تمام رئیس جمهورهای امریکا در شروع کار خود در دفتر کارشان معروف به “اتاق بیضی” تغییراتی مطابق میل و سلیقه خود انجام داده و دکوراسیون رئیس جمهور سابق را حذف می کنند. جو بایدن نیز قبل ازشروع کارش، تغییرات مورد نظرخود را در کاخ سفید اعمال کرده و برخی از آیتم های دکوری دونالد ترامپ را ازدکور اتاق حذف کرده است. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی تغییرات دکوراسیون اتاق جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا بپردازیم.

کاخ سفید

اتاق کار جو بایدن

پرده های اتاق

باراک اوباما رئیس جمهوری بوده است که   رنگ قرمز تیره را برای پرده های اتاقش ترجیح می داده و سریع نیز همین تغییر را اعمال کرد و پس از او دونالد ترامپ آنها را به رنگ زرد پر رنگ تغییر داد. گرچه بسیاری تصور کردند پرده های طلایی طبق سلیقه ترامپ از نو دوخته شده بود ولی درحقیقت این پرده ها میراث باقی مانده از دوره ریاست جمهوری کلینتون بود که ترامپ دوباره از آن ها  استفاده کرد. طبق گزارشات بدست آمده ظاهرا بایدن نیز قصد دارد از همین پرده ها استفاده کرده و به آنها دست نزدهاست.

کاخ سفید

دکمه نوشابه رژیمی

در عکس های منتشر شده از اتاق بیضی در طول دوره ریاست جمهوری  دونالد ترامپ، یک دکمه قرمزروی یک پایه مکعبی روی میز او توجهات را به خود جلب می کرده .

بسیاری از خبرنگارانی که به این اتاق وی  دعوت می شدند تایید کردند که این دکمه گرچه به نظر شبیه یک چاشنی هسته ای و یا چیزی شبیه آن به نظر می رسد ولی در حقیقت به سادگی دکمه ایست که ترامپ با زدن آن نوشابه رژیمی خود را سفارش می داد ه و به محض زدن آن، پیشخدمتی با یک  نوشیدنی روی سینی نقره به اتاق می آمد.

دکمه خبر کردن افراد خارج اتاق، قبل از ترامپ و در دوره  اوباما نیز وجود داشت ولی هیچ وقت  داخل اتاق بیضی نبود. زمانیکه بایدن برای امضا کردن چند دستور اجرایی به این اتاق وارد شدو پشت میز نشست نیز خبری از این دکمه نبود.

کاخ سفید

تندیس های نیم تنه چاوز، رزا پارک و مارتین لوتر کینگ

دونالد ترامپ در این اتاق از تندیس نخست وزیر فقید بریتانیا، وینستون چرچیل برای دکور استفاده کرده بود ولی اکنون این تندیس ناپدید شده و جای آن را مجموعه ای از مجسمه های دیگر نظیر نیم تنه فعالان حقوق مدنی نظیر مارتین لوتر کینگ و رزا پارکس، رئیس جمهور اسبق هری ترومنو بانوی اول سابق النور روزولت و همچنین دادستان کل رابرت اف کندی گرفته است.

درست در پشت میز  جو بایدن نیز مجموعه ای از قاب عکس های خانوادگی بایدن همراه با تندیس رهبر حقوق مدنی و کارگری سزار چاوز قرار داده شده است.

کاخ سفید

پائول پسر آقای چاوز هفته گذشته گفته بود، موافقت کرده که این تندیس را به آقای بایدن قرض بدهدولی خبر نداشت که  قرار است سر از کاخ سفید دربیاورد.

این مطلب را نیز از دست ندهید:دکوراسیون شرکت فیس بوک بنیان گذار فیس بوک و هزینه او

قالیچه متفاوت در کاخ سفید

یکی از تغییرات بسیار چشمگیر و ویژه در کاخ سفید استفاده از یک قالیچه به رنگ آبی تیره است که دروسط آن آرم ریاست جمهوری به چشم می خورد. این فرش آخرین بار توسط بیل کلینتون استفاده شده بود ولی ترامپ آن را به یک قالیچه در رنگ روشن تر تغییر داده بود.

تابلوهای نقاشی در اتاق بایدن در کاخ سفید

در دیوار رو به روی میز بایدن مجموعه ای از تابلوهای افرادی مانند جورج واشنگتن، توماسجفرسون، آبراهام لینکلن و فرانکلین دی. روزولت و همچنین الکساندر همیلتون از پدران بنیانگزارایالت متحده و همچنین وزیر خزانه داری امریکا، به چشم می خورد.

کاخ سفید

پرتره های جفرسون و همیلتون به صورت جفتی  در کنار هم قرار داده شده که این امر به عنوان نمادی از دورهبر با نظرات مخالف یکدیگر است که در نهایت توانستند با  یکدیگرکار کنند.

دونالد ترامپ در دوره ریاست جمهوری خود از پرتره رئیس جمهور اسبق اندرو جکسون استفاده کرده بود که حالا  جای آن را نقاشی بنجامین فرانکلین گرفته است.

سنگ ماه در دکوراسیون  اتاق

در نهایت شاید یکی از بحث برانگیزترین المان های دکوری اتاق جو بایدن، تکه ای از سنگ ماه باشدکه آن را از ناسا به امانت گرفته اند و اکنون به عنوان دکور اتاق استفاده شده است. این سنگ درسال ۱۹۷۲ در ماموریت آپولو ۱۷ به زمین آورده شده است

کاخ سفید