با فرو رفتگی دیوار چکار کنیم؟

در مورد فرورفتگی دیوار آزادی عمل زیادی وجود دارد. کاربرد فضای داخلی دیوارها عملا از دیواره برجسته بیشتر و متنوع تر است. دیوارهای دارای فرورفتگی می توانند در آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام، تمامی اتاق ها، نزدیک و پشت درب های ورودی و حتی زیر راه پله ها باشند.

قدم اول برای استفاده از آن ها، در نظر داشتن موقعیت و اندازه فضای داخل آن ها است. اگر این دیوار در اتاق نشیمن و در سطح وسیعی است، می تواند محل مناسبی برای نصب تلویزیون، قرار دادن میز زیرتلویزیونی و نصب شلف های دیواری و یا جعبه ای باشد. استفاده از نورپردازی ملایم و توکار در زیر شلف ها، جلوه این ناحیه را چند برابر و آن را به نقطه مرکزی اتاق نشیمن و یا پذیرایی تان تبدیل می کند.

فرورفتگی دیوار

استفاده چندگانه از یک دیوار

می توانید یکی از دیوارهای نزدیک خروجی را به محلی برای رخت کن و قرار دادن کفش تبدیل کنید. برای این منظور باید چوب بلندی را به دیوار نصب کنید و آویزهایی را در دو ارتفاع متفاوت روی آن نصب کنید تا لباس ها از آن آویزان شوند. زیر پنجره (اگر وجود دارد) نیز یک ردیف چوب‌ رختی دیواری نصب کنید تا وسایل کوچک تری همچون کلاه را از آنها آویزان کنید. زیر آن نیز کابینت کوتاه و بی در برای قرار دادن کفش ها قرار دهید. از سطح رویی کابینت نیز می توانید برای قرار دادن وسایل بهره بگیرید.

فرورفتگی دیوار

این مطلب را نیز از دست ندهید:کاشی کاری یاد بگیرید و خودتان کاشی منزلتان را تعویض کنید

توجه به عمق در چیدمان فرورفتگی دیوار

در مورد فرورفتگی دیوارها آزادی عمل زیادی وجود دارد. کاربرد فضای داخلی دیوارها عملا از دیواره برجسته بیشتر و متنوع تر است. دیوارهای دارای فرورفتگی می توانند در آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام، تمامی اتاق ها، نزدیک و پشت درب های ورودی و حتی زیر راه پله ها باشند.

قدم اول برای استفاده از آن ها، در نظر داشتن موقعیت و اندازه فضای داخل آن ها است. اگر این دیوار در اتاق نشیمن و در سطح وسیعی  است، می تواند محل مناسبی برای نصب تلویزیون، قرار دادن میز زیرتلویزیونی و نصب شلف های دیواری و یا جعبه ای باشد. استفاده از نورپردازی ملایم و توکار در زیر شلف ها، جلوه این ناحیه را چند برابر و آن را به نقطه مرکزی اتاق نشیمن و یا پذیرایی تان تبدیل می کند.

در صورتی که عمق این دیوارها مناسب بود، از آن به عنوان فضایی برای قرار دادن میز بوفه و چند صندلی کم جا استفاده کنید.

فرورفتگی دیوار

فرورفتگی دیوار یا گلخانه!

امروزه که تقریبا داشتن یک فضا مانند باغچه یا تراس برای اکثریت به یک‌ آرزو تبدیل شده است. استفاده از فرورفتگی های خانه به خصوص زیر پله ها می تواند مکان خوبی برای گل و گیاهان گلخانه ای باشد و با نورپردازی و مقدار آبیاری مناسب رشدی چشمگیر و زیبا داشته باشند.
همانطور که همیشه گفته ایم شلف ها برای هر مکانی معجزه می کنند به طور مثال با نصب شلف روی فرورفتگی ها می توانید انواع کتاب و یا حتی لوازم دیگری را روی آن ها قرار دهید. هم چنین از شلف ها می توانید برای نگه داری کتاب، گلدان و مجسمه های تزیینی و قاب عکس های خانوادگی تان استفاده کنید. تنوع شلف ها و سبک آن ها به حدی زیاد است که می تواند فضاهای متعددی برای شما ایجاد کند تا در هر زمینه ای از آن ها استفاده کنید.

فرورفتگی دیوار

زیبایی دیزاین منزل با استفاده از راهکارهای مختلف

علاوه بر موارد بالا شما می توانید این فرورفتگی دیوار را با کاغذ دیواری و نورپردازی و سایر موارد دیگر پوشش دهید و جلوه زیبا و منحصر به فردی را در منزل خویش به وجود آورید. بنابراین به طور کلی دست شما در استفاده بهینه از تورفتگی های دیوار کاملا باز است و شما می توانید با استفاده هر یک از این راهکارها دکوراسیون بسیار شیک و زیبایی را داشته باشید. هر چقدر به این مسائل بیشتر توجه داشته باشید؛ حس و حال خود و سایر ساکنین منزل خویش را به مراتب خیلی بهتر خواهید ساخت تا در کنار همدیگر روز و روزگار خوش و خرمی را پشت سر گذارید.