چندی پیش کمپانی رنگ پنتون دو رنگ خاکستری و زرد روشن را به عنوان رنگ سال ۲۰۲۱ اعلام کرد و این بدین معناست که این دو رنگ به نوعی در هر نوع صنایع از مد و پوشاک گرفته تا زیبایی و دکوراسیون و… را تحت تاثیر قرار خواهد داد. ولی شاید برایتان جالب باشد که بدانید چطور باید به صورت حرفه ای از رنگ سال ۲۰۲۱ در دکوراسیون منزلتان استفاده کنید.

رنگ سال

رنگ سال ۲۰۲۱ در دکوراسیون

مطالبی که در زیر خواهید خواند حاصل گفتگو با چند طراح داخلی است که نظرشان را نسبت به چگونگی کاربرد رنگ سال ۲۰۲۱ در دکوراسیون و طراحی داخلی ارائه دادند به نحوی که نمازخانه تان به گزارش پرشین وی حتی برای اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی نیز بی نقص و جذاب به نظر برسد!

رنگ امسال
نکته اول : کاربرد خاکستری و زرد در جزئیات

از نظر طراحان داخلی شما باید از دو رنگ خاکستری و زرد روشن تنها در جزئیات رنگی اتاق مثل قالیچه و یا کوسن ها استفاده کنید.

جارد اپس، طراح داخلی و کمپانی شرکت طراحی JSE نیویورک، نظرش را نسبت به این دو رنگ اینطور بیان می کند: “راستش را بخواهید، به عنوان یک طراح داخلی فکر می کنم هر رنگ بسیار پررنگ و چشمگیری مثل این دو رنگ برای تمام اتاق زیاد خیلی زیاد است. ولی برای کاربرد در جزئیات عالی هستند. رنگ خاکستری نمایی بسیار شیک و آرامش بخش دارد و رنگ زرد نیز باید به صورت جزئی و پراکنده در اتاق استفاده شود.”

رنگ زرد

دو رنگ سال ۲۰۲۱ در جزئیات

طراح دیگری به نام کایلا هربس، موسس کمپانی هاوس آف هیپستر در مورد رنگ سال ۲۰۲۱ در دکوراسیون می گوید:“این دو رنگ خیلی برجسته و جیغ است. من فکر می کنم باید کم کم این دو رنگ را به دکور اتاق اضافه کنید . و نه اینکه به طور کامل اتاق را با آنها پر کنید. این دو رنگ حتما باید با رنگ ها و جنس های مختلف در دکورتلفیق شود.”

کاربرد ظروف سفالی آنتیک

، یک روش منحصربه فرد برای کاربرد رنگ خاکستری در منزل است.

مگی گریفین از طراحان دیگریست. که در مورد نحوه کاربرد رنگ سال ۲۰۲۱ در دکوراسیون می گوید:“وقتی نوبت به رنگ خاکستری کلاسیک می رسد، یکی از بهترین روش ها کاربرد سفال های سنگ آهن می باشد. که از انواع قدیمی سفال محسوب می شود. می توانید برای امتحان کردن آن، ابتدا از قطعه سفال های کوچک خاکستری در دکور منزل استفاده کنید.”

نکته سوم: کاربرد رنگ خاکستری برای دیوار

رنگ خاکستری را می توانید به گزارش پرشین وی برای یکی از دیوارهای طرح دار اتاق استفاده کنید.

از نظر گریفین: “رنگ خاکستری یک رنگ خنثی عالیست و مطمئنا جایگاه خاص خود را دارد ولی گاهی اوقات تا حدی حس غم انگیز دارد. بنابراین هنگام ست کردن آن با وسایل بافته شده با جنس حصیر، بامبو و … احتیاط کنید. این رنگ با رنگ های گرم تر متعادل تر به نظر می رسد.”

طوسی برای دیوار

نکته چهارم: کاربرد رنگ زرد در ظروف آشپزخانه ای

اگر تصاویر غذا و ظروف آشپزخانه ای در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید، استفاده از رنگ زرد در آشپزخانه نمای خوبی در عکس ها پیدا می کند.

از نظر گریفین: “رنگ زرد در آشپزخانه به خصوص برای ظروف سرو غذا و نوشیدنی خوب است، همچنین شیشه زرد رنگی که سبزیجات سبز و تازه تان را داخل آن نگه می دارید نیز می تواند نمای خوبی داشته باشد.”

“توصیه من این است که همیشه چیزهایی را پیدا کنید که می توانید از باغچه تان چیده و به خانه بیاورید.مثلا در فصل بهار می توانید گل های صد تومانی و مینا را چیده و به دکور منزل اضافه کنید. چیدن گیاهان فصلی، تصاویرشان را بسیار به روز نشان می دهند.”

اتاق طوسی و زرد

این مطلب را نیز از دست ندهید: رنگ میکروسمنت چیست و چه کاربردی دارد؟

نکته پنجم: رنگ زرد ایده آل عکس های اینستاگرامی

از نظر یکی از طراحان گرچه خاکستری کمی دلگیر است ولی زرد روشن برای شبکه اجتماعی ساخته شده است.

جارد اپس می گوید: “من توصیه نمی کنم کل اتاق را به رنگ زرد رنگ آمیزی کنید ولی برای پست نمودن عکس در شبکه اجتماعی اگر رنگ زرد در اتاق به کار رفته باشد، بسیار تاثیرگذارترین خواهد شد.”

“رنگ زرد توجه های زیادی را به خود جلب می کند چرا که مردم به دنبال رنگ های چشمیگر می روندو این می تواند برای شما مزیت به حساب بیاد.”

رنگ زرد درخشان

مزیت رنگ زرد،رنگ سال ۲۰۲۱

جذاب بودن رنگ زرد در عکس های اینستاگرامی

نکته پنجم: عدم کاربرد رنگ زرد برای دیوار اتاق

از نظر طراحان کابرد رنگ زرد به عنوان پایه رنگ اصلی در اتاق نامناسب است چرا که می تواند در نور اتاق تاثیر بگذارد.

اپس می گوید: “من اتاق خواب را به رنگ زرد رنگ آمیزی نمی کنم و حتی یک دیوار به رنگ زرد هم نخواهم داشت. چرا که هر رنگی که دیوار را با آن رنگ آمیزی کنید، بازتاب خواهد داشت و رنگ پوست افراد را تغییر می دهد. بنابراین اگر اتاق به رنگ زرد باشد، نور آن منعکس شده و صورت افراد چیزی شبیه رنگ زرد یا سبز به نظر می رسد.”

 

نکته ششم: عناصر مهم برای کاربرد رنگ های سال ۲۰۲۱

از نظر طراحان، دکور باید نمایی چند لایه، تمیز و مرتب و کامل داشته باشد تا نظر بیننده را به خود جلب کند.

طراح دیگری به نام اشلی مور می گوید: “برای اینکه یک اتاق در شبکه های اجتماعی خوب به نظر برسد، باید مرتب و عاری از هرگونه وسایل اضافه باشد، نمایی روشن و آفتابی داشته باشد و درعین حالبه روز به نظر برسد و حاوی جزئیات از مد افتاده نباشد.”

کوسن و پتو، اکسسوری های دکوری، ماهیتابه و قابلمه و حتی گیاهان و گل هایی را به رنگ خاکستری روشن و زرد پیدا کرده و آنها را با رنگ های خنثی تلفیق کنید تا ظاهر دکوراسیون نه کسل کننده و نه بیش از حد جیغ به نظر برسد.”

این مطلب را نیز از دست ندهید: رنگ شاد در دکوراسیون،نشاط و آرامش در خانه شما

رنگ زیبا
نکته هفتم: الگوریتم شبکه اجتماعی

از نظر طراحان داخلی الگوریتم شبکه های اجتماعی به نحوی است که پست های حاوی رنگ سال پنتون را در ارجحیت قرار می دهد.

هربس می گوید: “قطعا نمایش رنگ های سال در شبکه های اجتماعی در اولویت است چرا که آنها می دانند که از ترند های روز به شمار می رود.”

“اگر شما رنگ زرد را روی دیوار داشته باشید، الگوریتم آن را شناسایی کرده و آن را به عنوان دکور منزل تشخیص می دهد و بیشتر آن را به مردمی که این موضوعات را تماشا می کنند، نشان می دهد.”