اکثر افراد روزانه بارها با سینک ظرفشویی در آشپزخانه سر و کار دارند، اما شاید تاکنون به جنسی که از آن ساخته شده فکر نکرده باشند. سینک گرانیتی مدلی از سینک ظرف شویی است که در این مقاله از ایده چین بررسی می کنیم.

شاید برخی افراد سینک‌های ظرفشویی را فقط با جنس استیل تصور کنند. اما باید بدانید که از جنس‌های متفاوتی نظیر شیشه، استیل، کورین، گرانیت و… ساخته می‌شوند‌. که یکی از بهترین‌ متریال ساخت سینک، گرانیت است.

سینک‌های گرانیتی عمموما از هفتاد تا هشتاد درصد گرانیت و بیست تا سی درصد مواد اکرلیک یا رزین ساخته می‌شوند. اما این جمله ساده هزاران پیچیدگی و نکته  را در دل خود  جای داده است.

 

در این مطلب از ایده چین تمام مزایا و معایب سینک گرانیتی را به طور کامل توضیح می دهیم . تا دوستانی که برای خرید این نوع سینک ظرفشویی دو دل هستند . با اطمینان بیشتری تصمیم گیری کنند.

 

در ابتدا محاسن سینک های گرانیتی را مورد بررسی قرار می دهیم. و سپس معایب سینک های گرانیتی را توضیح می دهیم. و در نهایت  این شما هستید که باید تصمیم بگیرید. آیا سینک گرانیتی برای آشپزخانه شما مناسب است. یا باید سراغ گزینه های دیگری رفت.

سینک محکم

مقاوم همچون گرانیت

 

همیشه احتمال سقوط ظروف یا وسایل سنگین روی سینک  ظرفشویی هنگام شستشو وجود دارد، پس باید در نظر داشت . که آیا سینک ظرفشویی شما تحمل ضربه‌های محکم را دارد یا خیر؟

 

البته این به شدت ضربه  نیزبستگی دارد اما همان‌طور که می‌دانید سینک‌های استیل در برابر ضربه‌های شدید  خراب و دچار فرورفتگی می‌شوند. و حتی ممکن است سوراخ شوند، اما به شما اطمینان می‌دهیم. که مقاومت نوع گرانیتی در برابر ضربه بسیار بالاتر است .

ضد خش

ضد خط و خش مثل روز اول

 

زیبایی ماندگار یکی از فاکتورهایی است. که حتما هنگام خرید سینک ظرفشویی باید به آن توجه شود.

 

حتما  بارها خراشیدگی سینک استیل خود را در تماس با اجسام نوک‌تیز مشاهده کرده‌اید. سینک‌های گرانیتی بسته به میزان تراکم متریالی  که در آنها به کار رفته است. در برابر خراشیدگی بسیار مقاوم هستند. با این وجود نباید اجسام تیز روی آنها کشید. یا آنها را با سیم ظرفشویی تمیز کرد.

سینک گرانیتی

در سینک های گرانیتی با کیفیت بالا، موادی استفاده می شود. که همچون لایه ای محافظ تمام سطوح سینک را پوشش می دهد. که مانع از آسیب رسیدن به سینک می شود.

 

 

بازی با رنگ ها در دکوراسیون آشپزخانه

 

تنوع رنگ‌ بالا در سینک‌های گرانیتی به شما در رسیدن به دکوراسیون دلخواهتان کمک بسیاری خواهد کرد.

 

از محبوب ترین رنگ های سینک گرانیتی، سفید و مشکی هستند .که دست شما را در دکوراسیون آشپزخانه باز میگذارد. چون با هر رنگی قابلیت هماهنگ شدن دارد.

سینک گرانیتی صورتی

بهداشتی تر از همیشه

 

بعضی اوقات ظروف کثیف و حاوی باقیمانده غذا، تا ساعتها در سینک ظرفشویی باقی می‌مانند‌ و به راحتی می‌توانند میکروب‌های مضر را به مواد غذایی منتقل کنند. درست به همین علت است که باید به نظافت وسایل آشپزخانه توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

 

سینک‌های گرانیتی از مواد آنتی‌باکتریال و ضد میکروبی برخوردار هستند. که باعث می‌شود میکروب‌ها و باکتری‌ها در سینک رشد نکنند و از بین بروند.

 

معایب سینک های گرانیتی

 

به طور کلی هر محصول صنعتی هر چند دارای محاسن و مزیت‌های بیشماری باشد. اما دارای معایبی نیز است. در ادامه سعی می‌کنیم که عیب های سینک ظرفشویی گرانیتی را بررسی کنیم . تا یک راهنمای کامل برای خرید سینک های  گرانیتی در اختیار شما قرار دهیم.

سینک گرانیتی

این مطلب را نیز از دست ندهید: نورپردازی آشپزخانه مهمترین نکته در دکوراسیون قلب خانه

هزینه نصب بالا

 

همان‌ طور که گفته شد تقریبا هفتاد درصد این نوع سینک‌ها  از جنس سنگ است . و طبیعتا در مقایسه با سینک های استیل از وزن بالاتری برخوردارند.پس باید برای نصب آنها از نصاب‌ های حرفه‌ای کمک بگیریم. تا در جاگذاری دقت لازم انجام شود. به همین دلیل هزینه نصب آنها نسبت به دیگر سینک‌ها بالاتر است.

 

احتمال شکست ظروف

 

جنس سخت سینک‌های گرانیتی باعث می‌شود. که موقع افتادن ظرفها آسیبی به سینک نرسد‌ امّا به ظروف شکستنی آسیب خواهد رسید.البته همیشه باید مراقب ظرفهای شکستنی باشیم .چرا که روی سینکهای استیل هم احتمال شکستن آنها بالا است .و این عیب خاصی برای گرانیت به شمار نمی‌رود.

سینک گرانیتی سیاه

این مطلب را نیز از دست ندهید: آشپزخانه مدرن چه ویژگی منحصر به فردی دارد؟

سخن پایانی

آخرین و مهترین نکته برای پاسخ دادن به ا سوال  مشتریان این است که آیا سینک گرانیتی خوب است؟ تمام معایب و محاسن سینک ظرفشویی گرانیتی که برای شما توضیح دادیم. برای سینک گرانیتی با کیفیت و استاندارد است.

 

به خوبی می دانیم که برای هر کالایی مدل ها و کیفیت های مختلفی وجود دارد. سینک های گرانیتی ساخت کشور های آلمان، ایتالیا و ترکیه در رده کیفی بالاتری قرار دارند.