سایبان کالسکه ای جزو زیباترین و قدیمی‌ترین انواع سایبان‌ها بوده است که همچنان طرفداران زیادی دارد. این نوع سایبان درست همانند انواع دیگر سایبان‌ها، در فضاهای باز و در قسمت ورودی یا بالای پنجره‌های مغازه‌ها، فروشگاه‌‌ها، اماکن مسکونی ، اداری و… استفاده می شود و از ساختمان در برابر نفوذ باران، رطوبت و آفتاب شدید محفاظت می‌ نماید.

برای انتخاب صحیح سایبان لازم است در ابتدا شرایط محیطی و آب و هوایی موجود را در نظر داشته باشید و بعد از آن مطابق با آن‌ها، سایبان مناسب را انتخاب کنید. این نوع سایبان  علاوه‌ بر ظاهر زیبا، قیمت پایین و مناسبی نیز دارد. و امکان انتخاب آن در رنگ‌ها، طرح‌ها و ابعاد مختلف وجود دارد. در این مطلب از ایده چین همراه ما باشید تا شما را با این سایبان زیبا و کاربردی بیشتر آشنا کنیم.

این مطلب را نیز از دست ندهید:نمای چوبی ساختمان،آشتی دوباره ساختمان شما با طبیعت!!!

سایبان کالسکه ای2

انواع سایبان کالسکه ای:

به طور کلی از نظر ساختاری سایبان کالسکه ای به دو دسته تقسیم ‌بندی می‌شود:

• سایبان کالسکه ای ثابت
• سایبان کالسکه ای متحرک

کاربرد این سایبان در چه فضاهایی است؟

سایبان‌ها علاوه بر کاربرد اصلی خود، به عنوان زیباسازی نمای ساختمان هم مورد استفاده هستند، خصوصا سایبان کالسکه ای که طراحی بسیار زیبایی دارد و در سراسر دنیا بسیار محبوب است. این سایبان‌ها به صورت سازه فولادی نورد شده و به شکل ربع دایره درست همانند سایبان کالسکه کودک طراحی می‌شوند. سایبان کالسکه ای ثابت امکان جمع شدن ندارد و سایبان کالسکه ای متحرک قابل بازوبسته شدن است. ‌‌

علاوه بر کاربرد هایی که گفته شد. از این سایبان‌ها به دلیل زیبایی ظاهری و نیز پوشش‌ دهی مناسبی که دارند، برای فضاهای زیر نیز مناسب‌ می باشند:

  • نمای ساختمان گل فروشی‌ها
  • آنتیک فروشی‌ها
  • ویلاها
  • کافی‌شاپ‌ها
  • و رستوران‌ها

از مزایای این سایبان می توان گفت روی سایبان امکان چاپ نوشته برای تبلیغات یا نوشتن نام فضای مناسب موجود است. اگر چاپ روی سایبان برایتان اهمیت ویژه‌ای دارد، باید روکشی را برای سایبان انتخاب کنید که کیفیت چاپ بالایی داشته باشد.

این مطلب را نیز از دست ندهید:نمای سنگی ساختمان،عامل مقاومت و زیبایی ساختمان شما!!!

سایبان کالسکه ای3

از سایبان در کیوسک‌ها و تراس‌ها مانند تراس کافی‌شاپ‌ها، استخرها و حتی خودروها هم استفاده می‌شود به هنگام نصب این سایبان باید ارتفاع آن را به گونه‌ای تنظیم کنید که مزاحمتی برای عابران پیاده ایجاد نکند.

مزایای این نوع سایبان نسبت به انواع دیگر سایبان‌ها

به دلیل دارا بودن ظاهری زیبا و کلاسیک، فضاهایی که می‌توان از این سایبان استفاده کرد. نسبت به دیگر انواع سایبان‌ها بسیار متنوع‌تر و گسترده‌تر است.
نسبت به دیگر سایبان‌ها از قیمت پایین‌تری برخوردار است. خصوصا سایبان کرکره‌ای
به دلیل ساختار ربع‌ دایره‌ای، پوشش ‌دهی مناسبی دارد و قادر است از ساختمان در برابر عوامل محیطی و در زوایای مختلف محافظت کند.

سایبان کالسکه ای1

نسبت به دیگر سایبان‌ها، مقاوم‌تر و مستحکم‌تر است، در نتیجه از دوام و طول عمر بالاتری برخوردار است.

دارای ساختاری آیرودینامیکی است و به همین دلیل جهت استفاده در فضاهای بادخیز بسیار مناسب است.