انواع سبک ویلا معقوله مهمی می باشد. زمانی که تصمیم به خرید ویلا می‌کنید قطعاً به سراغ شرکت‌ها فروش ویلا و سایت‌ها می‌روید. تنها چیزهایی که این گونه شرکت و سایت‌ها در اختیار شما قرار می‌دهند متراژ ویلا، تعداد اتاق‌خواب‌ها، ویو و… می‌باشد و کسی شما را در زمینه سبک ویلا راهنمایی نمی‌کند. در صورتی که دانستن سبک ویلا می‌تواند اطلاعات جامعی در مورد نمای داخلی و خارجی آن به شما دهد.

ویلا مکانی است برای استراحت و دوری از شلوغی های شهری و آلودگی ها، در نتیجه باید از طراحی زیبا و جذابی برخوردار باشد تا بتواند ایجاد آرامش روحی کند.

به همین دلیل با توجه به هر سلیقه ای معماران سبکی را در نظر گرفته اند. در ادامه می خواهیم شما را با انواع سبک ویلا آشنا سازیم.

 

ویلا به سبک مدرن

 

اگر به دنبال سبکی امروزی و بسیار شیک می‌باشید ویلا به سبک مدرن گزینه مناسب پیش روی شما خواهد بود. در مرکز این گونه ویلاها استخر و جکوزی وجود دارد، همچنین ویلا دارای درب‌های شیشه ای و بزرگی است. دلیل بزرگی درب‌ها و پنجره‌ها داشتن ویو مناسب به سمت کوهستان یا باغ می‌باشد. مصالح به کار رفته در این نوع سبک از گران ترین و با کیفت ترین متریال های دنیا می‌باشد.

در کف ویلا از سرامیک ها و پارکت های ضد آب استفاده شده است. دارای بالکن ها مجهز و نمای فوق العاده آن به سمت جنگل و دریا از بارزترین مشخصه های این نوع سبک می‌باشد.

انواع سبک ویلا

سبک سنتی

 

از رایج ترین سبک ویلا سبک سنتی می باشد. به دلیل مقرون به صرفه بودن مصالحی که در آن به کار گرفته شده است بیشترین استفاده را دارد. نمای خارجی ویلا اصولا از کچبری و یا نمای آجری می باشد. اغلب ویلاهای سنتی ویویی رو به جنگل دارند.

سقف های شیب‌دار با سقف های رنگی که امروزه با مصالح عایق بندی مناسب ساخته می‌شوند. در داخل این نوع ویلاها از شومینه و یا نمای شومینه استفاده می‌شود.

انواع سبک ویلا

ویلاهای سبک لاکچری

 

این نوع سبک سفارشی و بسیار مدرن می باشد و تمامی امکانات مورد نیاز را دارند. معمولا این نوع سبک ها منحصر به فرد هستند و نمونه دیگری ندارند. قیمت این گونه ویلاها فوق العاده بالا می باشد.

انواع سبک ویلا

ویلا به سبک شهری

 

این نوع از ویلاها بیشتر درون شهرک ها ساخته می شوند به دلیل کم بودن متراژ زمین است. اطراف این گونه ویلاها توسط دیوارهای همسایگان پوشیده شده است. در ساخت این ویلاها معمولا تراس به کار نمی رود و تنها یک بالکن کوچک برای استفاده های محدود دیده می شود. معمولا در هر ویلا چند اتاق تعبیه می شود ، هزینه ساخت و ساز و قیمت تمام شده پایین می آید  و معمولا با دید دریا بخصوص در صورتیکه طبقاتی ساخته شود ، وجود دارند. البته در برخی از مناطق دید کوهستانی و یا جنگلی هم به این ویلاها داده می شود. نمای ویلاهای سبک شهری سنگ می باشد.

انواع سبک ویلا

سبک ترکیه ای

 

چند سالی است این نوع سبک در ایران بسیار دیده می شود. این ویلاها دارای سقف های بلندی است و معمولا نمای بیرونی آنها از کاشی های قرمز می باشد و ازنوعی سقف ضیب دار قرمز رنگ طرح آجرهای شبکه ای برای نمای آنها استفاده می شود.

بالکن‌های آن ها از نوع فرفورژه است. معمولاً دارای 4 اتاق هستند. طراحی اینگونه ویلا ها نسبت به مابقی سبک ها سبک‌تر می‌باشد.

انواع سبک ویلا

سبک ییلاقی

 

در صورتی که علاقه چندانی به بالا و پایین رفتن از پله ها را ندارید این نوع سبک می تواند مناسب با سلیقه شما باشد. یکی از ویژگی های خانه های ییلاقی این است که سقف تخت تری دارند. یعنی شیب سقف آنها کمتر است و همین باعث می شود تا با استفاده از یک نردبان در داخل این ویلاها بتوان به تراس هایی که در بالا تعبیه شده رفت. ویلاهای ییلاقی در میان باغ ساخته می‌شوند.

انواع سبک ویلا

سبک مدیترانه‌ای

 

این نوع ویلاها از نوع ویلاهای کلاسیک می باشد. اغلب طراحی آن ها به رنگ سفید است، نمایی کاملاً ساده دارند و سقف‌هایشان مدل چوبی است. نمای داخلی این نوع سبک هم می‌تواند به صورت مدرن باشد و هم به صورت سنتی انجام شود. این نوع سبک به دلیل سادگی ساختاری بین‌المللی دارد.

انواع سبک ویلا

کلام پایانی

 

همان گونه که در ابتدای مقاله گفته شد شرکت ها و سایت ها در هنگام خرید ویلا صحبتی از سبک آن با شما نخواهند کرد. شما دیگر با مطالعه این مقاله اطلاعات کافی را در مورد انواع سبک ویلا در ذهن دارید و به راحتی می‌توانید با توجه به سلیقه خود خریداری نمایید.