اکثر افراد فکر می کنند انتخاب رنگ مبل مناسب برای مبلمانشان کار سختی است، در حالی که اگر اولویت های خود را بدانید می توانید بهترین و مناسب ترین رنگ را برای مبلمان منزل خود انتخاب کنید. با تنوع زیاد مبلمانی که این روزها در بازار وجود دارد شما به راحتی می توانید با هر نوع سبک و سلیقه ای که دارید مبل مناسب منزل خود را انتخاب نمایید.
مبلمان در وسط اتاق نشیمن قرار می گیرند و تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت فضای داخلی اتاق نشیمن دارند، بنابراین بهتر است در انتخاب طرح و رنگ مبلمان اتاق نشیمن حساس باشید. ما در اینجا نکاتی که قبل از خرید مبل باید به آنها توجه داشت را برایتان ذکر کرده ایم.

انتخاب رنگ مبل

نکات قبل از انتخاب رنگ مبل

 

اگرچه قیمت همیشه عامل مهمی است اما شما باید قبل از انتخاب رنگ باید بدانید که به دنبال چه مدل مبلی هستید.
آیا شما سبک های مدرن یا کلاسیک را میپسندید؟ یا سبک های سنتی در مبل های سلطنتی ؟

موضوع دیگر تعداد فرزندان، وضعیت تأهل و حیوانات خانگی است. آیا از مبل به تنهایی استفاده می کنید یا بچه هایتان روی آن بازی می کنند یا حیوان خانگی شما همیشه در روی مبل بازی می کند؟
در نظر گرفتن رنگ فرش و پرده، دکوراسیون کلی منزل و نوع چیدمان توجه به همگی این نکات برای رنگ مبل بسیار حائز اهمیت می باشد.

انتخاب رنگ مبل

انتخاب رنگ مبل

 

از مهم ترین وسیله در اتاق نشیمن مبل می باشد. بنابراین انتخاب رنگ و طرح مناسب برای دکوراسیون منزل مهم است.

 

داشتن ایده

بهتر است نگاهی به مجلات روزانه یا صفحات مجازی فروشندگان مبلمان بیندازید. این کار باعث می شود علاوه بر آشنایی با جدیدترین طرح ها و رنگ ها و مد سال، تصویر واضح تری از آنچه به دنبال آن هستید در ذهن داشته باشید.

انتخاب رنگ مبل

رنگ مکمل

 

رنگ مکمل با رنگهای اتاق از ساده ترین نوع انتخاب رنگ مبل می باشد. این رویکرد یکپارچگی دکوراسیون شما را تضمین می کند.

انتخاب رنگ مبل

ست کردن

 

یکی دیگر از راه های انتخاب رنگ مبل، هماهنگی رنگ مبل با محیط اطراف است. برای این کار می توان از رنگ های هم خانواده استفاده کرد. به عنوان مثال، یک مبل مشکی با کف خاکستری خوب به نظر می رسد.

انتخاب رنگ مبل

تضاد رنگی

 

استفاده از رنگ های خیره کننده مانند طرح های دوستدار محیط زیست یا رنگ های که بساز جلوه گر هستند مانند یاقوتی، یاقوت کبود و یشمی مبل خانه را شگفت انگیز می کند. طرح برجسته روی مبل باعث می‌شود که مبل در اتاقی با رنگ‌های ساده و تزئینات مجزا جلوه بیشتری پیدا کند.

انتخاب رنگ مبل

طراحی اتاق به سلیقه خودتان

 

اگر اتاق شما خالی و بدون دکوراسیون است، بهتر است از رنگ های خنثی مانند بژ یا طوسی استفاده کنید تا دستتان در طراحی دکوراسیون اتاق باز باشد. این رنگ ها برای کسانی مناسب است که می خواهند رنگ یا دکور اتاق را تغییر دهند یا به خانه دیگری نقل مکان کنند. همچنین می توانید با افزودن بالش یا روکش های مختلف رنگ و جلوه مبل ها را با رنگ های خنثی تغییر دهید.

 

توجه به رنگ بندی بیرون

 

اگر در خانه ای زندگی می کنید که پنجره های بزرگ و دید وسیعی از بیرون دارد، بهتر است به پالت رنگ بیرون توجه کنید و رنگ مبل را بر اساس آن انتخاب کنید.

انتخاب رنگ مبل

احتمال کثیف شدن مبل

 

اگر متاهل هستید و بچه دارید باید این احتمال را در نظر داشته باشید. بنابراین بهتر است رنگی را انتخاب کنید که تمیز کردن آن راحت‌تر باشد و کثیفی‌ها کمتر آشکار شود، رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای، خاکستری یا مشکی.

 

متراز خانه

 

اگر فضای نشیمن بزرگی دارید، انتخاب بیشتری در رنگ یا نوع مبلمان دارید، اما در غیر این صورت، بهتر است از رنگ های بسیار روشن و طرح های متراکم خودداری کنید تا مبل خیلی چشمگیر نباشد.

گزینه بهتر برای خانه کوچک شما این است که از مبلمان کوچک با رنگ های روشن و خنثی استفاده کنید. یک مبل جدید در رنگ های روشن فضای شما را از یکنواختی در می آورد. البته برای جلوگیری از یکنواختی و طراحی محیطی می توانید از بالش های رنگی استفاده کنید.

انتخاب رنگ مبل

کلام آخر

 

در انتخاب رنگ مبل اتاق نشیمن علاوه بر نکات فوق به سلیقه و روحیات خود نیز توجه کنید تا بتوانید مبلمانی را به رنگ دلخواه برای دکوراسیون پذیرایی منزل خود انتخاب کنید. رنگ مبلمان در انتخاب آنها تاثیر زیادی دارد، زیرا در دکوراسیون می درخشد.