داشتن در، یکی از مهم ترین ویژگی های ساخت جاکفشی کمدی است به این ترتیب، نه تنها ظاهر فضای ورودی و حتی محیط مجاور آن با قرار دادن کفش های جورواجور و احتمالا گلی و خاکی در جاکفشی بدون در، نازیبا نمی شود بلکه بوی بد ناشی از کفش ها نیز در فضا پراکنده نخواهد شد، در ضمن کفش های آلوده در دسترس بچه های کوچک خانواده قرار نمی گیرد.

جا کفشی جدید
ساخت جاکفشی ام دی اف

ام دی اف MDF از جمله فرآورده های چوب است که از آن برای ساخت کمد دیواری، کمد لباسی، تخت خواب، درب، کابینت آشپزخانه ، جا کفشی و سایر المان های مشابه چوب استفاده می شود. این متریال از خرده های چوب و چسب تحت فشار و دمای بالا تولید و برای مصارف مختلف در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

جا کفشی های ام دی اف دارای روکش های متنوع هستند؛ از جمله روکش ملامینه، روکش براق یا هایگلاس، روکش چوب و روکش وکیوم. در حال حاضر جاکفشی ام دی اف در طرح ها و مدل های گوناگون ساخته می شوند و به دلیل وزن سبک و مقاومت بالا بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته اند. لازم به ذکر است که جاکفشی وکیوم بیشترین سهم را در بازار به خود اختصاص داده است؛ زیرا در برابر ضربه بسیار مقاوم بوده و با تنوع رنگ و ظرافت خود نظر مشتریان را جلب می نماید.

جاکفشی خوشکل
زیرپله مناسب برای جاکفشی

فضای زیر پله یکی از آن قسمت های خانه است که معمولا همیشه بی استفاده می ماند و ظاهر چندان جالبی هم ندارد. با یک روش ساده می توانید این فضا را به بهترین نحو مورد استفاده قرار دهید؛ بدون این که مجبور به ایجاد یک فضای اضافه در محیط شوید. شما می توانید با طراحی یک کشوی بزرگ، کفش های خود را در فضای زیر پله جای دهید. اگر در طراحی کشو با سلیقه عمل کنید، فضا زیر پله را نیز از شکل نامناسب خود در خواهید آورد.

جاکفشی مناسب حیاط از نوع نیمکتی

نوع دیگری از جاکفشی‌ها وجود دارد که به آن‌ها جاکفشی‌های نیمکتی گفته می‌شود. در جاکفشی‌های نیمکتی قسمت زیرین که معمولاً به شکل طبقه است، محل قرارگیری کفش‌ها است و قسمت بالایی آن، محل نشستن افراد هنگام پوشیدن کفش است. این نوع جاکفشی‌ها که به حفظ تعادل افراد هنگام پوشیدن کفش کمک می‌نمایند، برای مکان‌هایی با فضای کم مناسب هستند چراکه خود، فضای بسیار کمی را اشغال می‌نمایند.

جاکفشی های مناسب آپارتمان ها بالای کوچک

خرید جا کفشی دیواری برای هر خانه ای می‌تواند مناسب باشد و فقط مختص به آپارتمان ها کوچک نیست چرا که جا کفشی های دیواری به جاکفشی آپارتمانی نیز معروف هستند و برخی از افراد ممکن است تصور کنند جا کفشی های دیواری کوچک هستند و فقط به درد آپارتمان می خورند در صورتی که جا کفشی های دیواری دارای انواع مختلفی هستند که شامل جا کفشی های کم جا ، ریلی ، کلاسیک و… هستند .

اگر فضای کمی دارید و به دنبال جاکفشی آپارتمانی کوچک هستند مدل هایی را انتخاب کنید که روی دیوار نصب می شوند و فضای کمی را اشغال میکنند ، همچنین دارای آپشن خاصی نمی باشند ،خود جا کفشی آپارتمانی کم جا نیز مدل های مختلفی مانند کشویی ، لولایی ، طبقه ای و… هستند که انتخاب آن ها بستگی به سلیقه ای شما دارد .

جاکفشی چوبی
اگر نگرانی از بابت فضا ندارید و جای زیادی را در اختیار دارید می توانید جا کفشی های چند کاره را خریداری کنید که می توانند دارای آینه ، جا لباسی ، کشو و… شما در اصل با خرید این جا کفشی ها با یک تیر چند نشان می زنید و از کابرد های دیگر آن استفاده میکنید .

جاکفشی ریلی

یکی از کارهایی که می‌توانید برای ساخت  جاکفشی ها انجام دهید این است که اگر شما دارای کفش های زیادی هستید و نمی‌خواهید جاکفشی های جاگیر که در مدل های مختلف در بازار وجود دارد استفاده کنید می توانید یکی از دیوارهای ورودی را انتخاب کنید و بگویید از کف تا سقف آن را برای شما قفسه بندی کنند تا در آن  کفش قرار دهید.