این تزیین برای چیدمان دکوراسیون زیبا مهم است. این سبک دکوراسیون در ابتدا برای خانه های گران قیمت مورد استفاده قرار می گرفت، اما در حال حاضر به عنوان یکی از روش های برنامه ریزی دکوراسیون به شمار می رود. مبلمان امروزی در طرح ها و پرداخت های مختلفی ارائه می شوند. روبه کوبی مبل در واقع بخشی از نگهداری مبل است.

رویه کوبی مبل

سه نکته مهم رویه کوبی مبل

در هنگام سفارش رویه کوبی مبل به این سه نکته توجه کنید:

جنس (مواد رویه باید بادوام باشد)
هزینه های نیروی کار (بسته به کیفیت کار تعمیر)
گارانتی خدمات (جنس مرغوب همیشه گارانتی دارد)

 

رویه کوبی مبل چیست؟

برای اینکه بدانیم رویه کوبی مبل چیست؟ باید با روکش مبل آشنا شویم. اگرچه روکش مبل برای اثاثیه سلطنتی و مجلل به شدت توصیه می شود، اما از این روکش فقط برای دکوراسیون منزل استفاده نمی شود. در واقع این روکش ها نشستن و بلند شدن از روی مبل را آسان می کنند.
فرآیند کوبی تاثیر زیادی در زیبایی مبلمان دارد و به همین دلیل باید توسط فردی با دانش و تجربه انجام شود. یک رویه کوب خوب باید بتواند پارچه رومبلی را با ظرافت و بی عیب و نقص روی مبل بکشد تا الگوی پارچه، رنگ یا گل های کار را ببیند.

رویه کوبی مبل

کاربرد رویه کوبی مبل چیست؟

رویه مبلمان به عنوان روکش جدید مبلمان استفاده می شود. این پوشش برای مصارف مختلفی استفاده می شود. گاهی اوقات مبلمان شما ممکن است واقعا کثیف و قدیمی باشد. در این صورت می توان مبل را با استفاده از روکش به روز کرد. از این روش برای تمیز نگه داشتن مبل و جلوگیری از پارگی نیز استفاده می شود.
با بهره مندی از این روش ها می توان از طرح های مختلفی استفاده کرد. این نوع پوشش را نمی توان به موارد مختلف محدود کرد. روکش ها در صورت لکه دار شدن یا پاره شدن قابل تعویض هستند.
توجه داشته باشید که دوام و استحکام این رویه ها یکی از جنبه های مهم این نوع سیستم می باشد.

رویه کوبی مبل

انواع رویه کوبی

برای تهیه این رویه ها از مواد اولیه موجود استفاده می شود. این مواد با توجه به طرح مورد نظر روی مبل اجرا می شوند. همه این مواد برای قابل استفاده کردن مبل استفاده می شود.  فرآیند رویه کوبی با این نوع روش بسیار ساده است. زیرا این رویه روکش مبل با مواد خام و تازه انجام می شود.

نوع دیگری از روکش ها روی مبل های قدیمی و فرسوده ساخته می شود. برای رویه کوبی این مبل ها ابتدا محتویات مبل بیرون کشیده می شود. در این صورت تعمیرات لازم مبل مد نظر قرار می گیرد. در این مرحله فنربندی مبل یا پرکردن محتویات مبل انجام می شود. پس از انجام تعمیرات، از رویه مورد نظر روی مبل استفاده می شود.

 

رویه کوبی مبل؟ یا خرید مبل؟

یک راه ارزان و مقرون به صرفه به جای خرید مبلمان، روکش کردن مبل است. در واقع وقتی از همان ابتدا از پوشش برای مبل استفاده کنید، سایر مبلمان خود را با کیفیت و مرتب نگه می دارید. همچنین در صورت تکراری شدن روکش مبل از روکش های دیگری با طرح های مختلف استفاده خواهید کرد. بنابراین، شما برای مدت طولانی از خرید مجدد مبلمان خلاص خواهید شد.

رویه کوبی مبل

رویه کوبی مبل چگونه است؟

 

برای بازسازی و تعمیر مبلمان استفاده می شود. برای شروع کار ابتدا پارچه روی مبل را باز می شود. سپس پارچه به طور کامل خارج می شود.
کیفیت اسفنج مبل هم اکنون باید بررسی شود. در این مرحله کلیه تعمیرات از قبیل تعویض تسمه، تعویض اسفنج یا فنر به پایان می رسد. اگر مبلمان از نظر اسکلت چوبی و سالم باشد، رویه بسیار مناسب و اقتصادی خواهد بود.

 

انتخاب نوع پارچه برای روکش مبل

پارچه مورد استفاده برای روکش مبل در 2 نوع طبیعی و مصنوعی تولید می شود. نمونه طبیعی از الیاف گیاهان تولید می شود.
این نوع الیاف به دلیل عمر طولانی خود شناخته شده است و درخشندگی لازم را دارد. هر چه کیفیت این الیاف پنبه بالاتر باشد، طول عمر رویه بیشتر خواهد شد. پارچه های نخی استحکام لازم را دارند اما به راحتی چروک می شوند.
کتان در واقع همان پارچه پنبه ای طبیعی است که به عنوان رویه استفاده می شود. این پارچه در مقابل نور تیره نمی شود. بسیار بادوام و مقاوم در برابر حشرات است.
ابریشم یکی از بادوام ترین و نرم ترین پارچه هاست و در مبل ها استفاده می شود. برای شستن ابریشم باید از شوینده ملایم استفاده کرد.
از پشم برای ساخت روکش مبل نیز استفاده می شود. این برای تولید یک بافت سفت و یک دست مبلمان پشمی ضروری است.
اکریلیک، ساتن، نایلون، پلی استر از پارچه های مصونی هستند که می توان از آن ها برای رویه مبل استفاده کرد.

نتیجه گیری

 

اگر رویه مبل هایتان آسیب دیده و یا برایتان تکراری شده اند، شما می توانید با هزینه ی خیلی کمتری نسبت به خرید مبلمان جدید با استفاده از رویه  کوبی مبل، مبلی زیبا و نو را در منزلتان داشته باشید.