از آنجاییکه می دانید، کاغذ دیواری کلاسیک یکی از قدیمی ترین و پرمصرف ترین انواع کاغذ دیواری می باشد و همیشه طرفداران خود را دارد و کمتر پیش امده که از مد رفته باشد. هنگامی که صحبت از دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک به میان می‌آید، کاغذ دیواری کلاسیک  همیشه ترند بوده است. رنگ‌ها، بافت، الگو و نقوش کلاسیک در هر زمان و برای هر فضایی زیبا، شکیل و بسیار جلوه نما خواهد بود و به تنهایی قادر است زیبایی یک مکان  را چندین برابر کند. در این مطلب از ایده چین قصد داریم با انواع  کلاسیک و کاربردهای آن‌ها شما را آشنا کنیم پس ما را همراهی کنید.
در این مطلب می‌خوانید: 

کاغذ دیواری های :

  • کلاسیک سلطنتی طرح گل
  • کلاسیک سلطنتی طرح داماسک
  • استفاده ازکلاسیک سلطنتی در دکوراسیون مدرن
  • کلاسیک در اتاق خواب
  • کلاسیک در فضای پذیرایی

 

کاغذ دیواری کلاسیک

 

کاغذ دیواری کلاسیک سلطنتی طرح گل

یکی از اصلی ترین ویژگی های سبک کلاسیک چاپ طرح گل می باشد. اما باید دقت کرد که هر طرح گلی را نمی توان به عنوان شاخصه طراحی در نظر گرفت. در ادامه به مهم ترین شاخصه های کلاسیک سلطنتی با طرح گل می‌پردازیم.

پس از مشاهده طرح های  کلاسیک سلطنتی با طرح گل، متوجه ماهیت طرح گل خواهید شد به دلیل اینکه همان شکل واقعی گل چاپ خواهد شد و خبری از طرح های انتزاعی، استعاری، و الگوهای مدرن از طرح گل نیست.

در سبک کلاسیک با طرح گل، این طرح‌ها به صورت تکرارشونده و بزرگ یا در ابعاد کوچک و ریز قابل مشاهده هستند.

این مطلب را بخوانید: نکات کلیدی در خرید کاغذ دیواری شیک و زیبا

 

کاغذ دیواری

 

نقوش گل به صورت نرم، لطیف و منحنی‌دار مشاهده می‌شوند، و نقوش واقع گرایانه یا انتزاعی از گلها می باشند، به طریقی که حس لطافت و آرامش در فضای خانه جریان می یابد، این طرح ها در این نوع سبک منحصر  به فرد هستند. البته برای هر بخش از فضا طرح های مختص خود را دارد .

کلاسیک

کاغذ دیواری کلاسیک سلطنتی طرح داماسک

از دیگر طرح های مشهور و بسیار ترند در سبک کلاسیک، سبک داماسک است. این طرح به نوعی ، خاص ترین در نوع سبک کلاسیک محسوب می گردد. در الگوهای تکرارشونده چاپ شده و در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی به عنوان کاغذ دیواری مورد استفاده قرار می‌گیرد.سبک داماسک به فضا جلوه و زیبایی خاصی می‌بخشد و فضا را از حالت کسل کنندگی خارج خواهد کرد.

طرح داماسک

 

استفاده از کاغذ دیواری کلاسیک سلطنتی

بهترین و ایده آل ترین طراحی داخلی کلاسیک بدون سبک مدرن خسته کننده خواهد بود. در چیدمان مدرن کافیست یکی از دیوارهای خود را به عنوان نقطه کانونی فضا، از سبک کلاسیک سلطنتی استفاده کنید تا شاهد تاثیر بی‌نظیر آن در ویژه جلوه دادن فضای دکور باشید.

سلطنتی

کاغذ دیواری کلاسیک در اتاق خواب

به کار بردن سبک کلاسیک در اتاق خواب، انتخاب بسیار مناسبی است زیرا انتخاب رنگ های خنثی با طرح های محو و تک رنگ از گل ها، باعث ایجاد آرامش بیشتر در فضا خواهد شد. رنگ‌های کاغذ دیواری برای فضای اتاق خواب می‌توانند شامل رنگ‌های روشن و سفید باشند تا حس آرامش بیشتری را منتقل کنند. برای مثال: اگر اتاق خواب شما کوچک است، انتخاب یک سبک کلاسیک با طرح مناسب در ابعاد کوچک و رنگ روشن می تواند انتخاب بسیار شایسته ای باشد تا فضای شما را بزرگتر و روشن تر جلوه دهد.

طرح کلاسیک

کاغذ دیواری کلاسیک و اتاق پذیرایی

اگر خانه شما دارای یک طراحی کلاسیک و اشرافی است بهترین انتخاب ممکن، خرید این سبک، لاکچری کلاسیک خواهد بود. انتخاب طرحی که دارای طرح مجلل و اصولا رنگ های شیک و سلطنتی از جمله طلایی و نقره ای هستند. اصولا در چنین منازلی دیوار های پذیرایی را با مجموعه ای از طرح های  لاکچری و پوستر دیواری های بسیار مجلل پوشش می دهند. سبک داماسک در صدر کاغذ دیواری های محبوب برای دکوراسیون های کلاسیک قرار دارد. ولی سعی کنید که فضای شما بیش از حد شلوغ نشود. اگر چیدمان شما، بسیار شلوغ است بهتر است که از سبکی با طرح های محو و رنگ های روشن استفاده کنید.

این مطلب را بخوانید: ست کاغذ دیواری و مبلمان، چه رنگی با چه مبلی؟