قبل از اینکه بدانید چگونه دکوراسیون مطابق با تیپ شخصیتی طراحی کنید، باید تیپ شخصیتی خود را بشناسید. اگر تیپ شخصیتی خود را نمی شناسید، بهتر است در آزمون مایر بریگز شرکت کنید.

دکوراسیون مطابق با تیپ شخصیتی

تیپ شخصیتی خود را بشناسید

ما فرض می کنیم که شما نمی دانید از کجا شروع کنید و چگونه دکوراسیون خانه خود را شروع کنید. شاید به تازگی به خانه جدیدی نقل مکان کرده اید یا می خواهید خانه قدیمی خود را بازسازی کنید. نگاه دقیق‌تر به تیپ شخصیتی شما می‌تواند به شما ایده دهد که چگونه طراحی دکوراسیون منزل خود را شروع کنید.

طراحی دکوراسیون مطابق با تیپ شخصیتی

هر خانه ای بسته به تیپ شخصیتی شما می تواند جذاب تر و کامل تر باشد. در خانه ای که متناسب با شخصیت شما طراحی شده است احساس راحتی بیشتری خواهید کرد و می توانید با خانه خود ارتباط بهتری برقرار کنید.

دکوراسیون مطابق با تیپ شخصیتی

طراحی دکوراسیون مطابق با تیپ شخصیتی برونگرا

برونگراها دوست دارند با افراد مختلف معاشرت کنند و زمان زیادی را با دوستان خود بگذرانند. اما دانستن این موضوع در مورد خودتان واقعاً می تواند به شما کمک کند تا بفهمید چه چیزی در خانه خود نیاز دارید.
به عنوان یک برون گرا، دوست دارید افرادی برای سرگرمی به خانه شما بیایند، بنابراین هنگام طراحی خانه خود باید این را در نظر داشته باشید. این بدان معناست که مبلمان اتاق نشیمن خود را باید به گونه ای بچینید که امکان گفتگوی ساده و ایجاد فضای سرگرم کننده برای آنها فراهم شود. باید آشپزخانه خود را طوری بچینید که فضای کافی برای تمام غذاهایی که می خواهید در مهمانی سرو کنید وجود داشته باشد.

افراد برونگرا علاقه مند به برقراری ارتباط با دنیای بیرون هستند. بنابراین، مهم است که مکانی را آماده کنید که بتوانید فضای بیرون را ببینید و تماس های خود را برقرار کنید.

دکوراسیون مطابق با تیپ شخصیتی

شخصیت های درونگرا و طراحی دکوراسیون مطابق با تیپ شخصیتی آن ها

افراد درونگرا همانقدر که عاشق سفر و دیدن دنیا هستند از بودن در خانه و استراحت لذت می برند. برای کسانی از شما که درونگرا هستند، مهم است که مکانی برای استراحت در خانه در نظر بگیرید. مکان می تواند مدیتیشن، مطالعه یا حتی وان حمام باشد. طراحی فضایی که بتوانید تنها و دور از دنیای بیرون باشید یک جنبه مهم است.
افراد درونگرا دوست دارند سرگرمی و بازی کنند، اما ترجیح می دهند این فعالیت ها را در گروهی انجام دهند که این افراد را به خوبی بشناسند و به آنها نزدیک باشند. بنابراین، طراحی اتاق نشیمن باید مانند یک گروه کوچک باشد که بتوانند به راحتی ارتباط برقرار کنند.

 

این گروه علاقه مند به کار آزاد و دورکاری هستند، بنابراین باید مکانی را برای کار در منزل در نظر بگیرند. برای این محل کار باید مکانی آرام و ساکت در نظر بگیرید. محل کار خود را با کار و صندلی های ارگونومیک طوری طراحی کنید که راحت باشد و به بدن شما آسیب نرساند.

 

شخصیت های حساس

شاید برایتان جالب باشید که بدانید طراحی دکوراسیون با تیپ شخصیتی حساس به چه صورت است. افرادی که در این دسته قرار می گیرند افراد عمل گرا هستند و البته جزئیات برایشان بسیار مهم است. طراحی داخلی با تیپ شخصیتی این دسته از افراد حتی فکر کردن به تغییر دکوراسیون کاربردی خانه سخت است. زیرا آنها به شدت به جزئیات اهمیت می دهند و ترجیح می دهند برای چیزهای غیرضروری هزینه نکنند. برای این دسته از افراد، استفاده از طراحی مینیمالیستی می تواند به کاهش استرس ناشی از داشتن بسیاری از چیزها و سازماندهی آنها کمک کند.

دکوراسیون مطابق با تیپ شخصیتی

شخصیت خلاق

اگر شما این تیپ شخصیتی را دارید، احتمالاً درگیر یک سری فرضیات یا تصاویر بزرگ خواهید بود. شما فردی خلاق هستید که برای فردیت و اصالت ارزش قائل هستید. از این دانش در هنگام تزئین خانه خود به نفع خود استفاده کنید. سعی کنید از سبک های مختلف مبلمان، رنگ های روشن روی دیوار و وسایل دست ساز استفاده کنید. طراحی خوب اغلب قوانین را زیر پا می گذارد. مبلمان شما نباید با هم مطابقت داشته باشد و نباید یکنواخت باشد. اگر ایده دیوانه‌واری دارید که مطمئن نیستید کار می‌کند، آن را امتحان کنید.

 

از مهارت ها و بینش های منحصر به فرد خود در خانه استفاده کنید. ممکن است بخواهید کمی هنر انتزاعی داشته باشید یا خانه خود را با چیزهای معنادار پر کنید.
اگر فردی خلاق هستید، فراموش نکنید که فضایی را ایجاد کنید که ایده های شما در آن زنده و شکوفا شوند.

دکوراسیون مطابق با تیپ شخصیتی

شخصیت عاطفی

شخصیت های عاطفی هنگام تصمیم گیری دیگران را در نظر می گیرند. گاهی اوقات برای این افراد «نه» گفتن سخت است زیرا نمی خواهند طرف مقابل را عصبانی یا ناراحت کنند.
این دسته از افراد هنگام تصمیم گیری بر روابط خود تمرکز می کنند و برای طراحی خانه خود قبل از انجام هر کاری با افراد دیگر یا افراد حرفه ای مشورت می کنند تا احساس راحتی بیشتری داشته باشند.
اگر شما یکی از این افراد هستید، مطمئن شوید که محیطی را در خانه خود ایجاد کنید که به تقویت رابطه شما کمک کند.

سخن پایانی

 

خانه فضایی برای ایجاد احساس آرامش و طراوت است. حتما باید خانه خود را مطابق با شخصیت خود دکوراسیون کنید. اگر با افرادی با شخصیت های متفاوت زندگی می کنید، حداقل یک اتاق یا فضای مجزا برای خود و شخصیت خود در نظر بگیرید. علم ثابت کرده است که افراد زمانی از افسردگی رنج می برند که مجبورند در مکان هایی زندگی کنند که با شخصیت آنها مطابقت ندارد. روی خودتان تمرکز کنید و سبک های خود را انتخاب کنید.