داشتن اتاق خوابی با سبک مینیمال می تواند دکوراسیون اتاق خواب را از سردرگمی نجات دهد و آرامش ذهن و بدن را به ارمغان بیاورد. کلمه Minimal یک کلمه لاتین است و در لغت به معنای حداقل است. کلمه مینیمالیست به معنای استفاده از حداقلی است. از این رو، مینیمالیست ها به سادگی خود شناخته می شوند.

طراحی دکوراتیو در زندگی امروزی از اهمیت بالایی برخوردار است و افراد زیادی در هنگام تغییر دکوراسیون و یا طراحی دکوراسیون منزل انواع سبک های دکوراتیو را مطالعه می کنند و این سبک ها را می سازند و با توجه به سلیقه و علایق خود بهترین را برای خانه خود انتخاب می کنند. امروزه سبک های مدرن مانند مینیمال و مدرن بسیار محبوب هستند.

اتاق خواب مینیمال

عوامل موثر در داشتن یک اتاق خواب مینیمال

 

رنگ

 

یکی از آنها استفاده از رنگ های روشن یا خنثی است. در حالی که استفاده از رنگ های دیگر در طراحی داخلی مینیمالیستی استفاده می شود، اما رنگ های روشن و خنثی به خصوص سفید، دکوراسیون مینیمال حرفه ای تر و بهتر خواهد بود.

حالا اگر فکر می کنید این رنگ برای اتاق خیلی ساده به نظر می رسد، می توانید رنگ های زیادی از جمله خاکستری، بژ، برنزه را برای ترکیب با رنگ روشن استفاده نمایید.

اتاق خواب مینیمال

نور

 

در یک اتاق خواب مینیمال ، وسایل روشنایی مناسب می تواند به زیباتر شدن آن کمک کند. نور طبیعی که از ورودی اتاق می‌آید بازتاب ایجاد می‌کند و نور بیشتری تولید می‌کند، بنابراین در طول روز نیازی به نور مصنوعی نیست، از طرفی اگر تابش زیاد باشد می‌توانید از پرده استفاده کنید. این تکنیک های ساده نورپردازی اتاق خواب شما را مدرن تر، دنج تر و شاداب تر می کند. توجه داشته باشید که استفاده از نور طبیعی در این سبک یکی از مهم ترین ویژگی های آرایش اتاق مینیمال  است.

اتاق خواب مینیمال

تابلو

 

نقاشی و تزیین هنری دکوراسیون کوچکترین اتاق خواب را جذاب و خاص می کند. برای اتاق خواب های مینیمالیستی که دیوارها اهمیت زیادی دارند، استفاده از پنل ها تا حد امکان توصیه نمی شود. به جز تابلویی که هنرمندانه و پر از طعم مدرنیته است. دلیل آن در سبک مینیمالیستی زیبایی شناسی نهفته است. مردم عادی همانطور که از نامشان پیداست، حداکثر سادگی را با استفاده از حداقل تجهیزات می خواهند، بنابراین از شلوغی زیاد یا زیاد خوششان نمی آید.

اتاق خواب مینیمال

قفسه یا کمد

 

این فضا برای قرار دادن عکس ها، قاب ها یا حتی لوازم مورد علاقه در اطراف اتاق کافی است و زمانی که از وسایل خود لذت نمی برید، آن را در کمد یا انباری نگهداری کنید.

 

کفپوش

 

چوب سخت بادوام و کم فرسایش بهترین انتخاب برای اتاق خواب مینیمالیست شماست. کفپوش های چوبی می توانند گزینه مناسبی باشند. پیشنهاد دیگر، کفپوش های سرامیکی سبک و سفید است که با ایجاد هماهنگی بین قسمت های دیگر و بزرگتر نشان دادن اتاق، نور خاصی به اتاق می بخشد. استفاده از فرش های ایرانی به خصوص گلیم با رنگ بندی خیره کننده و دلنشین علاوه بر اینکه کف اتاق خواب شما را به سبک مینیمالیستی تکمیل می کند، رابطه ای بین مدرنیته و سنت نیز ایجاد می کند و ترکیبی رویایی با یکدیگر ایجاد می شود.

اتاق خواب مینیمال

تخت خواب

 

مهمترین وسیله در هر اتاق تخت خواب است و این وسیله در طراحی یک اتاق خواب ساده مستثنی نیست. برای یک اتاق خواب ساده انتخاب تخت کامل بدون حاشیه بسیار جذاب و منظم خواهد بود. با این گزینه، مرکز اتاق را به سمت تخت می چرخانید و روی آن تمرکز می کنید. اگر تختی که استفاده می کنید این ویژگی را ندارد، حداقل کناره های تخت را به صورت یکنواخت بپوشانید تا برجستگی ها از بین برود.

اتاق خواب مینیمال

سخن اخر

 

توجه داشته باشید که مینیمالیسم نمی خواهد شما را از اتاقی با یک کمدی بزرگ یا اتاقی پر از وسایل رنگارنگ محروم کند. در عوض، این تصویر سعی می کند ساختار را تغییر دهد و مرحله بعدی به شما توضیح می دهد که چقدر برای شما آسان است. وجه مشترک در این راه این است که راه حل تا زمانی که نیاز به تخریب نداشته باشد حل می شود. به همین دلیل، انتظار نداشته باشید که تمام وسایل اتاق را بردارید و چیزهای اضافی را به آنجا منتقل کنید. در عوض، با رعایت چند اصل، آرامش را در اتاق ایجاد کنید. پس از یک روز پر استرس و خسته کننده، قلب خود را آرام کنید.