امروزه کابینت کلاسیک محبوب ترین سبک کابینت محسوب می شود.  این نوع سبک یکی از لوکس ترین و تازه ترین ایده های دکوراسیون آشپزخانه است. انواع کابینت کلاسیک را می توان به صورت مجلل و ساده و با ظرافت در منزل در کارگاه های نازک کاری متناسب با سلیقه هر فرد ساخت. در این مطلب شما را با کابینت کلاسیک آشنا می کنیم.

کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک چیست؟

کلمه کابینت ریشه فرانسوی دارد، در اصل کابینت به معنی قفسه است. در قدیم از گنجه استفاده می کردیم و در اوایل قرن بیستم بود که کابینت مدرن شدند. با مطالعه مقاله زیر متوجه خواهید شد که کابینت آشپزخانه کلاسیک چیست. در واقع با وجود تنوع بسیار زیاد در صنعت کابینت، این نوع سبک سالهاست که محبوب ترین سبک بوده است. ویژگی کلیدی وجود پایه ها و دستگیره های منبت کاری شده در کنار تاج و زیر چراغ ابزار است. که وجه تمایز کلاسیک و مدرن است.

انواع کابینت کلاسیک

کابینت های آشپزخانه کلاسیک به چهار دسته مختلف تقسیم می شوند. این چهار سبک زیبا و شیک عبارتند از: کابینت چوبی کلاسیک، کابینت ممبران، کابینت روکش چوب کلاسیک و کابینت رومی کلاسیک، هر کدام از این چهار سبک ویژگی های خاص خود را دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 

کابینت چوبی

این سبک لوکس ترین و مجلل ترین نوع کابینت به حساب می آید. جنس بدنه داخلی کابینت چوبی کلاسیک ام دی اف می باشد و درب ها از چوب طبیعی مانند گردو، راش، گیلاس، بلوط و … ساخته شده و در ضخامت های مختلف تولید می شوند. درها دارای نقش و نگارهای زیبایی است. این الگوها توسط دستگاه CNC ایجاد می شوند.

کابینت کلاسیک

کابینت روکش چوبی

کابینت روکش چوبی شبیه ترین کابینت به کابینت چوبی است. بدنه این نوع کابینت از بهترین ام دی اف سفید استفاده شده است.

در ضمن درب این کابینت از ام دی اف می باشد. دو طرف این تخته سه لا خام چوب طبیعی به ضخامت یک میلی متر فشرده می شود. پس از فشار دادن این قسمت از پانل چوبی استاندارد، درب به اندازه لازم ساخته می شود. در مرحله بعد با کمک دستگاه CNC طرح مورد نظر روی درب اجرا می شود.

 

کابینت ممبران

ممبران یکی دیگر از اعضای خانواده کابینت آشپزخانه کلاسیک هستند که با نام های کابینت وکیوم یا پی وی سی نیز شناخته می شوند. بدنه این کابینت ام دی اف سفید و درب آن از ام دی اف خام و بدون رنگ می باشد. پس از اندازه گیری ام دی اف خام این درب ها، مواد بر روی دستگاه CNC  برش داده شده و طرح مورد نظر روی آن اجرا می شود. در مرحله بعد پوشش یا غشای وکیوم از درب دستگاه چاپ پرس می شود.

متریال پوشش کابینت ممبران نوعی پلاستیک فشرده است که در رنگ ها و طرح های متنوع در بازار موجود است.

کابینت کلاسیک

کابینت رومی

کابینت کلاسیک رومی سبکی از کابینت ایتالیایی است و اولین بار در این کشور تولید شد. این نوع کابینت از ستون های چوبی تبدیل شده تشکیل شده است. که بسیار شبیه به ستون های ساخته شده در روم باستان است. جنس بدنه این سبک کابینت ام دی اف سفید و درب ها از ام دی اف سبز رنگ می باشد.

کابینت کلاسیک

مزایا و معایب

دانستن مزایا و معایب این نوع کابینت آشپزخانه، تصمیم خرید شما را به انتخاب آگاهانه تبدیل می کند. در واقع، مزایای آنها بیشتر از معایب آن است.

 

معایب

این نوع کابینت به رطوبت حساس است.
به دلیل فرآیند تولید پیچیده بالا، کابینت های کلاسیک دارای برچسب قیمت نسبتاً بالاتری نسبت به مدرن هستند.
نسبت به حرارت حساس است.
در صورت آسیب به طراحی کابینت آشپزخانه کلاسیک، امکان تعمیر، ترمیم یا تعویض آنها وجود ندارد.
حساس به اشیا تیز می باشند.
به دلیل پیچیدگی و حساسیت بالا، فرآیند تولید و نصب زمان بیشتری می برد.
در صورت استفاده از مواد بی کیفیت، طرح کابینت به زودی از بین می رود و رنگ آن کدر می شود.

کابینت کلاسیک

مزایا

در این سبک از کابینت می توانید طرح مورد نظر خود را بر روی درب کابینت حک کنید.
کابینت های آشپزخانه کلاسیک در رنگ های متنوع موجود است و به راحتی می تواند با سایر وسایل منزل هماهنگ شود.
این نوع کابینت ها دارای ستون های برجسته رنگ آمیزی گلدار و سخت افزار زیبا هستند که به دکوراسیون آشپزخانه زیبایی می بخشد.

به دلیل داشتن مواد مرغوب بسیار بادوام است. به همین دلیل می تواند ظاهر و زیبایی بکر خود را برای سالیان متمادی حفظ کند.
کابینت شامل تاج و وسایل روشنایی زیبا است که در سبک های مختلف کار می کنند.
تنوع بی پایان در طرح ها و کنده کاری های این نوع درب کابینت از مزایای آن است.

کابینت کلاسیک

سخن آخر

 

ما در این مقاله سعی داشتیم شما را با انواع مختلف کابینت کلاسیک آشنا کنیم. امیدواریم مطالب ذکر شده مفید واقع گردیده باشد.