چند سالی است که استفاده از وسایل سنتی و قدیمی برای تزئین فضای خانه و تلفیق آن با وسایل مدرن، طرفداران زیادی دارد . استفاده از رومیزی سوزن‌ دوزی شده، طرح‌های سنتی به کار برده شده در کوسن‌های مبل یا پرده‌ها در دکوراسیون‌هایی که با رنگ‌های خنثی طراحی شده‌اند.  ترکیب بسیار زیبایی را ایجاد میکند.
هنر سوزن دوزی سابقه‌ای قدیمی در بین ایرانیان دارد این هنر دست آن‌قدر زیبا است که آوازه زیبایی آن به کشورهای اروپایی نیز می رسد. به طوری که در سال‌های اخیر تاثیر این هنر در حوزه مد و فشن و دکوراسیون داخلی اروپایی قابل رویت است. در این مقاله چند ایده خلاقانه برای استفاده از رومیزی سوزن ‌دوزی شده در دکوراسیون خانه را ارائه خواهیم داد.

رومیزی سوزن دوزی شده1

ایده‌هایی برای استفاده از رومیزی سوزن‌ دوزی شده

وقتی صحبت استفاده از وسایل قدیمی مانند رومیزی سوزن دوزی شده به گوشمان می‌خورد، ممکن است با خود بگوییم که استفاده از رومیزی‌ها و پارچه‌های قدیمی در یک فضای مدرن هم‌خوانی لازم را ندارد. باید بگوییم که این یک تصور اشتباه است. مهم‌ترین نکته در استفاده از رومیزی سوزن دوزی شده و پارچه‌های سنتی و قدیمی، نحوه درست استفاده از آن‌ها در دکوراسیون خانه می باشد.
باتوجه به این‌که این نوع از رومیزی‌ها و پارچه‌ها به نوعی ترند در طراحی‌های مدرن تبدیل شده‌اند. بهتر است در باره استفاده از آن ها بیشتر فکر کنیم.

در ادامه مقاله به شما نشان می‌دهیم که چطور استفاده از انواع رومیزی سوزن دوزی شده در فضاها و دکوراسیون‌های مختلف جلوه‌ای متفاوت به فضای خانه شما می بخشد.

رومیزی سوزن دوزی شده2

این مطلب را نیز از دست ندهید: تاثیر زیبایی آکواریوم در دکوراسیون،آرامش زیر آب را به دکوراسیون خود دعوت کنید

رومیزی سوزن دوزی شده روی میز ناهارخوری قدیمی

اگر میز ناهار خوری سالن پذیراییتان قدیمی شده و قصد دارید. آن را تعویض کنید، پیشنهاد ما به شما استفاده از یک رومیزی سوزن‌ دوزی شده با نقش‌ها و طرح‌های خلوت است. درست است که در دکوراسیون‌های مدرن استفاده از رومیزی‌های بزرگ روی میز ناهارخوری قدیمی شده است. اما در دکوراسیون‌های مدرن- کلاسیک هنوز هم این ایده مورد استقبال قرار می‌گیرد. و جلوه متفاوتی به میز ناهارخوری قدیمی‌تان می بخشد . همچنین این ایده باعث می‌شود تا از فکر تعویض میز ناهار خوری بیرون بیایید!

رومیزی سوزن دوزی شده4

استفاده از رانر سوزن‌دوزی شده روی کنسول

رانرها در دکوراسیون‌های امروزی بسیار پرطرفدار هستند. و جایگزین مناسبی برای رومیزی‌های بزرگ قدیمی به شمار می‌روند. اگر در فضای خانه خود کنسول دارید و می‌خواهید جلوه‌ای متفاوت به آن ببخشید یا عیب‌های سطحی آن را بپوشانید. استفاده از رانر سوزن دوزی شده روی کنسول، گزینه خوبی است .

رومیزی سوزن دوزی شده5

استفاده از رومیزی سوزن دوزی شده در آشپزخانه

آشپزخانه‌ها همیشه طراحی متفاوتی در مقایسه با بقیه فضای خانه دارند و می‌توان از المان‌های متفاوت‌تر و رنگارنگ‌تری در آن‌ها استفاده کرد. اگر یک میز کوچک در آشپزخانه دارید و قصد دارید آن را به نوعی زیباتر جلوه دهید. استفاده از یک رومیزی کوچک سوزن دوزی شده روی آن، فضایی دنج‌تر و خاص‌تر را به آشپزخانه شما به ارمغان می آورد. پس از معجزه زیبایی رومیزی‌ سوزن دوزی شده در طراحی دکوراسیون آشپزخانه خود غافل نباشید!

 

این مطلب را نیز از دست ندهید:شیرآلات لوکس،زیبا و هماهنگ با منزل لاکچری شما

استفاده از رومیزی‌های سوزن دوزی به‌ عنوان شال مبل

در دکوراسیون‌های مدرن استفاده از شال مبل به یک ترند پرطرفدار در تزئین مبل‌ها تبدیل شده است. اگر مبل‌های شما ساده هستند. و رنگ زمینه آن‌ها خنثی است و علاقه‌ای به استفاده از کوسن‌های زیاد روی مبل ندارید. استفاده از یک رومیزی باریک سوزن دوزی شده با رنگ‌های شاد و متضاد با رنگ مبل، جلوه‌ای خاص به فضای پذیرایی و مبلمان شما خواهد بخشید.

استفاده از رومیزی سوزن دوزی روی میزهای کوچک کناری

گر دوست ندارید یک المان متفاوت در مرکز دکوراسیون فضای خانه شما قرار داشته باشد و ریتم مینیمال آن را خراب کند، می‌توانید از این نوع رومیزی‌ها روی یک میز کوچک کناری که در گوشه سالن قرارداده‌اید، استفاده کنید. با این کار هم جلوه‌ای ویژه به میز گوشه‌ای خود داده‌اید و هم به طراحی مینیمال فضای کلی لطمه‌ای وارد نکرده‌اید.

رومیزی سوزن دوزی شده56

تزئین میز ناهار خوری با رومیزی سوزن دوزی شده

شما می‌توانید تنها زمانی که می‌خواهید برای پذیرایی از مهمان یک وعده غذایی روی میز ناهار خوری سرو کنید. از رومیزی سوزن دوزی شده برای جلوه بیشتر تزئینات پذیرایی خود استفاده نمایید. برای این کار بهتر است از یک رانر سوزن دوزی شده در وسط میز استفاده کنید. و تعدادی دستمال سفره‌ پارچه‌ای سوزن دوزی شده که طرح‌های آن‌ها با رانر همخوانی دارند. در کنار بشقاب‌ها قرار دهید.
با این کار جلوه‌ای منحصربه‌فرد و کلاسیک به میز پذیرایی خود می‌بخشید.

حرف آخر:

در این مقاله با ارائه ایده‌های مختلف به منظور استفاده از انواع رومیزی سوزن دوزی شده قدیمی، قصد داشتیم. هم شما را برای انتخاب رومیزی سوزن دوزی شده یاری کنیم و هم این هنر زیبا را یاد آوری کنیم . استفاده از پارچه‌های سوزن دوزی در دکوراسیون علاوه بر زیباتر کردن فضا، جلوه‌ای اصیل و چشم‌ نواز ایرانی به خانه می‌بخشند. پس از معجزه زیبایی پارچه‌های‌ سوزن دوزی شده در طراحی دکوراسیون منزل خود غافل نشوید.