مبل مینیمالیسم، سبکی مدرن در طراحی دکوراسیون داخلی، هر روز بیش از پیش ترند مردم می شود. گروهی از افراد به دکوراسیون شلوغ و پر از اشیا دکوری برای تزئین منزل خود علاقه وافری دارند، در مقابل عده‌ای فضای خلوت و چبدمان مدرن را می‌پسندند و بر این عقیده‌اند که زیبایی در سادگی است. مبل مینیمال مدلی زیبا از مبلمان است که در زیرمجموعه مبلمان مدرن قرار می‌گیرد. قوانین پایه‌ی مینیمالیسم براساس خطوط تیز، سطوح یک‌پارچه، مبلمان کم و رنگ‌های پاستل می باشد.

مبل مینیمالیستی؛ مبلمان ساده و باشکوه آپارتمان شما

مبل مینیمالیستی برخلاف ظاهر ساده آن، فنون ساخت پیچیده و سرشار از جزئیات را می‌طلبد، در حقیقت ساخت این نوع مبلمان  از فرم‌های طبیعی و ساده است. در طراحی داخلی، مینیمالیسم به معنای اتاق‌های فراخ با کم‌ترین میزان مبلمان و جزئیات می باشد. شاخص اصلی این سبک، توجه به شکل، رنگ و نقش است. این قانون، پایه‌ی دکوراسیون شرقی و به‌خصوص دکوراسیون کلاسیک ژاپنی است. نیازمند دانش مهندسی و طراحی بالایی است که تولیدکنندگان اندکی توانایی تولید آن را دارا می باشند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با  مبلمان مینیمالیستی آشنا کنیم. خواندن این مطلب را از دست ندهید.

مبل مینیمالیستی

مبل مدرن مینیمال چیست؟

سبک مدرن و دکوراسیون مینیمال اخیرا به سبک مورد ترند نسل جوان و پویای جامعه ایرانی تبدیل شده است. این مبلمان مدرن نیز به عنوان یکی از نمونه‌های این سلیقه مخاطبان زیادی پیدا کرده است. انواع مبل مینیمالیستی طرح‌های نو و پوشش‌هایی دارند که با پارچه‌هایی ساده و به‌ دور از طرح‌های شلوغ ارائه می‌شوند. در این مدل مبلمان، اکسسوری به جای قرار گرفتن در ساخت مبلمان در وسایل تزئینی نظیر کوسن‌ها، پاف و اقلامی نظیر آن جلوه می‌کند. به کارگیری این اقلام به همراه میزهای زیبای چوبی یا شیشه‌ای به همراه نورپردازی جذاب و با آباژورهای مدرن، فضای مدرن، شیک و زیبایی را به وجود می اورد.

 

دکوراسیون مینیمالیستی

ویژگی‌های مبل مینیمالیستی

این سبک مبلمان برخلاف مبلمان کلاسیک از طرح‌ها و تنوع بسیار بالایی برخوردار است و زیبایی و خاص بودن آن‌ها در چشم بیننده جای سبک‌های مرسوم سنتی را پر می کند.زمانی که این نوع مبل به خانه یا محل کار شما پا می‌گذارد ارزش‌های متنوعی را با خود به همراه می‌آورد.

از جمله این ارزش‌ها این است که هزینه‌های شما را کاهش می‌دهد، این به این معنا نیست که این نوع  مبلمان ارزان است، بلکه بدین معناست که این سبک مبلمان چیدمانی مدرن را می‌طلبد، لذا تزئینات جانبی انبوه و متعددی را نیاز ندارند و با اکسسوری ساده می‌توانید زیبایی و شکوه را ایجاد کنید.از دیگر مزایای مبلمان مدرن و مینیمال سهولت هماهنگی و هارمونی آن است که به‌راحتی با دیگر لوازم خانه یا محل کار مچ می شوند. این نوع مبلمان بر خلاف مبلمان کلاسیک هنگام چیدمان به راحتی در دکوراسیون منزل یا محیط کار قرار می‌گیرد و فضای زیادی را اشغال نمی‌کند.

دکوراسیون مینیمالیستی

کاربرد مبل مینیمالیستی کجاست؟

یکی از بهترین مزیت‌های این سبک مبلمان این است که، در هر محیطی اعم از خانه‌های کوچک و بزرگ ادارات ،هتل‌ها، رستوران و کافی‌شاپ‌ها  …. قابل استفاده هستند. کم کردن دیوارهای داخلی غیرضروری و باز کردن هرچه بیشتر فضای اتاق‌ها و سالن، هال و پذیرایی خانه یک اصل مهم در چیدمان سبک مینیمال است. در این سبک تلاش می‌شود که با ایجاد محیطی باز، ساده و بدون وجود وسایل و زواید بی‌هدف و بدون کاربرد،نمایی آرامش بخش پیش روی ساکنین خانه باز شود. اما به سبب این که فضای کمی را اشغال می‌کنند، می‌توانند گزینه‌ای مناسب برای خانه های با متراژ حداقل باشند. خانه های کوچک وسعت کمی دارند، لذا این نوع مبلمان انتخاب بسیار شایسته ای برای اینگونه فضا ها می باشد.

دکوراسیون مینیمالیستی

سخن پایانی

در این مقاله خصوصیات مبل مینیمالیستی را بیان کردیم.  مینیمالیسم سبکی‌ست بسیار محبوب، چرا که وقتی وارد طراحی داخلی یک فضا می‌شود، همه چیز روشن و آزاد است. در واقع نوعی سبک زندگی‌ست که از میل به نظم و سازمان‌دهی عالی به‌وجود می‌آید در عین سادگی جلوه‌های بصری زیبا و جزئیات فراوانی دارد. ساخت این نوع مبلمان نیاز به طراحانی هنرمند و حرفه‌ای دارد تا با کمترین تزئینات بیشترین زیبایی را بیافرینند .