درب کشویی پنهان شو نسل جدیدی از درب های راهنما هستند که با باز شدن وارد حفره ای در دیوار می شوند. مناسب ترین درها برای اتاق، سرویس بهداشتی، حمام و … می باشند. در این مقاله با درب های مخفی آشنا خواهید شد.

درب کشویی پنهان شو

یکی از جدیدترین مکانیزم هایی که عملکرد بسیار جالب و ظاهری منحصر به فرد و جذاب دارد، مکانیزم درب کشویی پنهان شو است. اگر خانه شما بسیار کوچک است و فضایی برای باز کردن درب داخلی ندارید، می توانید با نصب درب های مخفی مشکل کمبود جا را حل کنید. البته درب های مخفی به دلیل جذابیتی که دارند در خانه های مجلل نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

اگر می خواهید از نحوه عملکرد و نصب این مکانیزم مطلع شوید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

انواع درب کشویی پنهان شو

یک خانه دارای درهای زیادی است که قسمت های مختلف خانه را از هم جدا می کند. خانه ای را بدون در و اتاق خواب تصور کنید، حتی بدتر از آن، توالت و حمام بدون جداکننده در معرض دید قرار می گیرند. در واقع درب ها ابزار ضروری هر فضایی به حساب می آیند و نداشتن آن ها غیر ممکن است.
با این حال، گاهی اوقات درها وسایل حجیمی هستند که برای باز و بسته شدن به فضای نسبتاً زیادی نیاز دارند. اما در محیط هایی مانند راهروهای باریک یا اتاق های کوچک نمی توان فضای مجزایی برای حرکت درب ایجاد کرد.

درب کشویی پنهان شو

درب های ریلی از جمله پرطرفدارترین و زیباترین مدل هایی هستند که مشکل کمبود جا را برطرف کرده و در عین حال به جذابیت و مدرن شدن وسایل منزل کمک می کنند. این درب ها به فضای خاصی برای باز و بسته شدن نیاز ندارند. به همین دلیل برای فضاهای کوچک و افزایش مساحت قابل استفاده ساختمان ایده آل ترین گزینه محسوب می شوند.

انواع مختلفی از درب های ریلی وجود دارد که در سبک های مختلف، چه سنتی و چه مدرن ساخته می شوند و فقط برای درب منزل نیستند. به عنوان مثال، شما می توانید درب گاراژ خود و تمام درب های سنگین خود را درب پنهان شو استفاده کنید.

به طور کلی در مکانیزم های درب کشویی، یک مسیر در جلوی دیوار قرار می گیرد و درب به کمک غلتک روی آن باز یا بسته می شود. با این حال، این نیاز به فضای کافی در مقابل دیواری که ریل به آن متصل است، دارد. این بدان معناست که اگر مسیر درب شما 1 متر طول دارد، به دیواری در جلوی دیوار در نیاز دارید.

درب کشویی پنهان شو

تفاوت درب کشویی پنهان شو و درب های روکار

درب کشویی روکار به موازات طول دیوار باز می شود. اما یک شکاف به اندازه در در دیوار ایجاد شد تا درب کشویی مخفی حرکت کند. این شکاف جایی است که در پنهان است. یک درب کشویی توکار برای باز شدن از یک قاب کاذب کمک می گیرد. این قاب کاذب دری را که به دیوار تعبیه شده است باز می کند. اگر درب کشویی جلو در خارج از دیوار باز می شود. چارچوب درب کاذب در واقع نوعی جعبه فلزی است. به طور کلی نصب درب های تاشو کمی دشوارتر از درب های روکار است.

درب کشویی پنهان شو

چرا درب کشویی توکار را انتخاب کنید؟

دلیل اصلی محبوبیت درب های کشویی این است که این درب ها فضای زیادی را اشغال نمی کنند. البته عدم وجود لولاهای سنتی در درب های کشویی جمع و جور آنها را برای فضاهای محدود مناسب می کند. به همین دلیل استفاده از این نوع درب ها در فضاهای کوچک بسیار رواج یافته است.

 

درب کشویی پنهان شو
از طرفی شکل مدرن و زیبای درب ها امکان استفاده از آن ها را حتی در فضاهای بزرگ فراهم می کند.

اما مزیت خوب نوع توکار نسبت به نوع روکار این است که حتی فضای دیوار همچنان در نوع توکار قابل استفاده است. یکی از مزایای استفاده از درب های کشویی مخفی، داشتن فضای بیشتر برای قرار دادن گلدان، مبلمان و … است. علاوه بر این، در مکان هایی مانند رختشویی و حمام که محدودیت فضا اجازه باز شدن کامل در را نمی دهد، استفاده از درب توکار گزینه مناسبی است.
یکی دیگر از مزایای این نوع درب ها این است که هیچ محدودیتی در طراحی و مواد برای ساخت آنها وجود ندارد. بنابراین می توانید درهای مخفی با انواع شیشه، چوب و … را سفارش دهید.

درب کشویی پنهان شو

کلام آخر

امروزه می توانید انواع طراحی و عرضه درب را در بازار پیدا کنید. در نگاه اول، خریدار ممکن است گیج شود و نتواند انتخاب درستی داشته باشد. داشتن آگاهی قبلی در مورد انواع درب ها و مزیت های هر کدام باعث می شود خریدار انتخاب صحیح تری داشته باشد. در این مقاله سعی کردیم نکات مفیدی در مورد درب کشویی پنهان شو بیان کنیم. دانستن مزایای این نوع درب به خصوص برای ساختمان های کوچک به خریدار کمک می کند تا انتخاب بهتری داشته باشد.