آیا می خواهید بدانید کدام چوب لباسی برای خانه شما مناسب است و در مورد انواع رخت آویز بیشتر بدانید؟ در خانه‌ها و آپارتمان‌های مدرن که فضای بیرونی تنها به تراس و پشت بام ختم می‌شود، می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین وسایل چوب لباسی است. آویزان کردن لباس ها در پشت بام بسیار نامطلوب است و طبقات پایین در آپارتمان ها باید پشت بام را کاملاً فراموش کنند. در نتیجه باید به سراغ رخت آویزها برویم. پس چه بهتر که از رخت آویزهایی استفاده کنیم که برای ما بسیار مفید هستند و کمترین فضای ممکن را در داخل خانه اشغال می کنند. در ادامه به معرفی این چوب لباسی ها می پردازیم.

 

رخت آویز دیواری

چوب لباسی دیواری برای خانه های کوچکی که از گرمایش استفاده می شود و جایی برای پهن کردن و خشک کردن لباس ها وجود ندارد، انتخاب خوبی است. می توانید این آن را روی دیوار بالای شوفاژ قرار دهید و از حرارت آن برای خشک کردن لباس ها استفاده کنید.


2 نمونه آویز دیواری و مقایسه آنها

1- تاشو

2- جمع شو

رخت آویز تاشو روی یک ریل حرکت می کند و در مقایسه با سایر چوب لباسی ها از سفت و سختی کمتری برخوردار است و فضای کمتری را اشغال می کند. نصب این رخت آویزها بسیار آسان است.

 

مدل کشویی

مدل کشویی یا کابینتی نسل جدیدی از چوب لباسی است که جای خاص خود را دارد و در یکی از کشوهای آشپزخانه تعبیه می شود. تبدیل کشو به رخت آویز به این معنی است که نیازی نیست فضای اضافی به آن اختصاص دهیم و بنابراین فضای بیشتری برای استفاده داریم.

 

رخت آویز کشویی فقط برای کشوهای آشپزخانه نیست، اگر اتاق رختشویی دارید، بهتر است کشوهای مخصوصی برای آویزان لباس در آنجا ایجاد کنید. این کشوها روی ریل حرکت می کنند و به سختی باز و بسته نمی شوند زیرا ریل ها تحمل بارهای سنگین و ضربه را ندارند.

رخت آویز کمجا

یکی از معایب رخت آویز کشویی این است که وقتی آنها را باز می کنید، فضایی که آنها اشغال می کنند مانند رخت آویز است، تفاوتی ندارد. اما بهترین چیز این است که هنگام مونتاژ رخت آویز نگران نباشید، جعبه به راحتی قابل جابجایی و بسته شدن است و فضایی وجود ندارد.

 

سقفی

این رخت آویز از سقف را می توان با میله های بارفیکس که پشت سر هم قرار گرفته اند تشبیه کرد. استفاده از این نوع رخت آویز لباس بیشتر برای لباسشویی مناسب است که می توانید لباس های زیادی را روی آن پهن کنید. زیرا هوای گرم همیشه به سمت بالا حرکت می کند. استفاده از آویز سقفی باعث افزایش سرعت خشک شدن لباس می شود.

آویزهای سقفی برای آپارتمان ها و خانه های کوچک بسیار مناسب هستند. اما باید از قدرت نصب آن مطمئن باشید تا هیچ اتفاقی نیفتد.

رخت آویز کمجا

رخت آویز کوچک

شاید فکر کرده باشید چقدر خوب است که لباس های کوچک مانند جوراب، دستکش یا سایر وسایل چوب لباسی مخصوص به خود داشته باشند. اما خانه های امروزی آنقدر کوچک هستند که حتی جایی برای آویزان کردن لباس هم ندارند، چه برسد به رخت آویز دیگری، در قسمت جلوی کمد، برای لباس هایی مانند جوراب، می توان رخت آویز کوچکی تعبیه کرد. پیراهن ها در قسمت دیگری از کمد آویزان می شوند.

رخت آویز کمجا

متحرک

جابجایی و تکان دادن رخت آویز همیشه سخت و دشوار بوده است، به خصوص زمانی که لباس را پهن می کنید. برای مثال تصور کنید لباس ها روی چوب لباسی پهن شده و روی تراس قرار می گیرند. حالا اگر باران ببارد و در تراس حفاظ نباشد، لباس ها دوباره خیس می شوند، پس باید همه را جمع کنید و آن را داخل آن بیاورید.

با این حال کار با چوب لباسی چرخدار بسیار ساده است و در کمتر از یک ثانیه می توانید آویز را همراه با لباس جابه جا کنید. برای خشک شدن سریعتر لباس ها، می توانید چوب لباسی چرخ دار را خیلی سریع به سمت شوفاژ یا بخاری ببرید.

رخت آویز کمجا

سخن آخر

 

تمامی موارد معرفی شده از رخت آویز جهت اشغال کردن فضای کمتری از منزل می باشد. شما می توانید با توجه به نیاز، بودجه و ساختار منزل خود یکی از رخت آویزها را تهیه نموده و از آن بهره مند شوید.