آشپزخانه یکی از مهم ترین اجزای خانه محسوب می شود و انتخاب مبلمان آشپزخانه، مانند کابینت، بر کاربردی بودن این فضا، بسیار تاثیرگذار خواهد بود. همه ی کار آشپزی و آماده سازی غذا بر روی کانتر آشپزخانه انجام می شود.

بنابراین کانتر به عنوان یک عنصر مهم در طراحی آشپزخانه شما محسوب می شود. پس باید برای انتخاب آن ابتدا به کاربردی بودنش،سپس به هزینه ای که برای آن می پردازیم توجه کنیم. باید بدانید در همه رنج قیمتی کانتر طبق سلیقه شما وجود دارد. پس بهتر است ابتدا ویژگی های همه انوع کانتر را بدانید، سپس اقدام به انتخاب و خرید کانتر آشپزخانه خود کنید.

کانتر

کانتر و آشپزخانه

ظاهر زیبا و احساس طبیعی چوب به سختی می تواند با سایر مواد پیشخوان قابل رقابت باشد . یکی دیگر از مزیت های کانتر و پیشخوان چوبی ، تنوع بسیار بالای آن خواهد بود . بر اساس سلیقه و بودجه و البته فضای مورد نظر می توانید از انواع مختلف چوب ، با ضخامت و عرض های مختلف ، بهترین گزینه را انتخاب نمایید . همچنین رنگبندی بالای چوب طبیعی ، انتخاب را برای علاقمندان به چوب بسیار ساده تر نموده است .
می توانید این کانترها را به دو صورت برش خورده و منظم سفارش دهید . در این روش بنا به ابعاد آشپزخانه شما ، چوب برش خورده و مورد استفاده قرار می گیرد . لازم به ذکر است ، شکل مربع و مستطیل بیشترین طرفدار را دارد .

نوع دوم برای پیشخوان آشپزخانه ، مدل روستیک و طبیعی چوب می باشد . در این روش لبه های بیرونی کار دست نخورده باقی مانده و زیبایی چوب بیشتر نمایان خواهد شد .همین طور بنا به نوع چیدمان و دیزاین منزل ، محل کار و یا رستوران و کافی شاپ خود می توانید چوب را براق و یا همان رنگ طبیعی چوب سفارش دهید .

کانتر آشپزخانه

انواع کانترها

انتخاب جنس برای کانتر میز آشپزخانه خود یک تصمیم بزرگ است. هم از نظر هزینه و هم از نظر تأثیر آن بر زیبایی و عملکرد عملی آشپزخانه شما بسیار زیاد است. میزان بودجه ی شما، تاثیر قابل توجهی برای بازسازی آشپزخانه و کانتر آشپزخانه ی شما دارد. انتخاب یک میز پیشخوان مناسب برای آشپزخانه ی شما مفید می باشد و همچنین می تواند به عنوان یک عنصر مهم در طراحی آشپزخانه شما باشد.

طیف وسیعی از مواد است که می تواند برای کانتر آشپزخانه استفاده شود. هر ماده مزایا و معایب خود را دارد که همه آنها هنگام انتخاب باید سنجیده شوند. مواد باطنی بیشتری مانند بامبو، روی و فولاد ضد زنگ ممکن است برای اکثر مردم بسیار گران و نگهداری از آنها سخت باشد.

برای بیشتر صاحبان خانه ها، گزینه های کاربردی تر شامل موادی مانند گرانیت اسلب، سنگ مهندسی شده کوارتز، مواد سطح جامد و همچنین ورقه های سنتی و کاشی و سرامیک خواهد بود.

کانتر سنگی

سنگ گرانيت روی کانتر آشپزخانه

درست است که این روزها سنگ‌های صاف و براق کوارتز نگاه‌ها را به سمت خودشان خیره کرده‌اند اما هنوز گرانیت‌ها در آشپزخانه‌ها حرف اول و آخر را می‌زنند.

مهم‌ترین دلیل انتخاب سنگ‌های گرانیتی در آشپزخانه‌ها نمای طبیعی آنهاست برای اینکه گرانیت برخلاف کوارتز سنگی طبیعی است و نمایی که در محیط هم ایجاد می‌کند ساختگی و مصنوعی نیست. تنوع رنگ‌ و طرح در گرانیت‌ها بیشتر است. این نوع سنگ‌های مصنوعی گاهی هم‌قیمت سنگ‌های مصنوعی بوده و مانند آنها مقاوم در برابر حرارت، ضدخش، ضدقارچ و ضد کپک هستند .فقط در مقایسه با کوارتزها به توجه بیشتری نیاز دارند. مساله دیگرشان هم این است که این سنگ‌ها باید با تمیزکننده مخصوص گرانیت تمیز شوند چراکه در انواع ارزان‌تر ممکن است .

کانتر آشپزخانه

تخلخل‌ها باعث جذب مایعات و ایجاد لکه شود؛ به‌خصوص اگر روی آنها روغن یا سرکه و. . . بریزد. برای همین تمیز کردن سطوح گرانیتی هر سال لازم است در حالی که کوارتزها این مشکل را ندارند.