آشنایی با انواع مبل سلطنتی در زمان خرید آن بسیار ضروری است. ممکن است قصد خرید این مدل مبلمان را داشته باشید. اما نمی دانید کدام مدل  برای منزل شما مناسب تر است. برای یافتن جواب این سوال لازم است با انواع مدل های مبل سلطنتی شیک آشنا شوید. سبک دکوراسیون و متراژ منزل خود را در نظر بگیرید. سلیقه خود و سایر اعضای خانواده را لحاظ کنید. سپس بهترین تصمیم ممکن را بگیرید.

مبل سلطنتی

مبل سلطنتی مناسب چه مکان هایی است؟

مبل سلطنتی یکی از حجیم ترین و پرکار ترین انواع مبل به شمار می رود. مبل سلطنتی که به آن مبل استیل هم گفته می شود  معمولا  دارای منبت کاری های شلوغ و پیچیده ای روی تاج و دسته و پایه خود است. مبل سلطنتی بزرگ و سنگین بوده و ارتفاع بلندتری نسبت به بقیه انواع مبل ها دارد. برای همین برای اتاق نشیمن و استراحت   انتخاب مناسبی نیست. مبل استیل بیشتر جنبه رسمی و تشریفاتی دارد. مبل سلطنتی به دلیل بزرگ و سنگین بودن  مناسب سالن های بزرگ و وسیع است. چیدمان مبلمان سلطنتی در خانه های کوچک هم جلوه مبلمان را از بین برده و هم به شدت فضای شما را تنگ  تر می کند. برای منازل کوچک بهتر است سراغ مبلمان نیمه سلطنتی یا کلاسیک بروید.

مبل سلطنتی

این مطلب را نیز از دست ندهید:بتن در معماری از روم قدیم تا اکنون از گداخته های آتشفشان تا سیمان

انواع مبل سلطنتی شیک و جدید کدامند؟

مبل سلطنتی در سال های  دور عموما برای اشراف و نجیب زادگان ساخته می شد. پس از انقلاب صنعتی و پیدایش طبقه متوسط در جوامع، مبل سلطنتی به خانه های مردم عادی و عوام هم راه یافت. تولید کنندگان مبل در هر کشوری هنر اصیل خود را در مبلمان سلطنتی پیاده می کنند. امروزه انواع مبل سلطنتی شیک در مشرق زمین مثل ایران، ترکیه و مصر طرفداران بیشماری دارد. در ادامه شما را با انواع مبل سلطنتی جدید آشنا می کنیم.

مبل سلطنتی

مبل سلطنتی مصری

عظمت آثار باستانی و تمدن غنی مصر  امروزه بر همگان روشن است. مردم مصر علاقه وافری به تزئینات با زیورآلات و جواهرات و اشیای قیمتی داشته و دارند. این قضیه را در تمامی زمینه های هنری مصر می توان مشاهده کرد. از جمله مبل سلطنتی مصری که یکی از پر کار ترین و پر نقش و نگارترین انواع مبلمان سلطنتی شیک است. مبل سلطنتی مصری طراحی های بی نظیری روی تاج و دسته و پایه خود دارد. این نقش ها گاهی تو در تو و خیلی جالب می شوند. مبل مصری مناسب کسانی است که در طراحی دکوراسیون منزل تجمل خیلی زیاد و زرق و برق را می پسندند.

مبل سلطنتی

این مطلب را نیز از دست ندهید: آبنمای خانگی عنصر آرامش بخش و حیاطی در دکور منزل شما

مبل  پرنس

تقریبا تمام مدل های مبل سلطنتی شبیه به هم هستند. نمی توان تمایزی بین آنها قائل شد. مبل سلطنتی پرنس یکی از مدل های پرطرفدار است. هر کارگاه یک مدل خاص خود را به نام مبل سلطنتی پرنس دارد. مبل سلطنتی پرنس عموما دارای منبت کاری های پیچیده و تاج های زیادی است. به طوری که هر کاناپه سه نفره حداقل سه تاج حکاکی شده روی پشتی خود دارد. رنگ های مبل سلطنتی پرنس مختلف است. برخی از  افراد مبل سلطنتی پرنس را نمونه ویژه ای از  مبلمان مصری می دانند. مبل سلطنتی پرنس یکی از انواع مبل سلطنتی جدید پرکار و سنگین است. که مناسب فضاهای بزرگ و سالن های دلباز و وسیع است.

مبل سلطنتی

مبل ترک

 طراحی مبل سلطنتی ترک ساده و ظریفی است. در حکاکی های آن خبری از نقش و نگار های پیچیده  نیست. طرح پارچه مبل سلطنتی ترک معمولا ساده است. یا اینکه از ترکیب دو طرح و رنگ پارچه در آن استفاده می شود. مبل سلطنتی ترک مناسب افرادی است که سبک کلاسیک و ساده را می پسندند. رنگ مبل سلطنتی ترک عموما از طیف های ملایم رنگ سبز، آبی، بنفش است.

مبل سلطنتی

در میان انواع مبلمان استیل، می توانید مبل سلطنتی مصری، ترک یا مبل های کلاسیک اروپایی را انتخاب کنید. انتخاب شما باید بنا بر سبک دکوراسیون داخلی و متراژ منزلتان باشد.