هر خانه ای در فضای خود مبلمان مخصوص به خود را دارد. که به فضا شخصیت مستقلی از دیگر فضاهای داخلی خانه می دهد. یکی از این مبلمان ها تخت خواب می باشد. تخت خواب دکوراسیون داخلی اتاق خواب را تحت تاثیر قرار می دهد. شما میتوانید تخت خواب ها را متناسب با دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود تزیین کنید. مثلاً می توانید با تغییراتی در پشتی تخت خواب آن را با دکوراسیون اتاق خود هماهنگ نمایید. در ادامه این مطلب از ایده چین می خواهیم چند ایده را به شما برای تزیین دیوار پشت تخت خواب پیشنهاد کنیم .

پس با ما همراه باشید تا با همدیگر ایده های جذاب را بررسی کنیم.

دیوار پشت تخت1

این مطلب را نیز از دست ندهید: میز تلویزیون دیواری،زیبا کم جا و لوکس

استفاده از کاشی های نقش برجسته برای دیوار پشت تخت خواب

اگر شما دیوار پشت تخت خواب تان را کمی تغییر دهید می توانید بر زیبایی آن تأثیر بسیار زیادی بگذارید. برای مثال شما می‌توانید از کاشی های نقش برجسته و جذاب برای دیوار اتاق استفاده کنید. و بعد یک روتختی هماهنگ با آن خریداری کنید. در این صورت چهره تخت خواب شما بسیار زیبا می شود.

دیوار پشت تخت4

برای دیوار پشت تخت خواب خود از کاغذ دیواری های زیبا استفاده کنیم

استفاده از کاغذ دیواری های جذاب و منحصر به فرد برای تزیین دیوار پشت تخت خواب تان را فراموش نکنید. این ایده می تواند دکوراسیون داخلی اتاق خواب شما را زیباتر کند. و هم خود تخت خواب تان جلوه جذاب تری پیدا می کند.

دیوار پشت تخت3

استفاده از رنگ های جذاب

اگر شما روحیه هنرمندانه دارید. از طرح ها و نقش های هنری و زیبا به همراه رنگ های جذاب و شاد و همچنین سبک های هنری دیگر در دیوار پشت تخت خوابتان می توانید استفاده کنید . و یک فضای هنرمندانه و جذاب در اتاق خواب تان داشته باشید .روتختی های با طرح های هنری هم در بازار موجود هستند.

دیوار پشت تخت2

استفاده از رنگ های خاص مثل مشکی

شما می توانید دیوار پشت تخت خواب خود را یکدست مشکی رنگ کنید. و خود تخت خواب را با روتختی سفید و یا کوسن های سفید و مشکی تزیین کنید. حتی می توانید یک تابلو با نوشته های هنری سفید و یا یک نقاشی خط با نوشته های سفید روی دیوار نصب کنید.

دیوار پشت تخت3

آباژور و تابلو برای دیوار پشت تخت خواب استفاده کنید

اگر شما دوست دارید دیوار پشت تخت خوابتان چشمگیرتر باشد. می توانید روی دیوار از سنگ های آنتیک استفاده کنید. و یا آباژورهای زیبا و جذاب دیواری را روی آن قرار دهید. استفاده از یک آینه شیک و یا تابلوی جذاب ایده بسیار خوبی است.

اگر به سبک روستیک علاقه‌مندید می توانید یک قاب چوبی زیبا برای پشت تختخواب تان استفاده کنید. حتی می توانید این قاب ها را خودتان بسازید. و یا به نجاری سفارش دهید. خوبی این قاب های چوبی این است که با سلیقه خودتان آماده می شود. و احساس جذاب و خوبی را برای چیدمان اتاق خواب شما ما به ارمغان می آورد.

دیوار پشت تخت5

این مطلب را نیز از دست ندهید:گیاه مناسب تراریوم،باغچه کوچک و مینیاتوری شخصی شما

از رنگ های کلاسیک استفاده کنید

اگر از طرفداران سبک کلاسیک هستید. می توانید از یک رنگ معمولی کلاسیک و ساده برای پشت تخت خواب استفاده کنید. و یک تابلوی کلاسیک هم به دیوار نصب کنید.

استفاده از پارچه برای تزیین دیوار

شما می توانید روی دیوار به صورت نامنظم یکپارچه نصب کنید. و یا حتی یک پارچه خوش رنگ را منظم روی دیوار نصب کنید . می توانید عکس های کاغذی خود را با سنجاق به این پارچه نصب کنید . و یا از ریسه در پارچه استفاده کنید پارچه توری هم انتخاب مناسبی است.

دیوار پشت تخت46

استفاده از قاب عکس های طبیعت زیبا

شما می توانید از قاب عکس طبیعت در دیوار پشت تخت خواب خود استفاده کنید . این ایده خیلی ساده به نظر می رسد. اما منزل شما را تحت تاثیر قرار می دهد و یک روح لطیف طبیعی به منزلتان می بخشد.

دیوار پشت تخت7

برای دیوار پشت تخت از یک تکه چوب نقشه دار استفاده کنید

اگر تخت شما چوبی نیست و یا پشتی تخت خوابتان چوب نقش دار نمی باشد . شما می توانید از یک تکه چوب منقوش و حکاکی شده برای پشت تختخواب تان استفاده کنید.