چراغ های فروشگاهی، نوعی دکوراسیون خاص و چیدمان اصولی مغازه می باشد که به مراجعه کنندگان کمک می کند تا محصولات را به راحتی مشاهده کنند. همچنین به صاحب کسب و کار کمک می کند تا محصولات خود را به درستی عرضه و اجناس آسیب پذیر را در محل مناسب خود نگهداری کند.
دکوراسیون خاص و یک ویترین لوکس باعث جذب مشتریانی می شود که برای بار اول وارد مغازه می شوند .وقتی به خرید می ­روید چه ویژگی از یک فروشگاه توجه شما را به خود جلب می­ کند؟ تا به حال به نورپردازی ویترین­ های مغازه توجه کرده ­اید؟ تا به حال نورپردازی زیبای یک فروشگاه باعث شده است که وارد مغازه شوید و خرید کنید؟ نورپردازی یکی از مهم ­ترین بخش ­های طراحی دکوراسیون برای فروشگاه و یا مغازه­ ها است. انواع مختلفی از چراغ­ های فروشگاهی برای تزیین فضای فروشگاه و یا ویترین آن استفاده می ­شود. در این مطلب با همراه باشید تا راجع به چراغ­ های فروشگاهی صحبت کنیم. با ایده چین همراه باشید.

طراحی زیبا ویترین و دکور مغازه برای افزایش فروش چند برابری!

دنیای تجارت و کسب کارامروزی کاملا متفاوت است. در این دنیای پیچیده اشخاصی که با تجارت و بازار سروکار دارند باید قدری با قوانین و قواعد این دنیا آشنایی داشته باشند تا توسط رقبای سرسخت تر از خودشان بلعیده نشوند. مهم ترین قاعده ی تجارت همسو شدن با پیشرفت های روز دنیا و شناخت احوالات مشتری است. یکی از قواعدی که خبر از همسو شدن با دنیای را تجارت را می دهد بهره مندی از ” نورپردازی دکور ویترین و قفسه مغازه ” است.

چراغ دکوراتیو چیست

مهمترین نکته در طراحی دکوراسیون مغازه

بطور کلی نور جذب مشتری بیشتر و جذابیت کالا می شود .بنابراین ،بهترین راه برای دیده شدن و دادن جلوه منحصر به فرد به محصولات نورپردازی مغازه به ویژه نورپردازی ویترین است. استفاده از نور کافی در فضای ویترین و نور های تاکیدی در داخل مغازه به جلوه ی هر چه بیشتر آن کمک می کند.

جذب نگاه ها
به اعتقاد برخی مهم ترین نقش نورپردازی در فروشگاه ها جذب نگاه ها به سمت خود است. به طور کلی نورپردازی از طریق درخشش و تلالویی که سیستم های نورپردازی ایجاد می کنند به این مهم دست می یابد، ولی تاثیر آن به خصوص در فروشگاه ها چشم گیر و مهم است. برای مثال، در طراحی نورپردازی یک خواربار فروشی تلالو ناشی از لامپ های فلورسنت چشم مشتریان را جذب می کند و به آنها نشان می دهد که فروشگاه برای خرید باز است. در دنیای پر رقابت تجارت فروشگاه ها باید ظاهر خود را با استفاده از نورپردازی های پر شورتر مانند نورهای متحرک و نورهای رنگی و نورافشان های جذاب به نمایش در بیاورند تا توجه مشتریان را جلب کنند. پنجره های فروشگاه ها موقعیت بسیار با اهمیتی را به وجود می آورند که نورپردازی آنها یک فرم هنری و شبیه به نورپردازی دکور صحنه ها است.

 

انواع چراغ فروشگاهی، کدام برای مغازه شما مناسب است؟

با توجه به نوع فروشگاه و مساحت فضا باید از انواع چراغ فروشگاهی و روشنایی استفاده شود. به طور کلی چراغ فروشگاهی یا برای فضای داخلی فروشگاه کاربرد دارند و یا برای طراحی ویترین و روشن کردن داخل ویترین استفاده می­ شوند.  درباره برخی از انواع چراغ و روشنایی که در طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه، استفاده زیادی دارند؛ و با بررسی انواع چراغ فروشگاهی احتمالا اسم آنها را شنیده باشید؛ در ادامه توضیح داده ­ایم:

چراغ ریلی چیست ؟

تجهیزات برقی مخصوصا تجهیزات مربوط به روشنایی از ملزومات طراحی داخلی هستند که با پیشرفت معماری و طراحی داخلی ساختمان، تمام تجهیزات مورد نیاز در ساختمان‌ها تنوع بسیاری پیدا کرده‌اند. امروزه حتی بسته به نوع مکان و کارکرد آن، تجهیزاتی تولید می‌شوند که تأثیر روانی بر ساکنان، در طراحی آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. نورپردازی یکی از مهم‌ترین عناصر معماری و طراحی داخلی است. گستردگی و تنوع در معماری،طراحی و داخلی، تولید انواع تجهیزات نورپردازی را در پی داشته است.

چراغ ریلی چیست

چراغ ریلی یا خطی

نورپردازی با چراغ ریلی

این نوع نورپردازی برای فضاهایی که دارای سقف بلند هستند، بسیار مناسب است .هرگز نباید برای منازلی که سقف های کوتاه دارند از چراغ ریلی استفاده کرد، به دلیل اینکه اصلا برای این محیط ها مناسب نیستند.در عین حال برای انواع فضاها می‌توان از تنوع اندازه‌های چراغ ریلی استفاده کرد. در انتخاب چراغ ریلی به رنگ، شدت نور، اندازۀ ریل، بودجه‌ای که برای نورپردازی در نظر گرفته‌ اید و جای قرارگرفتن آن دقت کنید. در نهایت برای این نوع از نورپردازی انواع مختلفی از لامپ به کار گرفته شده‌ که شکل‌های متفاوتی از تابش نور را ایجاد می‌کنند. در چراغ ریلی از لامپ‌های LED ،SMD ،COB و لامپ رشته‌ای و متال استفاده می‌شود. این نورها امکان‌های انتخاب بیشتری را در اختیار شما می‌‎گذارند تا با توجه به نیاز فضای مورد نظرتان بهترین را انتخاب کنید. پس با تعیین اینکه هدف از نصب چراغ ریلی چیست و با مشاوره دادن یک فرد متخصص می توان به راحتی این کار را انجام داد و یک فضای مدرن و با نورپردازی عالی را ایجاد نمود.

بهترین تجهیزات روشنایی فروشگاه و مغازه

استفاده از چراغ هایی که قابلیت تنظیم زاویه تابش دارند، پیشنهاد بسیار مناسبی در فروشگاه ها و مراکز تجاری است. چراغ ریلی یکی از انواع این چراغ ها است که از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است و در نورپردازی ویترین بکار می رود.از چراغ های سقفی و چراغ هالوژن توکار نیز در سقف فروشگاه ها بسیار زیاد استفاده می شود. این چراغ ها نوری یکدست و یکنواخت ایجاد می کنند.

طراحی نورپردازی داخلی فروشگاه در دو جنبه قابل بررسی است

  1. محصولی که می فروشیم: نورپردازی برای یک مغازه ی کفش فروشی با نورپردازی مغازه ی جواهرات فروشی یکی نیست!
  2. آنچه می خواهیم به مصرف کنندگان انتقال دهیم: برای القای یک فضای صمیمی به نور های درخشان و ملایم نیاز داریم. در حالی که برای ایجاد یک فضای مینیمالیستی نور طبیعی بهتر عمل میکند.

نورپردازی مغازه

چه نورپردازی مناسب مغازه است؟

نورپردزای کلی مغازه یعنی استفاده از یک منبع نوری که نور را کاملا به همه طرف پخش می کند. در واقع نورکلی و روشنایی در حد معمول به مغازه میدهد. در نورپردازی کلی مغازه هایی مثل سوپرماکت ها و فروشگاههای بزرگ از لامپ های فلورسنتی که از سقف آویزان می شود استفاده می کنند. ولی مغازه های لوکس تر احتیاج به نورپردازی خاص تری دارند . از نورهای نقطه ای خاص از جمله انواع چراغ دیواری دکوراتیو ، انواع چراغ دیوارکوب ، انواع مدل های هالوژن با مدل های قاب هالوژن لوکس می توان استفاده کرد. برای زیبایی بیشتر و طراحی خاص تر فضا ، انواع کلید و پریز لوکس بصورت همزمان با تجهیزات روشنایی تان در مغازه بکار ببرید .همچنین می توانید کلید و پریز های برق را با چراغ های دیواری و قاب های هالوژن و لوستر آویزست کنید.

چراغ دکوراتیو چیست

چراغ دکوراتیو چیست؟

دکوراسیون و نورپردازی داخلی منازل، محیط کار، اتاق خواب، آشپزخانه و … از اهمیت بالایی برخوردار است. چراغ دکوراتیو را می توان به عنوان “جواهرات معماری” معرفی کرد. در بسیاری از ساختمان ها، نورپردازی های تزئینی نقش مهمی در ایجاد سبک های طراحی ایفا می کند. هدف اصلی در طراحی نورپردازی با چراغ‌های دکوراتیو، جذابیت چشم و زیبایی فضا است. و این چراغ ها نقش بسیار مهمی در طراحی داخلی و محیط ها دارد.

استفاده از چراغ های دکوراتیو یا چراغ های تزیینی در این روزها بسیار معمول شده است زیرا این چراغ ها با داشتن اشکال مختلف هندسی و همچنین با دارا بودن تنوع بالای رنگی در ال ای دی ها می توانند علاوه بر تامین نور محیط در زیبایی آن نیز تاثیر به سزایی داشته باشند.

چراغ لاینی چیست ؟

چراغ خطی ال ای دی (LINE) نسل جدیدی از روشنایی است که امروزه با توجه به مدرن بودن فضا در کنار تامین نور مناسب ، مورد توجه طراحان نورپردازی قرار گرفته است.

چراغ های لاین در مدل های روکار و توکار قابلیت نصب در سقف، دیوار، کف و … را دارا می باشند،
این محصولات دارای عرض و طول های مختلفی هستند و دست شما را در انتخاب سایز و توان باز می گذارند.

چراغ ریلی و سقفی

چراغ ویترینی؛ چگونه نورپردازی جذاب داشته باشید؟

برای اینکه نورپردازی فروشگاه هم فضای روشنی را ایجاد کند و هم از نظر ظاهری جذاب باشد؛ باید برای انتخاب چراغ فروشگاهی موارد مختلفی را مد نظر قرار داد.

مساحت فروشگاه: مساحت فروشگاه و مغازه، تعداد چراغ فروشگاهی را مشخص می­ کند. برای اینکه فضای فروشگاه نور کافی داشته باشد باید تعداد مناسبی از چراغ فروشگاهی نصب شود. ترکیبی از انواع چراغ برای یک فروشگاه بزرگ باعث ایجاد تنوع خواهد شد.

نوع محصولات: نوع محصولات یک فروشگاه در میزان نور لازم در آن تاثیرگذار است. به طور مثال در طلا فروشی­ ها از نور بیشتری برای جلوه­ ی بیشتر طلاها استفاده می­ شود. و یا برای اینکه رنگ لباس و کالا در یک لباس فروشی به خوبی مشخص باشد باید از نور کافی در یک لباس فروشی استفاده شود.

سلیقه مخاطب: سن و جنسیت مشتری­ ها می ­تواند بر روی نورپردازی و تعداد چراغ فروشگاه­ ها تاثر بگذارد. مثلا نوع نورپردازی در یک اسباب بازی فروشی که کودکان در آن بیشتر حضور دارند با یک فروشگاه فرش می­ تواند متفاوت باشد.