کاخ باکینگهام در لندن یکی از اشرافی ترین مکان های کره زمین است. این کاخ زیبا و تاریخی اکنون به یکی از زیباترین و دوست داشتنی ترین مکان های گردشگری لندن به شمار می آید. چه چیز دوست داشتنی تر از اینکه به خانه ملکه کشورت بروی؟

کاخ باکینگهام

معرفی کاخ باکینگهام لندن

این کاخ در لندن قرار دارد و محل زندگی اصلی خانواده سلطنتی بریتانیاست. کاخ باکینگهام از بزرگترین کاخ های سلطنتی دنیاست که در شهر وست مینستر قرار دارد و همچنان فعال است. مناسبت های سلطنتی در این کاخ برگزار می شود . مناسبت هایی که بیشتر بر پایه جشن و سرور است و برنامه های سیاسی در جای دیگر است. به همین علت است که این کاخ مرکز شادمانی های ملی بریتانیا می باشد.

کاخ باکینگهام

تاریخچه ساخت کاخ باکینگهام

در قدیم اهالی منطقه نام این مکان را خانه باکینگهام مینامیدند. زیرا در سال۱۷۰۳ به دستور دوک باکینگهام ساخته شده است. حدود ۶۰ سال بعد. در حالی که دوک باکینگهام این خانه زیبا را در زمین آبا و اجدادی اش ساخت. پادشاه جرج سوماین آن را غصب کرد دو دستی به ملکه شارلوت تقدیم کرد!!!! به قول معروف از کیسه خلیفه بخشید!!!!
از آن زمان به بعد به این خانه «خانه ملکه» می گفتند. اما ملکه شارلوت حتی یک روز هم در این خانه افامت نکرد. تا اینکه در قرن ۱۹ میلادی ملکه ویکتوریا ، این ملک را به عنوان خانه خود انتخاب کرد. بعد از این بود که خانه باکینگهام به کاخ باکینگهام تغییر نام داد. و حالا قرن هاست که محل زندگی خانواده سلطنتی شده است.

داخل کاخ باکینگهام

این مطلب را نیز از دست ندهید: ساختمان امپایر استیت شاهکار معماری نیویورک!

لوستر

برای اولین بار در سال ۱۸۸۳ اتاق باله را با جریان برق روشن کردند. و تا سال ۱۸۸۷ کم کم در تمام کاخ جریان برق برقرار شد. حالا حدود ۴۰ هزار چراغ و لوستر  این کاخ را روشن می کند.

اتاق سبز در کاخ باکینگهام

این قصر ۷۷۵ اتاق،۱۹ خانه ملی، ۵۲ اتاق اشرافی، ۱۸۸ اتاق مخصوص کارکنان ، ۹۲ اتاق کار و ۷۸ حمام و سرویس بهداشتی دارد.
اتاق سبز اتاقی در کنار اتاق آبی و سفید است که از اتاق های نشیمن کاخ حساب می شود. که بیشتر مراسم استقبال از مهمان ها در آنجا انجام میگیرد. در زمان ملکه ویکتوریا این اتاق،اتاق عصرانه بود. و در خود گپ و گفت عصرانه و چای انگلیسی میدید.

بیرون کاخ باکینگهام

این مطلب را نیز از دست ندهید: کاخ گلستان و بررسی معماری و زیبایی های معاصر کشور عزیزمان

ساعت

زمان در کاخ باکینگهام اینقدر مهم است. که این کاخ ۳۵۰ ساعت دیواری و رومیزی دارد!!!

ظرف مخصوص پودینگ

در این کاخ گنجینه ای ارزشمند از ظروف قدیمی و گران قیمت دارد. البته این گنجینه دکوری نیست و مورد استفاده قرار دارد مثلا ظرف مخصوص پودینگ که در مراسم مختلف استفاده می شود. در سال ۱۸۷۷ برای ملکه ویکتوریا توسط کارخانه مینتون طراحی و ساخته شده است.

بیرون باکینگهام

خانه باکینگهام

خانه باکینگهام در واقع هسته اصلی این کاخ استو عمارتی کع در قرن ۱۹ و در سال ۱۸۳۷ توسط دو معمار به نام های جان نش و ادوارد بلور گسترده شد. این محوطه امروزه به ورودی بزرگ کاخ تبدیل شده است.

داخل کاخ باکینگهام

بالکن شرقی کاخ باکینگهام

در اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن بیستم الحاقات زیادی به دستور ملکه ویکتوریا به کاخ اضافه شد. یکی از این الحاقات بالکن شرقی است.
اکنون خانواده سلطنتی از این بالکن برای استقبال از خیل عظیم مردم استفاده می کنند.