حالت روحی افسردگی موضوعی پیچیده است .وضعیتی ذهنی است که می تواند هارمونی  و پایدار رفتاری را تحت تاثیر قرار دهد و اختلالات جدی ایجاد کند. حالت کنترل نشده افسردگی بر کلیه فعالیتهای روزانه فرد تأثیر می گذارد. در این مقاله می خواهیم درباره نقش دکوراسیون برای دور کردن افسردگی بگوییم.

و اختلالات بیولوژیکی و متابولیکی زیادی را در زندگی روزمره سبب می شود.محیط اطراف تا حدود زیادی بر روحیه شما تاثیر می گذارد. شما می توانید با دکوراسیون داخلی مناسب احساس آرامش داشته باشید و حال درونی تان را کنترل کنید.

وقتی خانه ای با وسایلی که نه زیبایی، نه ارزش مادی و معنوی دارند احاطه کنید، خانه ای بدون حس آرامش خواهید داشت. وقتی بعد از یک روز پر مشغله به اتاق خواب می روید تا خستگی روز از بین برود، باید با حالت روحی خوب بیدار شوید تا با انرژی به ادامه زندگی بپردازید. پس بهتر است برای رسیدن به این حالت درونی دکوراسیونی مناسب نیاز دارید.

دکوراسیون ضد افسردگی
رنگ ها و نور منابع شگفت انگیز طبیعی برای مقابله با افسردگی هستند اما ایده های طراحی داخلی مناسبی نیز در دکوراسیون وجود دارد ایجاد محیطی متعادل تر و راحت تر به شما کمک می کند.

این مطلب را نیز از دست ندهید: دکوراسیون داخلی مراکشی 

نقش دکوراسیون برای دور کردن افسردگی و تاثیر گذاری رنگ بر ذهن شما

رنگ می تواند بر تمام احساسات شما دخیل باشد و تاثیرات مثبت و منفی برشما بگذارد هرکدام معنی، مفهوم و تاثیر خاص خود را دارند. اگر در اتاق خوابتان از رنگ های مورد علاقه تان استفاده نشده است زمان آن رسیده که تغییر دادن را شروع کنید و از رنگ هایی که علاقه دارید و حس های خوب را به شما منتقل می کنند استفاده کنید.

دکوراسیون ضد افسردگی

آبی، سبز و خاکستری رنگ های طبیعی در عین حال آرامش بخش هستند در حالی که رنگ روشن مانند صورتی، نارنجی و زرد انرژی شما را افزایش می دهند. شما می توانید از رنگ های خاص در قسمت کوچک دیوار، بالش، ملافه، پرده و یا فرش استفاده کنید.

دکوراسیون ضد افسردگی
مبلمان با کوسن های رنگی

چون افراد افسرده شب‌ها خواب راحتی ندارند و بیشتر روز می‌خوابند، یک بوفه کوچک در اتاق برای شب‌های ناآرامی
تهیه کنید.

چای‌ساز، قهوه فوری، کتاب، خرما و شکلات را در این بوفه قرار دهید و در عوض، تلفن و رایانه و
هر چیزی که ایجاد استرس می‌کند را از این اتاق دور کنید.

اضافه کردن رنگ سبز در فضا

اضافه کردن برخی از عناصر طبیعی به هر اتاقی، باعث بهبود روحیه هر شخصی می شود. به مرکز باغ محلی خود سر بزنید و چند گیاه که می توان در فضای داخل خانه نگهداری کرد، خریداری نمایید. مطالعه‌ای که در مجله روانشناسی محیط زیست منتشر شد، نشان داد که نگه داشتن گیاهان خانگی باعث کاهش اضطراب، بهبود روحیه و کاهش خستگی می شود.

دکوراسیون ضد افسردگی
نقش دکوراسیون یرای دور کردن افسردگی و نقش گیاهان

از تاثیر نور و رنگ صحبت کردیم و حالا نوبت به گیاهان می رسد. تحقیقات نشان می دهد نگهداری از گیاه یا حتی دیدن آن ها بر بسیاری تاثیر درمانی دارد و از لحاظ روحی حال شان را بهتر می کند. وجود گیاه در جایی که بیمار زندگی می کند ضروری است. علاوه بر نقش گیاهان در تصفیه هوا براساس پژوهش ها گذراندن روزانه چند دقیقه با گیاهان شما را پرانرژی و خوشحال تر از پیش می کند.

دکوراسیون ضد افسردگی
نقش دکوراسیون برای دور کردن افسردگی و نظم

چطور می‌توانید در یک اتاق خواب شلخته احساس مثبت داشته باشید و به درمان افسردگی با دکوراسیون بپردازید؟ ملافه‌ها و لباس‌های نامرتب، ظروف کثیف و… همگی احساس نشاط و نظم محیط را به هم می‌زنند. اگر اتاق خواب شما فضای عمومی برای تمام اعضای خانواده است، یقیناً موقع خواب، دچار دردسرهایی خواهید شد.

دکوراسیون ضد افسردگی

پس بهتر است سعی کنید محیط خواب خود را همیشه منظم و مرتب نگه دارید. مطمئناً این کار به بالا رفتن آرامش روانی شما کمک خواهد کرد.هر وسیله ای را سرجای خود قرار دهید. کمد لباس تان را از لباس هایی که دیگر از آن ها استفاده نمی کنید پر نکنید. می توانید با خرید چند باکس و قرار دادن آن ها در جای مناسب، مانع شلختی شوید. در این صورت هنگامی که وارد اتاق خواب می شوید، با اتاق خوابی مرتب رو به رو خواهید شد.