چیزی بهتر از رفتن به ایوان با یک فنجان قوه ی داغ یا استراحت در سب با یک کوکتل و نشستن با یک دوست صمیمی نیست. همه می دانند که بهترین صندلی در ایوان یک تاب باغی آویزان هست.

این یک راه عالی برای حس کردن نسیم خنک است و نوسان ملایم باعث ایجاد یک حس بزرگ می شود. اگر اولین باری هست که شما می خواهید یک تاب باغی آویزان به ایوان خود اضافه کنید. شما آپشن های زیادی برای انتخاب دارید از قبیل جنس ، مدل و اندازه. یکی از مهم ترین نکات این است که مطمئن شوید که ایمن و صحیح نصب شود و این نکته را هم در نظر بگیرید که از تاب سال ها استفاده کنید و بر روی آن راحت باشید.

تاب

 

این مطلب را نیز از دست ندهید: روف گاردن،باغی آسمانی در ساختمان شما

تاب باغی سایبان دار

با دور شدن از تاب‌های بازی، تاب سایبان‌دار بسیار شبیه به تاب ایوان است. اگر در خانه خود ایوان یا تراس بزرگی دارید، این تاب ایده‌آل است. این تاب جایگزینی آرامش بخش و راحت برای مبلمان استاندارد باغی هستند و غالباً با کوسن و روکش برای محافظت در برابر آب و هوا استفاده می‌شوند.

تاب

تاب سایبان‌دار به طور معمول بزرگ است و فضای کافی برای نشستن سه فرد بزرگسال را دارد. همچنین می‌توان از این تاب به جای صندلی گهواره‌ای نیز استفاده کرد. برخی از تاب‌های سایبان‌دار قابل حمل هستند، در حالی که برخی دیگر به سقف ایوان یا تراس منزل یا ویلا متصل می‌شوند. ناگفته نماند، این تاب اغلب از چوب ساخته می‌شود.

همچنین یکی از بهترین ایده ها برای استفاده از زیباترین مدل تاب تفریحی در حیاط خانه این است که در کنار استخر و یا حوض و برکۀ تزیینی که در دل حیاط ایجاد کرده اید از یک تاب فلزی همراه با نشیمن چوبی استفاده کنید. ترکیب چوب و فلز در کنار هم می توان علاوه بر تاثیر بسیار فراوان بر دکوراسیون های مدرن به سبب استفاده از فلز در آن، برای استفاده در دکوراسیون های کلاسیک نیز بسیار مناسب باشد. در واقع می توان گفت برخی طرح های تاب مانند همینگونه طرحها، هم برای دکوراسیون مدرن و هم برای دکوراسیون های کلاسیک تا حد زیادی مناسب و ایده آل هستند .

تاب باغی

صندلی هاموک

این طرح نوعی تاب محسوب می شود که دارای پایه ای فلزی می باشد و عملکرد آن مانند گهواره یا ننو است. این مدل انواع مختلفی دارد برای نمونه یکی از انواع آن فقط تکه ای پارچه می باشد که باید آن را به جایی برای آویزان شدن وصل کنید اما این تاب هاموک که در تصویر است به جایی برای آویز نیاز نداشته و خود دارای پایه است.

تاب هاموک

تاب باغی چوبی یا کلاسیک

اگر به وقت گذراندن در فضای باز منزل خود علاقه دارید. تاب باغی چوبی با داشتن ظاهری کلاسیک و جذاب، علاوه بر سرگرم کردن شما در افزایش زیبایی فضا نیز موثر خواهد بود.
همان طور که از نام این نوع تاب نیز مشخص است. اکثر بخش‌های تاب چوبی کلاسیک، با استفاده از چوب ساخته شده است. این نوع تاب دارای ابعادی بین 1.5 تا 2.5 متر بوده و قادر به تحمل وزن تا 180 کیلوگرم خواهد بود.

تاب با چرخش
تاب‌های چوبی کلاسیک معمولا با استفاده از چوب درخت سرو قرمز غربی ساخته می‌شوند. زیرا این نوع چوب در برابر حشرات و سایر آلودگی‌ها مقاوم بوده و پوسیده نمی‌شود.

تاب باغی با زاویه چرخش زیاد

طراحی تاب به گونه ای که بتوان بر روی آن بیشتر تاب خورد با کمی بررسی و استفاده از متریال مناسب به راحتی قابل پیاده سازی است.

تاب چوبی

تاب های چوبی لومه

تاب های چوبی لومه با طراحی زیبا و خاص وسیله ای مناسب برای حیاط خانه ها، ویلاها و حتی آپارتمان ها هستند تا بتوان برای استراحت و کسب آرامش و فرصتی برای کنار هم بودن از آن ها استفاده کرد.