بدون شک اکثر ما ساعت بسیار زیادی از روز را در جایی به نام محل کار می گذرانیم . پس طراحی و دکوراسیون آن بسیار مهم است. تا ما و همکاران ما در آنجا راندمان کاری بالاتری داشته باشیم. در این مطلب از ایده چین می خواهیم .راجع به فنگ شویی اتاق کار صحبت کنیم.

بهتر است بدانید فنگ شویی اتاق کار خیال و تصور نیست . و نیازی هم به استفاده از لوازم پر رمز و راز و محدود ندارد. شما با یک سری قوانین ساده ای انرژی مثبت و مفید را در فضای کاری خود به جریان می اندازید. پس با این مطلب همراه باشید. تا رازهایی را به شما بگوییم. و شما را ثروتمند کنیم‌ .

فنگ شویی دفتر کار

اصول فنگ شویی اتاق کار

گام به گام جلو روید . امروزه بسیاری از شرکت های مهم و موفق دنیا مثل شرکت فیس بوک به دکوراسیون محل کار خود بسیار توجه می کنند . و انرژی مثبت و معنویت حاصل از آن را جدی می گیرند. تا فضای آرامی برای کارمندان ایجاد کنند . در نتیجه درآمد شرکت بهینه می شود.

اما این قوانین بی پایه و اساس نیستند

و از قوانین و دانش خاصی پیروی می نمایند . در فنگ شویی اتاق کار بهتر است است قوانین زیر رعایت شود تا انرژی مثبت و قدرت تفکر و تمرکز کارمندان آن شرکت به بالاترین حد خود برسد.

فنگ شویی اتاق کار

مرتب نگه داشتن محل کار

مهمترین قانون فنگ شویی در هر محیطی، مرتب نگه داشتن آن محیط است. زیرا وضعیت محیطی ما با اوضاع ذهنی ما ارتباط کامل و بخش خصوصی دارد‌. هرچقدر که محیط شما شلخته تر و شلوغ تر باشد. شما ذهن آشفته تر و پریشان تری خواهید داشت. و به سختی می‌توانید افکار خود را کنترل کنید . در هم بودن اتاق کار و آشفتگی بی مورد مانع از جریان آزاد انرژی مثبت میشود . پس هرگونه مانع را از سر راه خود بردارید. میز کار خود را از کاغذ ها و گرد و غبار پاک کنید و شک نکنید. که با اینکار ضمیر ناخودآگاهتان سرزنده تر خواهد شد.

لبه های تیز و برنده را حذف کنید‌

. اگر به میز و صندلی اتاق کار شما تیز است. ممکن است، در رفت و آمدها به شما به آن گیر کنید. و آسیب ببینید. با هر بار ایجاد ناراحتی زمان و انرژی مضاعفی را از دست می دهید. تا به حالت اولیه خود برگردید‌.

پس منطقی است که هر علتی که ممکن است به شما آسیب برساند .را از خودتان دور کنید. فنگ شویی اتاق کار اجازه نمی دهد. که لبه تیز و برنده برای جسم و روان شما خطرآفرین باشد .

اتاق کار

این مطلب را نیز از دست ندهید: دکوراسیون اداری مدرن،اولین تاثیر مثبت روی مشتری یا ارباب رجوع

هرگز روبروی دیوار ننشینید

یکی از مهمترین قواعد جریان انرژی مثبت چشم انداز مقابل شماست. که تاثیر مستقیمی بر روی عملکرد تان می گذارد . زمانی که برای استراحت و تمدد اعصاب سرتان را از روی کار بلند می کنید. مطمئناً دوست ندارید. دیوار ببینید بهتر است صحنه هایی را مشاهده کنید که تقویت کننده روحیه و احوالات شما باشد.

وسایل خراب را تعمیر کنید

. ممکن است در محل کار خود وسیله نیم‌سوز داشته باشید. که نیاز به تعمیرات دارد. مثلاً مثلاً ممکن است، باتری ساعت شما تمام شده باشد. و یا شیر آب در محل کار شما چکه کند .بر اساس علم فنگ شویی اتاق کار هرگونه خرابی انرژی منفی در محیط می‌آورد. و انرژی مثبت را هدر می‌دهد. مثلاً چکه کردن شیر آب انرژی حیات را هدر می‌دهد. و ایستادن ساعت، سمبل اتلاف زمان است .پس اگر در محیط کار خود یک وسیله از کار افتاده دارید. یا آن را دور بیندازید . و یا تعمیر کنید .

محل کار

این مطلب را نیز از دست ندهید: مبلمان اداری،ایجاد فضایی شیک و راحت برای کارمندان در محیط اداری

قرار دادن میز در محل کار

شما میز کارتان را در هر کجای اتاق می توانید بگذارید. با این کار یک سری جهت‌ها را تقویت می کنید و یک سری جهت ها را تضعیف می کنید. قانونی هست به نام قانون باگوا که می توانید از آن استفاده کنید .در فنگ شویی اتاق کار باگوا نقشه ای است که بر اساس ۸ جهت اصلی و فرعی، که هرکدام از این جهت ها عنصر خاصی را در طبیعت نشان میدهند . طبق اصل زیر برای میز کارتان بهترین مکان یابی را انجام دهید .
شمال در اختیار داشتن حرفهای بهتر

  • جنوب سلامتی
  • شرق خانواده
  • غرب تقویت خلاقیت
  • شمال شرق دستیابی به دانش و تحصیلات
  • شمال غرب مددرسانی
  • جنوب شرق ثروت‌آفرینی
  • جنوب غرب برقراری ارتباطات بهتر

بنابراین بر اساس این که چه پیشرفتی می خواهید می توانید میز کارتان را در جهت خاصی از اتاق بگذارید.

میز کار

پشتی صندلی کار تان را بلند انتخاب کنید

در فنگ شویی اتاق کار مهم است. که وسایلی که استفاده می کنید . راحت و آسوده باشد. پشتی بلند در تمام روز به شما احساس پشتیبانی و راحتی می دهد . صندلیهای مطابق با علم ارگونومیک بهترین گزینه می باشد.

پنج عنصر حیاتی را فراموش نکنید

عنصر های حیاتی مانند چوب ،خاک، فلز ، آب و آتش باید با تعادل یکدیگر استفاده شود . تا بتوانند با انرژی های منفی مبارزه کنند‌‌.

از نور طبیعی برای محیط استفاده کنید

نور طبیعی باعث می شود فضای شما روشن و شفاف باشد. و باعث می‌شود فکر تان باز شود .اگر هم در اتاقتان پنجره ندارید حتما از نور مناسبی استفاده کنید .و تابش آفتاب را شبیه سازی کنید. مثلا نور زرد و سفید را باهم استفاده کنید.

از گیاهان در فنگ شویی اتاق کار استفاده کنید

گیاهان هوای داخل اتاق را تصفیه می کنند. و برای شما محیطی پاکیزه فراهم می آورد. رشد گیاهان در افراد داخل اتاق انگیزه و زندگی و پیشرفت و تحرک رو به جلو را می دهد‌. گیاهانی مانند سوسن صلح ارکیده و بامبو آرامش بخش و ثروت ساز به شمار می‌روند .

گیاه در محل کار

سخن آخر

چیدمان هوشمندانه اتاق کار شما باعث می شود. هم خودتان انگیزه و انرژی زیادی داشته باشید . و هم روابط سالم میان همکاران تقویت شود . فنگ شویی اتاق کار با هماهنگی میان عناصر و انرژی سرعت و خلاقیت شما را در محیط کار بالا می‌برد. و راندمان کاری شما را افزایش می دهد.