمی دانید کدام یک را انتخاب کنید.

البته بدون شک برای زیبا سازی یا بازسازی تراس خانه خود پیشنهاد می شود از قبل، یک دیزاینر آن جا را بررسی کند سپس باید ها و نباید های آن را به شما بگوید.

همچنین از یک مشاور ساختمان سازی نیز می توانید برای این کار کمک بگیرید. البته اگر از مغازه ای مطمئن خرید کنید آن ها کمک لازم را به شما خواهند کرد. اما بهتر است قبل از آن با انواع کفپوش ها آشنا شوید.

1. کفپوش سنگی زیبا برای بالکن

کفپوش سنگی زیبا برای بالکن

بدون شک کفپوش های سنگی یکی از لاکچری ترین انتخاب ها برای کفپوش هر قسمت از خانه به حساب می آید. این نوع از کفپوش ها را از سنگ های گران بها تا متوسط درست می کنند و زیبایی خیره کننده ای دارند.

مزیتی که این کفپوش ها دارند این است به راحتی قابل تمیز شدن هستند اما ممکن است با افتادن گلدان سنگین آسیب ببیند و زیبایی خود را از دست بدهد.

البته در نظر داشته باشید این نوع از سنگ کفپوش مناسب بالکن خانه آپارتمانی به حساب نمی آیند؛ چرا که از نظر دیزاینر ها کفپوش های سنگی باید با کفپوش های داخل خانه هماهنگی خاصی داشته باشند تا فضا بزرگ تر دیده شود.

حتی تصور آن که کفپوش یک تراس کوچک آپارتمانی از سنگ های گران قیمت و با جلوه ساخته شده باشد و داخل خانه کوچک دیزاین دیگری داشته باشد هم جالب نمی باشد.

2. کفپوش مناسب بالکن چوبی

کفپوش مناسب بالکن چوبی

کلبه های چوبی و هر فضایی که با چوب طبیعی ساخته شده است، هنگام ورود به آن مکان ناخواسته احساس خوشایندی به انسان دست می دهد. یکی از کفپوش مناسب بالکن برای خانه های ویلایی و آپارتمانی در مناطقی که باران زیادی می آید کفپوش های چوبی هستند.

البته برخی از دیزاینر ها دیوار های اطراف تراس را نیز با چوب روکش می کنند و زیبایی کفپوش را چند برابر می کنند و فضایی مناسب برای گذراندن عصر ها می باشد.

چرا که کفپوش چوبی گرما را تا جای ممکن جذب خود نمی کنند و از طرفی اگر چوب ها اصل باشند و عایق روی آن ها خوب باشد در برابر آب مقاومت بسیار بالایی خواهند داشت.

3. کفپوش های زیبای بتونی

کفپوش های زیبای بتونی

جای تعجب نیست اگر بشنوید از کفپوش مناسب بالکن بتن است. در ایران هنوز استفاده از بتن برای کفپوش و زیبا سازی جا نیفتاده است و آن را به عنوان زیر ساز و مقاوم سازی می شناسند.

اما در جهان اغلب زمانی که وارد خانه های متوسط می شوید متوجه خواهید شد سطح زمین با کفپوش های بتنی زینت داده شده است. این کفپوش ها بسیار در برابر آب، گرما و افتادن اجسام سنگین رویش بسیار مقاوم هستند.

4. کفپوش چمنی برای بالکن

کفپوش چمنی برای بالکن

زندگی های آپارتمانی باعث شده است خیلی از افراد از فضای سرسبز و طبیعت دور بماند. اما دیگر جای نگرانی نیست؛ چرا که کفپوش مناسب بالکن افراد طبیعت دوست و عاشق طبیعت می تواند کفپوش های چمنی مصنوعی باشد.

این کفپوش ها قابلیت خیس شدن را دارند و به راحتی تراس خانه خود را با پوشاندن این کفپوش ها و چیدن گلدان های متنوع به فضایی آرام تبدیل خواهد کرد.

5. کفپوش های شنی برای تراس

از کفپوش مناسب بالکن می توان به کفپوش های شنی اشاره کرد. افرادی که در تراس خود باربیکیو دارند یا در آن جا به دفعات زیاد کباب درست می کنند بهترین گزینه کفپوش های شنی است که در برابر آتش بسیار مقاوم هستند.

6. کفپوش سرامیک برای تراس

کفپوش سرامیک برای تراس

سرامیک یکی از رایج ترین و ارزان ترین کفپوش های تراس و خانه ها به حساب می آید. این کفپوش را در عین سادگی می توان جزو سنگ های مناسب تراس معرفی کرد. چرا که در برابر گرما و سرما بسیار مقاوم است.

همچنین اگر باربیکیو در تراس دارید دیگر نگران افتادن آتش روی آن نیستید. تنها نقطه ضعف آن این است که بسیار گرما را جذب خود خواهد کرد.

7. کفپوش های سفالی برای تراس

اگر از تراس خود استفاده زیادی نمی کنید و تنها به دنبال آن هستید بالکن خود را از جلوه خشک شهری در بیاورید پیشنهاد ما به شما کفپوش مناسب بالکن سفالی است.

این کفپوش ها بسیار شکننده هستند؛ اما در کنار آن بسیار فضای تراس های خانه ی قدیمی را به خود می گیرد. اما باید این ا در نظر داشته باشید وسیله ای سنگین روی آن نباید قرار دهید چرا که مستعد خورد شدن هستند.

8. کفپوش گرانولی رنگی یا ساده

از کفپوش مناسب بالکن می توان به کفپوش های گرانولی نام برد. این کفپوش ها مقاوم هستند و در پارک نیز از آن بسیار استفاده می شود. اگر از جنس خوب این گرانول ها استفاده کنید دیگر نگران باران نیز نخواهید بود و با تکه های پازل مانند آن می توانید تراسی رنگین کمانی داشته باشید.

9. کفپوش های سنگ سیاه

کفپوش های سنگ سیاه

اگر دارای خانه ای لاکچری و بزرگ دارید و دنبال جلا بخشیدن بیشتر به خانه ی خود هستید کفپوش مناسب بالکن برای شما تخت سنگ های سیاه است

این سنگ ها بسیار گران قیمت اما با کیفیت و جلوه بخش هستند. شما می توانید محیط تراس را یک دست مشکی کنید و فضایی خاص برای خود درست کنید. مزیت این سنگ ها مانند سنگ های دیگر است. اما در نظر داشته باشید تمیز نگه داشتن آن ها بسیار مهم است تا جلوه ی خود را از دست ندهد.

عکس هایی از کفپوش ها با نماهای مختلف در تراس

در بالا با انواع کفپوش ها آشنا شدید و دیگر می توانید با یک مشاوره کوچک کفپوش مناسب بالکن خود را پیدا کنید. در ادامه تعدادی از تراس ها با دیزاین و کفپوش های مختلف را خواهید دید.

عکس کفپوش مناسب بالکن
عکس کفپوش مناسب تراس
عکس کفپوش مناسب بالکن
عکس کفپوش
عکس کفپوش مناسب بالکن

مطالب پیشنهادی

مطالب پیشنهادی

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.