ساعت دیواری یه آیتم کاربردی در هر فضایی هست چون نشون دهنده زمان هست . ساعت یکی از عناصر پر کاربرد و اغلب تزئینی در فضای داخلی است، با این که ساعت ها نقش مهمی در فضای داخلی ما ایفا می کنند اما بیشتر اوقات محل مناسبی برای نصب آن ها در نظر نمی گیریم، ولی ساعت دیواری رو کجا نصب کنیم که هم جلوی چشم باشه و هم به عنوان جزئی از دکوراسیون فضا، جلوه داشته باشه. با ما در ایده چین همراه باشید، چون در در این مقاله می توانید نکات مهمی را برای انتخاب و نصب ساعت های دیواری مطالعه کنید.

ساعت دیواری

نمایشگر زمان را پیش از هرچیز با محیط و مکان هماهنگ کنید.

ساعت دیواری در میان اسباب منزل، یک اکسسوری کاربردی ست و در اغلب موارد، هرقدر هم بزرگ و شاخص باشد، باز هم در مقایسه با اکسسوری های بزرگ مقیاسی مانند آینه کنسول یا بوفه ، ابعاد کوچکتر و طرح ظریف تری دارد. بنابراین، اصول کلی این است که طراحی ساعت دیواری باید با دیزاین مبلمان و اکسسوری های بزرگ منزل هماهنگ شود.

به این معنا که، ابتدا باید طرح و دیزاین کلی ، سبک مبلمان و ست رنگی خانه را بررسی کرده و سپس به سراغ انتخاب ساعت دیواری هماهنگ با این جزییات برویم. انتخاب بخشی از اکسسوری ها به دلیل اینکه یک ساعت دیواری با یک طراحی خاص داریم، ایده مناسب و معقولی نخواهد بود. به عنوان مثال: اگر توی خونه شومینه داری و شومینه در جایی قرار داره که از زوایای مختلف دید داره، می تونی به نصب ساعت دیواری بالای شومینه فکر کنی.

هماهنگی ساعت دیواری با سبک چیدمان منزل

مهم ترین نکته در انتخاب یک ساعت دیواری زیبا ، هماهنگی سبک ، رنگ ، فرم و طرح کلی آن با ساختار دیزاین منزل است. یک ساعت دیواری کلاسیک برای دکوراسیون کاملا مدرن و مینیمال انتخاب مناسبی نخواهد بود و به همین نحو ، ساعت دیواری ساده ، مدرن و حتی شیک نمی تواند برای دیزاین کلاسیک ، مبلمان های استیل و سلطنتی گزینه مناسبی تلقی شود.

در واقع ساعت می تونه در ترکیب تزیینات دیوار هم قرار بگیره ولی به طور کلی در این چیدمان ،باید ساعت طرح و رنگی داشته باشه که خیلی زود بین بقیه تزیینات به چشم بیاد.

ساعت دیواری

یک ساعت دیواری خیلی خاص! یک گزینه ایده آل یا نامناسب؟

به این نکته دقت بفرمایید که زیبایی یک ساعت دیواری حتی اگر با سبک و رنگ دکوراسیون منزل مچ می باشد، دلیلی برای مناسب بودن آن در کور خانه شما نیست.

یک ساعت دیواری بزرگ بر روی یک دیوار کوچک ، یک ساعت بسیار زیبا و ارزشمند کلاسیک در کنار مبلمان های زیبای کلاسیک الزاما گزینه مناسب و جذابی محسوب نخواهد شد. شاید دوست داشته باشید بدانید چطور ممکن است این اتفاق بیفتد؟

یکی از فاکتورهایی که در خرید اکسسوری هایی همانند ساعت باید مورد توجه قرار بگیرد ارزش و میزان شاخص بودن این تزیینات است. به این معنا که جایگاه آن در میان سایر اکسسوری ها کجاست و چطور باید خود را به نمایش بگذارد.

اگر مبلمان های اصلی پذیرایی منزل شما از نوع مبلمان های استیل هستند اما تزیینات تقریبا خلوت و طراحی متمایل به سادگی دارند (مشابه سبک نئو کلاسیک)، در این شرایط یک ساعت پرکار طلایی رنگ می تواند نظم و آرامش این فضا را برهم بزند.

ساعت دیواری

وجود ساعت دیواری در دکوراسیون خانه ضروری است؟

در دکوراسیون خانه های نسبتا قدیمی و سبک زندگی چندین نسل پیش، ساعت دیواری جایگاه خاص و مهمی در میان لوازم و اثاثیه منزل داشت. اطلاع از زمان و ساعت صرفا به وسیله ساعت های مچی و ساعت دیواری مقدور بود و راهکار های متداول امروزه وجود نداشتند

شاید به این موضوع دقت کرده باشید که در سبک زندگی مدرن امروز اغلب افراد از تلفن های همراه برای کسب اطلاع از زمان استفاده می کنند و ساعت مچی تبدیل به یکی از اکسسوری های تزیینی مد و فشن شده است.

سخن پایانی

اکسسوری ها و مبلمان هایی که در اطراف ساعت دیواری قرار می گیرند، اهمیت بسیار بالایی در جلوه و میزان جذاب به چشم رسیدن آن دارند. انتخاب مکان ساعت، صرفا به دیوار مناسب یا دید و منظر از بخش های مختلف خانه باز نمی گردد و بستگی کامل به قابی از خانه دارد که ساعت در میان آن قرار می گیرد.