پرده هوا در بسیاری از سالن ها و ساختمان های پرتردد مانند رستوران ها، تئاترها، مراکز خرید معمولا بالای درهای ورودی و خروجی قرار دارد که مورد استفاده عموم قرار می گیرد و روزانه افراد زیادی از این مکان ها بازدید می کنند. به دلیل ترافیک و باز و بسته شدن مکرر درب ورودی این مناطق در طول روز، محیط آنها همواره در معرض گرد و غبار، سرما و گرما، حشرات و …می شود. همچنین انرژی مصرفی در سرمایش و گرمایش است بالا می رود. برای جلوگیری از این رویدادها معمولاً بالای ورودی این مناطق وسیله ای به نام پرده هوا قرار می دهند. در ادامه این مقاله به انواع، مزایا و کاربردهای دستگاه پرده هوا پرداخته شده است، با ما همراه باشید.

پرده هوا

هدف از نصب

هدف از نصب ایجاد یک مانع نامرئی و موثر است که هوای داخل را تازه و تمیز نگه می دارد. به طور خلاصه از کولر گازی محافظت می کند. نازل پرده هوای بالایی هوای سرد و گرم را به دو ناحیه حرارتی تقسیم می‌کند و هوای سرد و گرم را در محیط داخلی نگه می‌دارد و از نفوذ هوای بیرون جلوگیری می‌کند. هنگامی که یک پرده هوای موثر نصب شود، می‌تواند انرژی زیادی را ذخیره کند و از فضاهای ورودی در برابر حشرات و هوای بیرون محافظت کند.

پرده هوا

مزایای پرده هوا

 

  1. پرده هوا آب و هوای داخلی ایجاد می کند و هوای سرد را در تابستان و هوای گرم را در زمستان را نگه می دارد.
  2.  هوای متحرک عمودی از هوای سرد و گرم بیرونی محافظت می کند و ما را در برابر دود، گرد و غبار و حشرات محافظت می کند.

 

پهنای پرده هوا چقدر باید باشد؟

اکثر تولید کنندگان پرده های هوای استاندارد 36 اینچی را برای خانه ها ارائه می دهند. اینها محبوب ترین درب های هوای خانه هستند. مدل های بزرگتر (تا 72 اینچ) برای مصارف خانگی مناسب هستند. اما تفاوت درب های مسکونی و تجاری چیست؟ در مورد اصالت، تفاوتی بین این دو وجود ندارد. اما پرده های درب کولر تجاری از اتاق نشیمن بزرگتر است زیرا درب رستوران ها یا مغازه ها معمولا از درب منازل بزرگتر است.

پرده هوا

ویژگی های کلیدی که هنگام خرید باید بررسی شود

جریان هوا: جریان هوا زیاد بهتر است زیرا باعث می شود حتی قوی ترین مگس ها وارد فضا نشوند. همچنین جریان هوای بالاتر در اختلاف دمای زیاد بین فضاهای داخلی و خارجی موثرتر است. هر چیزی بالاتر از 800 CFM یک نرخ جریان هوا موثر در نظر گرفته می شود.
سطح صدا: البته ما می خواهیم درب هوا ساکت باشد. واحدهای آرام زیر 55 دسی بل ترجیح داده می شوند.
پاور: حتماً قدرت پرده هوا را بررسی کنید. پرده های هوای قوی تر (بیش از 300 وات) بهتر عمل می کنند. اما قبض برق را افزایش می دهد.
عرض موجود: اگر یک در با عرض 48 اینچ دارید و پرده هوای توصیه شده 36 اینچ عرض دارد، در واقع حدود 12 اینچ عرض کمتری دارید. همیشه بررسی کنید که آیا می توانید یک مدل به اندازه کافی عریض داشته باشید.

پرده هوا

دستورالعمل استفاده از پرده هوا

 

پس از روشن شدن، هوا از طریق ورودی وارد دستگاه می شود
سپس هوا وارد محفظه فن شده و توسط فن شتاب می گیرد.
این هوای پرسرعت به پلنوم فرستاده می‌شود که اجازه می‌دهد هوا در طول نازل پخش شود.
تیغه های ایرفویل شکل در نازل جریان هوای یکنواخت را با کمترین تلاطم ایجاد می کنند.
هوای تخلیه شده از طریق نازل یک جریان جت بر روی زمین ایجاد می کند. حدود 80 درصد هوا به ورودی پرده هوا باز می گردد و 20 درصد در جهت مخالف می رود.

 

دلایل استفاده

 

صرفه جویی در انرژی با کنترل جریان هوا
صرفه جویی در مصرف انرژی به دلیل زمان کار کمتر هواگیر یا کمپرسور
با افزایش تهویه و لایه برداری هوا از یک محیط امن حمایت کنید
راحتی کارمند/کاربر
نفوذ حشرات در حال پرواز را کاهش می دهد
جریان ترافیک بدون مانع و دید در آستانه
افزایش بهره وری به دلیل دمای ثابت
فضای مفید اطراف در را ذخیره می کند
یخ زدایی و مه زدایی در سردخانه

پرده هوا

سخن آخر

 

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را برای شما توضیح دهیم. شما می توانید با توجه به توضیحات داده شده در این مقاله به راحتی و با خیالی آسوده اقدام به خرید پرده هوا کنید.