سقف بازشو متحرک که نام دیگر آن سقف جمع شونده است سقفی است که شما می‌توانید از آن برای مکان‌های مختلف جهت سایه انداختن استفاده کنید. سقف بازشو متحرک به راحتی می‌تواند باز و بسته شود و ین امکان را دارد که روی سازه‌های ثابت نیز، نصب شود. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این گونه سقف‌ها، در ادامه مطلب با ما باشید.

ویژگی‌های سقف بازشو متحرک

سقف بازشو متحرک، دارای ویژگی‌های مختلفی است که شما با دانستن این ویژگی‌ها، می‌توانید آشنایی بیشتری با این نوع سقف پیدا کنید. این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • سیستم سقف بازشو متحرک، به شکلی است که می‌تواند با هر نوع شرایط آب و هوایی کنار بیاید و همینطور تفاوتی ندارد که شما در چه فصلی از آن استفاده می‌کنید. به طور کلی باید بگوییم که این سقف‌ها سازگاری بالایی دارند و دمای هوا نمی‌تواند روی آن‌ها تاثیر بگذارد و در نهایت باعث فرسایش آن‌ها گردد.
 • از دیگر ویژگی‌هایی که می‌توانیم برای سقف بازشو متحرک نام ببریم، این است که این سیستم می‌تواند یک فضای زیبا و دلچسب را برای شما به وجود بیاورد و با طراحی به روز و مدرنی که دارد، قادر است یک منظره جذاب ایجاد کند.
 • موادی که در تولید سقف بازشو متحرک به کار گرفته شده‌اند، دارای کیفیت بالایی هستند و می‌توانند در مقابل سرما و گرما به عنوان یک عایق مناسب عمل کنند. از طرفی دیگر سقف بازشو متحرک، قادر است که از ورود سر و صدا به محیط و همینطور هدر رفتن دمای داخلی نیز، جلوگیری کند.
 • سقف باز شو متحرک، می‌تواند در مقابل اشعه‌های خورشید به عنوان یک پوشش قوی عمل کند و همینطور از ورود هرگونه گرد و خاک یا ریزگرد به داخل محیط، جلوگیری نماید.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت شیشه تاشو

قیمت شیشه تاشو، از جمله عوامل مهمی است که بساری از مشتریان به آن توجه می‌کنند و باید بگوییم که قیمت این محصول، تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد که این عوامل عبارتند از:

متراژ محل مورد نظر

یکی از عواملی که می‌تواند بر قیمت شیشه تاشو تاثیر بگذارد، متراژ محلی است که قرار است شیشه در آنجا نصب شود. هر چقدر که اندازه و ابعاد فضای مورد نظر بیشتر باشد، به همان نسبت به شیشه تاشو بیشتر نیاز دارد. در نهایت باید بگوییم که شیشه‌های تاشو بزرگ‌تر نسبت به شیشه‌های کوچک‌تر، دارای قیمت بالاتری هستند.

تاثیر مدل شیشه بر قیمت شیشه تاشو

از دیگر فاکتورهای موثر بر قیمت شیشه تاشو،‌ مدل شیشه است. شیشه‌ها دارای انواع مختلفی هستند که شیشه تاشو یکی از انواع آن‌ها می‌باشد. بنابراین این مدل می‌تواند نسبت به سایر مدل‌ها، قیمت متفاوتی داشته باشد و این مورد یک فاکتور تاثیرگذار است.

کیفیت یراق آلات بر قیمت شیشه تاشو

یرلق آلات از جمله محصولاتی هستند که می‌توانند در تولید شیشه تاشو مورد استفاده قرار بگیرند و کیفیت این محصولات می‌تواند در کیفیت نهایی شیشه تاثیرگذار باشد. بنابراین اگر یراق آلات مورد استفاده در تولید محصول دارای کیفیت بالایی باشند، به همان نسبت قیمت نهایی آن نیز، بالاتر می‌رود.

میزان ضخامت بر قیمت شیشه تاشو

شیشه‌های تاشو با ضخامت‌های مختلفی تولید می‌شوند که هر کدام از آن ضخامت‌ها، دارای قیمت متفاوتی هستند. بنابراین میزان ضخامت شیشه‌ها را نیز، می‌توان یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین قیمت شیشه تاشو دانست.

چه عواملی بر قیمت سقف اتوماتیک تاثیر می گذارد؟

در این قسمت قصد داریم قیمت سقف اتوماتیک را مورد بررسی قرار دهیم و قبل از آن، باید بگوییم که سقف‌های اتوماتیک سیستمی مدرن هستند که در مکان‌های مختلفی مانند سواحل، رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها و مکان‌هایی از این قبیل مورد استفاده قرار می‌گیرند. عوامل تاثیرگذار بر قیمت سقف اتوماتیک عبارتند از:

 • نوع سقف اتوماتیک موثر بر قیمت سقف اتوماتیک

سقف‌های اتوماتیک در انواع مختلفی مانند سقف‌های شیشه‌ای، سقف‌های پارچه‌ای و غیره تولید می‌شود و هر کدام از این قف‌ها با توجه به شرایط خود، دارای قیمت متفاوتی هستند. بنابراین این فاکتور می‌تواند بر قیمت سقف اتوماتیک تاثیرگذار باشد.

 • خاصیت ضد آب بودن موثر بر سقف اتوماتیک

یکی از مزیت‌هایی که سقف‌های اتوماتیک می‌توانند داشته باشند، خاصیت ضد آب بودن آن‌هاست. همینطور ضخامت و مقاومت آن‌ها در مقابل اشعه‌های خورشید نیز، می‌تواند یک مزیت برای آن‌ها محسوب شود. بنابراین در تعیین قیمت سقف اتوماتیک، خاصیت ضد آب بودن آن نیز، دارای اهمیت است.

 • موتور سقف موثر بر قیمت سقف اتوماتیک

آیا موتور سقف می‌تواند بر قیمت سقف اتوماتیک تاثیرگذار باشد؟ بله باید گفت که تولید کنندگان سقف‌های اتوماتیک، از موتورهای مختلف و با کیفیت‌های مختلف برای تولید این گونه محصولات استفاده می‌کنند. هر چقدر که ابعاد سقف مورد نظر شما بزرگ‌تر باشد، به همان نسبت به یک موتور قوی‌تر احتیاج دارد و بنابراین قیمت سقف اتوماتیک، می‌تواند با توجه به موتور سقف نیز، تحت تاثیر قرار بگیرد.

۵ مزیت سقف بازشو متحرک

سقف بازشو متحرک، دارای مزیت‌های متعددی است که همین عامل باعث می‌شود که بسیاری از افراد از این سقف‌ها برای مکان مورد نظر خود استفاده کنند. مزیت‌های این نوع سقف شامل:

 • سقف بازشو متحرک به دلیل چند منظوره بودن خود، می‌تواند در فصل‌های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.
 • برخی از اشعه‌های مضر وجود دارند که می‌توانند به پوست آسیب برسانند و لازم به ذکر است که سقف بازشو متحرک، می‌تواند از ورود این اشعه‌ها به پوست جلوگیری کند و در نهایت این مورد به نفع پوست است.
 • این نوع سقف‌ها قادر هستند که در مقابل باران مقاومت خوبی از خود نشان دهند و همینطور به راحتی با مشکل زنگ زدگی مواجه نمی‌شوند.
 • سقف بازشو متحرک، در مقابل سقوط اشیا، طوفان، زلزله و غیره و همینطور ضربه‌های سنگین نیز، دارای دوام و مقاومت بالایی است.
 • اگر شما به حفظ حریم خصوصی خود اهمیت می‌دهید، باید بگوییم که این سقف‌ها به خوبی می‌توانند حریم خصوصی شما را در برابر همسایگان حفظ کنند.

سخن پایانی

مقاله ما در مورد سقف بازشو متحرک بود و ما اطلاعاتی را در مورد قیمت شیشه تاشو، قیمت سقف اتوماتیک و همینطور مزیت‌ها و ویژگی‌های سقف متحرک قرار دادیم. اگر قصد استفاده از این نوع سقف را برای خانه خود دارید، پیشنهاد می‌کنیم که حتماً شرایط آن را از تمام لحاظ مورد بررسی قرار دهید و سپس یک سقف بازشو مناسب برای خانه خود سفارش دهید و حتما از یک فرد متخصص برای انتخاب و نصب آن کمک بگیرید.