دکوراسیون اتاق خواب مینیمال، این سادگی خسته‌کننده نیست! سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی را با رنگ های سفید و مشکی همراه با خاکستری می شناسید. اولین سؤالی که در ذهن خواننده می آید این است که مینیمال یعنی چه؟ برای اینکه مقاله امروز را به‌ راحتی استادی کنید و با مفاهیم ان اشنا شوید، نیاز است تا معنی مینیمال را برای شما ترجمه کرده و در مورد کاربردش در هنر و آرایه‌گری توضیحاتی ارائه کنیم. سبکی که بر پایه سادگی محض شکل گرفته است. سبک مینیمال شاید در ابتدا کمی کسل کننده به نظر برسد، اما برای فضای های کوچک امروزی ایده ای بسیار جذاب می باشد. این سبک می تواند وسایل زیادی را در خود جای می دهد. سبک مینیمال، می تواند دکوراسیون اتاق خواب را از آشفتگی برهاند. این سبک گرم، صمیمی، شاد و رنگی هم می تواند باشد. با ایده چین راحت بخوابید!

رنگ اتاق خواب در سبک مینیمالرنگ اتاق خواب در سبک مینیمال

یک از اصل مهم دکوراسیون مینیمال رنگ دیوارها می باشد. دیوارها باید رنگ سفید داشته باشند. به دو علت رنگ سفید را انتخاب می کنیم. دلیل اول: فضای اتاق خواب بزرگ تر جلوه می کند و نور طبیعی به خوبی در محیط منعکس می شود. البته این نکته را مد نظر داشته باشید که اتاق خواب مینیمال، برای جوان‌ها از جذابیت بیشتری برخوردار است تا افراد مسن و میان سال که در عصر سنتی زندگی کرده‌اند.

دلیل دوم: فضای اتاق خواب را تمیزتر نمایان می کند. اگر فکر می کنید رنگ سفید بیش از حد ساده است، می توانید از رنگ های خاکستری، بژ و قهوه ای مایل به زرد نیز استفاده کنید.

رنگ اتاق خواب

در انتخاب رنگ روتختی، بالش ها و ملحفه ها در دکوراسیون اتاق خواب مینیمال دقت کنید. رنگ ملحفه ها بیش تر از آنچه که فکر می کنید در ایجاد آرامش تاثیر می گذارد. به جای اینکه خودتان را در میان رنگ ها غرق کنید یا از تنوع بافت و جنس پارچه ها سرگیجه بگیرید، به یک راه حل اساسی فکر کنید. خودتان را کمی محدود کنید! از پالت رنگ سبک مینیمال دو یا سه رنگ را انتخاب کنید. هرچه بافت پارچه ها ساده تر باشد، دکوراسیون راحت تری خواهید داشت.

رنگ اتاق خواب

نکته: البته یکی از مهم ترین ویژگی های این سبک، مقرون به صرفه بودن آن است. ملحفه ها و روتختی های ساده تر هم قیمت مناسبی دارند و هم اتاق خواب را شلوغ نمی کنند.

 اتاق خواب مینیمال

یک رنگ شاد به اتاق خواب مینیمالتان اضافه کنید!

مینیمال شاید در سادگی زیاده روی کند، اما هیچ وقت کسل کننده نیست. نقش ایستایی (سکون) سبک مینیمالیست در اتاق خوابی با این ویژگی به دیوارها مربوط می‌شود. آن هم با سفیدی خیره کننده و تمیزی یکدست و همیشگی اولین بخش از پازل اتاق خواب مینیمالیستی را فراهم می‌کند. ولی شما می توانید یک رنگ روشن و شاد را انتخاب کنید. شما حتی می توانید صندلی، میز پاتختی، لوستر، آباژور و حتی قفسه کتاب هایتان را به رنگ مورد نظرتان خریداری کنید. و به این ترتیب می توانید حس کسل کنندگی را از بین ببرید و در عین حال فضایی مدرن را داشته باشید. فقط یک یا دو وسیله را با رنگ شاد خریداری کنید. سبک اتاق خوابتان مینیمال است!

 اتاق خواب مینیمال

مصالح گرم به اتاق خواب مینیمال اضافه کنید!

یکی دیگر از روش های ایجاد حس گرما در دکوراسیون اتاق خواب مینیمال، استفاده از مصالحی مانند چوب است. وقتی صحبت از آوردن چوب می شود منظور چوب با رنگ گردویی روشن یا تیره است. وسایل اتاق خواب را می توانید از جنس چوب انتخاب کنید. منظورمان از لوازم چوبی، تخت خواب چوبی کلاسیک با تزئینات زیاد نیست! سادگی باید حفظ شود! استفاده از پارکت های چوبی هم ایده خوبی است. البته شما قطعا می دانید که پارکت طرح چوبی ظاهر اتاق خواب مینیمالتان را لوکس تر می کند.

اگر به دنبال متخصص برای کفسازی منزلتان می گردید از گزینه ثبت درخواست کالا و خدمات در ایده چین  استفاده کنید!

سبک مینیمالیست در اتاق خوابنور طبیعی را به اتاق خواب مینیمال بیاورید!

اتاق خواب های مینیمال اصولا مرتب هستند. منظورمان از مرتب، نبودن وسایل اضافی و جاگیر است. در دکوراسیون این نوع اتاق خواب شما با رعایت اصول مینیمالیستی آرامش را به اتاق خواب تزریق کرده‌اید؛ آرامش دل‌چسب برای استراحت پس از یک روز پر تنش و شاید خسته کننده.از رنگ بسیار کم استفاده می شود. شاید فکر کنید، هیچ زیبایی ندارد! اما زیبایی سبک مینیمال پنهان است تا زمانی که اصلی ترین عنصر را به آن ترکیب اضافه کنید. نور طبیعی! از پرده های حریر استفاده کنید تا نور خورشید روزها اتاق را روشن کند. در نور طبیعیست که دکوراسیون مینیمال اتاق خوابتان چشم نوازی می کند. در کل این سبک سعی می‌کند نحوه چیدمان را اصلاح کرده و در مرحله بعدی روش‌های ساده‌سازی را برای شما بیان کند.