تابلو فرش یکی از آیتم های مهم در دکوراسیون داخلی به حساب می آید انتخاب یک تابلو مناسب و زیبا می تواند جلوه ی بیشتری به کل دکوراسیون خانه ببخشد. در مقاله قصد داریم به چند نکته درباره خرید مناسب ترین سایز تابلو فرش دستباف اشاره کنیم…

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی به معنی نحوه ی چیدمان اشیا داخل منزل و نوع متریال به کار رفته در کابینت ها و دیوارها نامیده می شود. داشتن یک دکوراسیون داخلی عالی و بی عیب و نقص ملزوم کمک گرفتن از یک طراح و معمار حرفه ای می باشد. دکور کردن خانه کاری ساده نیست. اگر این تصور را دارید که بدون هیچ علمی می توانید این کار را انجام دهید، در اشتباه هستید.
تابلو فرش یکی از آیتم هایی است که تاثیر زیادی را در کل دکوراسیون خانه و یا محیط کار دارد. وجود یک تابلو فرش زیبا بر روی دیوار می تواند اصالت و زیبایی را به کل محیط ببخشد. در صورتی که خودتان قصد دکور کردن منزل و یا محیطی را دارید حتما باید با یک طراح ماهر مشورت نموده و دانش خود را در این زمینه افزایش دهید.

این مطلب را نیز از دست ندهید:پنجره ها را دست کم نگیرید،خانه خود را در نور غرق کنید

خرید مناسب ترین سایز تابلو فرش

انواع دکوراسیون

نوع ها و سبک های متفاوت دکوراسیون وجود دارد که هر یک دارای ویژگی های متفاوتی هستند. در هر کدام از سبک های دکوراسیون قوانین خاصی وجود دارد و از آیتم های متفاوتی استفاده می گردد. سبک کلاسیک، مدرن، سلطنتی و تلفیقی از معروف ترین و محبوب ترین سبک های دکوراسیون به حساب می آیند. در هر نوع سبکی استفاده از تابلو فرش مناسب سبب ارتقا کیفیت دکوراسیون شده و محیط شیک تر به نظر می رسد. در این مطلب قصد داریم ویژگی های هر سبک را بازگو کرده و اطلاعات دقیقی درباره ی آن ها ارائه دهیم.

ویژگی های دکوراسیون ها

دکوراسیون کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک یکی از پرطرفدارترین و شیک ترین سبک دکور می باشد. در این نوع دکوراسیون از آیتم های کلاسیک استفاده می شود. شاید این سوال پیش آید که آیتم های کلاسیک دارای چه ویژگی هایی هستند؟ برای جواب این سوال باید گفت به طور مثال مبلمان کلاسیک در عین داشتن حالت راحتی سبک رسمی و کلاسیکی را دارند. در اغلب این دکوراسیون ها ازطرح های کلاسیک تابلو فرش دستبافت استفاده می شود. وجود یک تابلو فرش زیبا و دستبافت می تواند جلوی بسیار زیبایی را به سبک کلاسیک محیط ببخشد. در این نوع چیدمان تمام آیتم ها و متریال ها حالت کلاسیک دارند.

دکوراسیون مدرن

سبک مدرن همان طور که از نامش مشخص است حالت مدرن و جدیدی را دارد. میزهایی به شکل مدرن، ترکیب رنگ های تیره و روشن، متریال خاص از ویژگی این سبک از دکوراسیون می باشد. در این دکور شما می توانید راحت ترین و جدید ترین آیتم ها را برای فضا استفاده نمایید. وجود یک تابلو فرش خاص در دکوراسیون مدرن ایجاد نماید. اصلی ترین ویژگی این سبک حالت راحتی و مدرن بودن فضا است. ممکن است این سبک دلخواه و مورد علاقه بسیاری از افراد نباشد. بیشتر جوان ها این سبک دکوراسیون را ترجیح می دهند.

خرید مناسب ترین سایز تابلو فرش دستباف

خرید مناسب ترین سایز تابلو فرش دستباف

 

دکوراسیون سلطنتی

در دکوراسیون سلطنتی تمام آیتم ها و متریال ها حالت شاهانه و بسیار ارزشمند دارند. مبلمان سلطنتی، میزهای چوبی و آینه کاری در این نوع چیدمان وجود دارد. حتما کاخ ها و عمارت های سلطنتی را مشاهده کرده اید. در این نوع سبک از گران ترین و ارزشمند ترین آیتم ها استفاده می گردد. البته شاید در نظر بیشتر افراد استفاده از این نوع دکوراسیون منسوخ و کهنه به نظر آید اما واقعیت این است که هنوز برخی از افراد طرفدار سبک سلطنتی هستند. در همه ی دکوراسیون های سلطنتی حتما از یک تابلو فرش دستبافت تبریز ارزشمند استفاده می شود.

دکوراسیون تلفیقی

دکوراسیون تلفیقی به معنی ترکیب و تلفیق چند نوع دکوراسیون می باشد. به طور مثال ممکن است در برخی از محیط ها هم از دکوراسیون کلاسیک و هم سلطنتی استفاده گردد. به طور مثال شاید اغلب محیط دارای سبک کلاسیک باشد ولی در نقاطی از آیتم های سلطنتی استفاده شود. استفاده از انواع صنایع دستی و یا تابلو فرش دستبافت ابریشمی می تواند فضایی سلطنتی درست نماید. تلفیق چند نوع دکوراسیون در یک محیط دانش زیادی می خواهد و برای زیبای دیده شدن محیط حتما باید از یک فرد حرفه ای کمک بگیرید. برای گذاشتن تابلو فرش در جای مناسب نیز باید تحقیق نموده و اطلاعات کسب کنید.

اندازه مناسب تابلو فرش در دکوراسیون ها

اندازه یک تابلو باید متناسب با محیط انتخاب گردد. به طور مثال اگر شما می خواهید برای یک آپارتمان 100 متری تابلو فرش خریداری نمایید، نباید تابلوهای بسیار بزرگ را انتخاب نمایید. اندازه دیوار نیز رابطه ی مستقیمی با اندازه تابلو دارد. بهتر است قبل از خرید اندازه دیوار را بدانید و یک تابلو متناسب با اندازه آن خریداری نمایید. انتخاب تابلو ی کوچک برای دیوار بزرگ نیز یک اشتباه بزرگی است. به طور کلی اندازه تابلو باید به گونه ای باشد که کاملا در وسط آن قرار بگیرد.

تابلو فرش با تزئینات اضافه

تزئینات اضافه یک تابلو ممکن است چارچوب و قاب آن بوده یا یک میز باشد. برای تابلوهای بسیار ارزشمند مینیاتوری که سایز بزرگی دارند از میز استفاده می گردد. معمولا این میز از جنس چارچوب و قاب تابلو است و رنگ آن با تابلو فرش همخوانی دارد. انتخاب این نوع تابلو می تواند جلوه ی خاصی به دکوراسیون خانه ببخشد. ممکن است خود قاب و چارچوب نیز دارای تزئیناتی باشد. انتخاب این نوع قاب ها بنا بر سلیقه هر فرد انجام می گیرد. البته در هنگام انتخاب حتما باید سبک کلی محیط را نیز در نظر داشته باشید.

تابلو فرش

 خرید مناسب ترین سایز تابلو فرش در دکوراسیون ها

در آخر باید گفت برای انتخاب یک تابلو فرش زیبا و مناسب باید موارد بسیاری را در نظر داشته باشید. حتما اطلاعات کافی درباره ی انواع دکوراسیون کسب کرده و تابلوی مورد نظر را بر طبق همان سبک خریداری نمایید. به طور مثال خرید یک تابلو که دارای سبک سلطنتی است برای محیطی که سبک مدرن دارد کار بسیار اشتباهی است و باعث غیر متقارن دیده شدن فضا می گردد. در این بین حتما سلیقه خودتان را نیز در نظر داشته باشید زیرا قرار است برای مدت طولانی تابلو جلوی چشم شما باشد. بهتر است قبل از اقدام برای خرید حتما تمام نکات را بررسی کرده و زمان کافی برای پیدا کردن تابلوی مناسب صرف کنید. زیرا این انتخاب قرار است به مدت طولانی در خانه و یا محل کار شما باشد.