یکی از راهکار هایی که برای افزایش امنیت و جلوگیری از سرقت می توان انجام داد، استفاده از درب های ضد سرقت می باشد. شما می توانید با استفاده از درب ضد سرقت به جای درب های قدیمی، امنیت خود را بالاتر ببرید. اما سوالی که همیشه ذهن افراد را درگیر خود می کند و یکی از دغدغه های افراد می باشد این است که آیا سارقان می توانند به راحتی درب ضد سرقت را باز کنند؟ در ادامه می خواهیم درست ترین پاسخ را بدست آوریم.

باز کردن درب ضد سرقت امکان پذیر است؟

جواب این سوال، بله است. نمی توان گفت که، دربی وجود دارد که هیچ سارقی نمی تواند از آن عبور کند. درب های ضد سرقت می توانند مدت زمانی که سارق نیاز دارد تا درب را باز کند افزایش دهد و دزد نتواند به راحتی از آن عبور کند.

امروزه در بازار، درب های ضد سرقت زیادی وجود دارد که خیلی از آن ها فقط نام ضد سرقت را به یدک می کشند و به دلیل رعایت نکردن استاندارد ها کیفیت لازم را ندارند. با رعایت نکاتی مهم و اجرای استاندارد های جهانی تا حد زیادی، در ضد سرقت می تواند جلوی سارقان را بگیرد و یا مدت زمان زیادی را برای باز کردن آن صرف کند که این موضوع دلیل بر منصرف کردن دزد از باز کردن می شود.

افزایش امنیت درب های ضد سرقت

در کنار امنیت خوبی که این درب ها به شما می دهد، شما می توانید با انجام کارهایی، امنیت آن را افزایش دهید. یکی از کار هایی که می توان برای بالا بردن امنیت درهای ضد سرقت انجام داد، اضافه کردن قفل های دیجیتال به آن ها می باشد.

قفل های دیجیتالی با توجه به نوع عملکردشان، امنیت را بالاتر می برند و زمانیک ه در کنار درب های ضد سرقت قرار می گیرند می توانند نتیجه خوبی را در برابر سارقان به شما بدهد.

دزدی از با وجود درب ضد سرقت

در بیشتر مواقع، سارقان برای باز کردن درب های ضد سرقت به دو روش عمل می کنند. اولین راه به وسیله دیلم کردن درب می باشد. در این روش سارق با استفاده از دیلم، تلاش به خم کردن لنگه درب، چهارچوب و یا زبانه های درب می کند که این کار نیاز به قدرت زیادی داشته و سارق نمی تواند یک نفری این کار را انجام دهد.

شما می توانید با استفاده از قفل هایی که زبانه های آن ها دارای مقاومت خوبی در برابر خم شدگی دارند در درب های خود استفاده کنید و یا از چهارچوب های با کیفیت برای امنیت بیشتر استفاده کنید.

روش بعدی با آسیب زدن به قفل درب انجام می شود که سارق با خراب کردن سیلندر و بیرون انداختن آن، تلاش به گذاشتن سیلندر موردنظر خود به جای سیلندر اصلی می کند و با داشتن کلید، قفل را باز می کند.

نکات مهم در بالابردن امنیت درب ها

نمی توان روشی را گفت که امنیت درب های ضد سرقت را 100 درصد کند اما می توان با افزایش آن تا حدی از دزدی جلوگیری کرد.

1- استفاده از ورق های فولادی

مهم ترین نکته ای که باید به آن در تولید درب های ضد سرقت بخاطر داشت، زیر سازی مناسب و اصولی می باشد. شما می توانید با زیر سازی درست و با استفاده از ورق های فولادی در درب های خود تا حد زیادی جلو سرقت را گرفته و مدت زمان زیادی را در برابر سارقان خریداری کنید.

2- استفاده از چهارچوب فلزی

زمانی که شما در اتصال درب از چهارچوب های فلزی استفاده کنید، باعث استحکام و مقاومت بیشتر آن می شوید. در کنار تحمل وزن زیادی که با چهارچوب فلزی بدست می آورید، می توانید درب خود را به چهارچوب جوش دهید و از خارج کردن درب از لولا و چهارچوب خود، خیال راحت داشته باشید.

3- قفل با کیفیت

در کنار درب، اگر از قفل های با کیفیت بالا مانند قفل های کاله نیز بهره بگیرید، می توانید این خیال آسوده را داشته باشید که سارقان نمی توانند به قفل و سیلندر شما صدمه بزنند و یا حتی می توانید از قفل های چند زبانه نیز استفاده کنید

در آخر می توان گفت که درب های ضد سرقت تا حد زیادی جلوی سارقان را می توانند بگیرند اما به طور 100 نمی توان خیال آسوده داشت اما با رعایت نکات و با مشاوره های مفید از کارشناسان مجرب می توان درصد دزدی را تا حد زیادی پایین آورد.

منبع: doornab.com