می دانید که گل های مصنوعی سال هاست که از مد افتاده اند. حتی اگر بخواهید برای چند روز گل طبیعی بخرید، قیمت ارزانی ندارد. خوشبختانه شما می توانید خانه را با گل های خشک تزئین کنید و از زیبایی آن لذت ببرید.

شما می توانید گل های خشک را خریداری کنید یا در مواقعی به راحتی گل های طبیعی خود را خشک کنید.

گل های خشک

تزیین خانه با گل خشک

تزیین خانه با گل خشک شاید ایده جذابی برای فصل بهار نباشد. اما اگر از فرصت های خوب این فصل برای گشت و گذار در طبیعت استفاده کنید. و در فصل پاییز و زمستان یک دکوراسیون پاییزی زیبا را در خانه خود به ارمغان آورید.
بنابراین بهتر است با کمی بصیرت جمع آوری و خشک شود تا در زمستان دکوراسیونی جدید به خانه ببخشد.

گل های خشک

روش خشک کردن گل

بهتر است آن ها را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید. کمدها، انبارها و زیرزمین تهویه شده مکان های خوبی برای خشک کردن گل هستند. در عرض 2-3 هفته (یا کمتر، اگر هوا گرم باشد) گلها کاملا خشک می شوند. برخی از رنگ ها ممکن است محو شوند، اما رنگ اصلی خود را حفظ می کنند. پس از خشک شدن، برای محافظت بیشتر، آنها را با اسپری موی بدون عطر بپوشانید.

گل های خشک

استفاده از گل خشک شده در دکوراسیون به مصر باستان برمی گردد. این مفهوم با ظهور شیک بوهو دوباره به مد آمد و دکوراسیون پایدار و سازگار با محیط زیست را ارائه داد. تنها نکات مهم در حفظ این دکوراسیون دور نگه داشتن گل از نور مستقیم خورشید و رطوبت است.

گل های خشک
گلهای تازه در مقابل گلهای خشک

راستش بیشتر افراد گل‌ های تازه را دوست دارند، مخصوصا دسته گل‌هایی که تنوع و رنگارنگ‌تر هستند. اما گل‌های خشک نیز رنگ‌های زیادی دارند، و اگرچه شدت رنگ ممکن است با دسته‌ گل تازه همخوانی نداشته باشد. اما در فصل پاییز و زمستان زیبایی و جلوه خاصی دارند.

مزیت این دکوراسیون ماندگاری آن است. گل تازه به مدت 1.5 هفته خوب می باشد و سپس باید جایگزین شوند. من فکر می کنم تنها محدودیت برای آنها گرد و غبار است.

گل های خشک
چگونه می توانید از گل های خشک در فضای داخلی بهره مند شد؟

 

یک پارتیشن شیشه ای کوچک نیز ایده جالبی است. و آن را با برگ، علف و گل های خشک تزئین کنید. با نورپردازی می توانید دکوراسیون خاصی را در خانه خود ایجاد کنید.

یک راه آسان برای استفاده از این تزیین محبوب این است که زمانی که ساقه ها نرم هستند یک حلقه گل درست کنید. از این حلقه ها برای آویزان کردن بر روی در، پنجره یا دیوار استفاده می شود. می توانید یک حلقه گل روی میز بگذارید و یک شمع داخل آن قرار دهید. بنابراین، خلاق باشید و یک حلقه گل زیبا از شاخه ها، روبان ها و ساقه های نازک درست کنید.

گل های خشک

گل رز خشک شده حسی رمانتیک به فضا می بخشد و البته همیشه در دسترس است. می توانید آن ها را در گلدان قرار دهید. آنها به آب نیاز ندارند. از گل و برگ آن برای تزئین میز یا شمع استفاده کنید.

ایده دیگر بازی با هنر بوم است. برای این کار گل های خشک شده را روی پارچه یا چوب لباسی آویزان کنید. در این صورت، شما آزاد هستید که تکنیک های مختلف را امتحان کنید.

 

نگهداری از آن ها در یک لوله شیشه ای کوچک با درب چوب پنبه ای یا جعبه کادو زیبایی خاصی به آن ها می بخشد. این گل ها نیازی به آب و نور ندارند و انتخاب خوبی برای تزیین زوایای تاریک و خسته کننده خانه هستند.

گل های خشک

جمع بندی

 

گل خشک به یکی از ترندهای دکوراسیون تبدیل شده و مغازه هایی برای فروش انواع گل های خشک ایجاد شده است. آنها بادوام هستند و نیازی به نگهداری خاصی ندارند. آنها سازگار با محیط زیست هستند و حاوی یک ذره پلاستیکی نیستند. آنها طیف گسترده ای از رنگ های ملایم و بافت های سرگرم کننده را به طراحی داخلی خانه می آورند.