پس از اعلام خبر مرگ الیزابت ملکه 96 ساله بریتانیا، جسد وی به “ادینبورگ” منتقل و برای مراسم تشییع به کلیسای جامع “سنت گیلز” منتقل می شود. و از آنجا به لندن نقل مکان خواهد کرد. اما پس از مرگ او چه اتفاقی می افتد؟

مرگ ملکه الیزابت

اخبار چگونه منتشر می شود؟

دبیر خصوصی ملکه، سر ادوارد یانگ، مسئول ارسال پیام به 15 کشوری است که ملکه پس از مرگ رسماً در رأس دولت قرار دارد، با نام رمز “پل لندن افتاد”  پیام و بقیه 36 کشور مشترک المنافع انگلستان برای اطلاع نخست وزیر انگلیس از این خبر؛ در واقع، همانطور که اوضاع در حال حاضر است، احتمالاً این خبر در یک لحظه بدون انجام این تشریفات در سراسر جهان منتشر می شود.

مرگ ملکه الیزابت
اگر گزارش‌های رسانه‌ها را در نظر نگیریم، قرار است مردم با ارسال اطلاعیه‌ای در دروازه‌های کاخ باکینگهام از مرگ ملکه مطلع شوند. علاوه بر این، کارکنانی که در کاخ ها و ساختمان های سلطنتی کار می کنند، هنگام اعلام خبر مرگ ملکه، بازوبند مشکی بر بازوی چپ خود می بندند.
پس از انجام این تشریفات، زمان اعلام رسمی درگذشت وی به رسانه ها می رسد تا بیانیه ای برای انجمن مطبوعات بریتانیا و سایر خبرگزاری ها ارسال شود. امروز شبکه های تلویزیونی برنامه های منظم خود را قطع می کنند تا مرگ ملکه را به طور رسمی اعلام کنند، گویندگان خبر با کت و شلوار و کراوات مشکی خبر مرگ ملکه را خواهند داد.

بعد از مرگ ملکه الیزابت دوم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

اتاق‌های خبری ITV و Sky برای سال‌ها از کلمه رمز «خانم رابینسون» برای اشاره به مرگ ملکه استفاده می‌کردند. هنگامی که این خبر به طور رسمی اعلام شد، اخبار مربوط به سن ملکه بود، آنها آنچه را که قبلاً در مورد سلطنت و جانشینی می دانستند گزارش می دهند. رسانه های جهان برای گزارش این خبر قبلا برنامه ریزی کرده اند.

مرگ ملکه الیزابت

پادشاه جدید اتحادیه بریتانیا

به محض مرگ الیزابت، شاهزاده چارلز که اکنون 73 سال دارد، پادشاه می شود. نامی که او برای خود نام انتخابی او شاه چارلز سوم است. در این مرحله نشست شورای الحاق در سن پترزبورگ برگزار می شود. کاخ جیمز، و تشریفات انتقال سلطنت آغاز خواهد شد. شاهزاده چارلز یک روز پس از مرگ ملکه و پس از اینکه خواهران و برادرانش به طور تشریفاتی دستش را ببوسند، پادشاه اعلام می شود. چارلز بعداً از اسکاتلند، ایرلند شمالی و ولز بازدید خواهد کرد و اولین سخنرانی خود را به عنوان پادشاه در کاخ سنت جیمز انجام خواهد داد.
تاجگذاری پادشاه چارلز سوم قرار است چند ماه پس از مراسم خاکسپاری انجام شود و شاهزاده ولز عنوان ولیعهد اتحادیه را به شاهزاده ویلیام منتقل خواهد کرد.

ملکه چگونه دفن می شود؟

ده روز بین مرگ ملکه و تشییع جنازه او باقی خواهد ماند. در طی آن جسد او در کاخ باکینگهام قرار خواهد گرفت تا خانواده بتوانند خداحافظی کنند. سپس جسد ملکه به تالار وست مینستر منتقل می شود تا مردم برای ادای احترام جمع شوند. در روز دهم جسد ملکه برای دفن به کلیسای وست مینستر منتقل می شود. مراسم تشییع جنازه با حضور مقامات سراسر جهان و با هماهنگی نیروهای مسلح و دولت برگزار می شود.