نمی دانم به فکر استفاده از ب شیشه مات کن بودید یا نه! صادقانه بگویم، تصمیم گیری در مورد آنها کمی دشوار است. شیشه مات کن به شکل برچسبی طراحی شده است که به راحتی به سطح شیشه چسبانده می شود. شیشه مات نوعی پرده به حساب می آید که می توان از آن برای شخصی سازی فضای داخلی خانه استفاده کرد.

قبل از خرید، تحقیق کنید تا نوع خریداری شده با جنس پنجره شما سازگار است. این ممکن است برای شما کمی عجیب به نظر برسد. اما باید توجه داشته باشید که این برچسب های شیشه‌ای مات در صورتی که از مواد مناسب ساخته نشده باشند. می‌توانند منجر به تعویض پرهزینه پنجره در خانه شما شوند.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با انواع شیشه مات کن و نحوه صحیح نصب آن آشنا کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

شیشه مات کن

انواع شیشه مات برای ساختمان

 

برچسب ساده شیشه ای شیشه

برچسب های شیشه مات کن ساده یکی از ارزان ترین و پرطرفدارترین ها هستند، این برچسب ها جنبه طراحی و تزئینی ندارند.
این نوع شیشه مات کن ها نور محیط را از بین نمی برند و نمی توانند دید را به طور کامل مسدود کنند و می توانید از آنها برای پنجره های ساختمان های مسکونی و تجاری استفاده کنید.
مات کن ساده روی رول و متر طراحی شده است. شما می توانید اندازه با توجه به اندازه پنجره خود برچسب ها را برش زده و روی سطح شیشه نصب کنید. توجه داشته باشید که بهتر است اندازه شیشه پنجره 2 سانت بزرگتر گرفته شود تا هنگام نصب دچار مشکل نشوید.

شیشه مات کن

شیشه مات کن طرحدار

شیشه مات کن طرح دار جنبه تزیینی دارد بنابراین می توانید با سلیقه شخصی طرحی را انتخاب کنید. برچسب طرح دار نصب به نوع ساده جلوی دید را گرفته و پنجره های ساختمان را زیباتر و جذاب تر به نشان می دهد.

 

شیشه مات کن

برچسب شیشه ای رنگی

 

شیشه مات کن رنگی بسیار جذاب است، این نوع شیشه مات کن برای ساختمان های مسکونی و تجاری مناسب است. بهتر است در انتخاب رنگ این مدل مات دقت بیشتری کنید، زیرا از شیشه پنجره در دکوراسیون منزل استفاده می شود. اگر طرح و رنگ برچسب به درستی انتخاب نشود. پس از قرار دادن این آن ها بر روی سطح شیشه، ممکن است دکوراسیون داخلی ایده آل به نظر نرسد.

شیشه مات کن

برش شیشه مات کن

اگر قصد دارید برای برش شیشه از کاتر پلاتر استفاده کنید، این مدل مناسب است و می تواند انتخاب ایده آلی باشد.
برچسب شیشه ای در طرح ها و اندازه های مختلف ساخته می شود.

در این نمونه قسمت هایی از علامت جدا شده و با ابزار مخصوص بریده می شود. هنگام سوار شدن، قسمت های بریده شده روی شیشه نمایان می شود. این نوع برچسب ها زیبایی خاصی به شیشه پنجره می دهد. از این نوع در پنجره های اداری و ساختمان های آپارتمانی استفاده می شود.

شیشه مات کن

نحوه نصب

ابتدا پنجره ها را با مواد شوینده به خوبی تمیز کنید، زیرا پس از نصب برچسب، پنجره ها تمیز نمی شوند.
پس از تمیز کردن شیشه ها، آنها را اندازه بگیرید، سپس شیشه مات را به اندازه پنجره ببرید.  از نیروی کمکی برای زدن آن ها استفاده کنید. در عین حال اسپری تثبیت کننده مخصوصی که برای چسباندن برچسب است را به آن ها اضافه کنید. توجه داشته باشید که در صورت وجود حباب در قسمتی از برچسب می توانید با تیغه کاتر سطح حباب را به آرامی برش دهید و هوای زیر لیبل را خالی کنید، برش های روی سطح شیشه نباید مشخص باشد. و باید طوری انجام شود که هوای داخل حباب تخلیه شود.

شیشه مات کن

سخن آخر

 

شما می توانید برای فضاهای کوچک از این نوع  برچسب ها استفاده کنید. زیرا در برخی فضاهای کوچک امکان نصب پرده وجود ندارد. همچنین در فضاهای بزرگ می توانید از شیشه مات کن برای پوشش شیشه پنجره استفاده کنید.