میزهای جلو مبلی یکی از نیز در فرنیچر یکی از انواع میزها هستند که اصولا هر ست مبلی به آن نیاز دارد. این نوع اکسسوری از مبلمان به دلیل تاثیر در چیدمان و دکوراسیون، اهمیت قابل‌توجهی دارند. همانطور که مبلمان ها از جنس های مختلفی تولید می شوند میز های جلو مبلی و عسلی ها نیز از جنس های فلز، چوب، ام دی اف و شیشه تولید می‌شوند.

یکی از مدل های رایج میز جلو مبلی از نوع شیشه می باشد که امروز بسیار ترند مردم می باشد. به همین دلیل در این مطلب از ایده چین سعی داریم که به تفاوت ها و شباهت ها انواع میز جلومبلی بپرداریم. بنابراین در این مطلب همراه ما باشید.

میز جلو مبلی

انتخاب بهترین میز جلو مبلی

قبلا میز جلو مبلی روی ست  مبلمان ارائه می شد، اما  امروزه با توجه به طراحی های مدرن و تنوع زیاد به صورت جداگانه ارائه می گردد.پس قبل از خرید دانستن یکسری نکات به شما کمک می کند که انتخاب بهتری داشته باشید. اولین نکته مهم در خرید میز جلو مبلی و عسلی ابعاد و اندازه آنها، و هماهنگ بودن با نوع مبلمان می باشد.

ابتدا باید نوع مبلمان خود را مشخص کنید. به عنوان مثال اگر مبلمان کلاسیک دارید نمی توانید میزی انتخاب کنید که مناسب مبل استیل می باشد. قبل از انتخاب، باید شکل ظاهری، جنس مبلمان، سبک مبلمان (کلاسیک، مدرن، نئوکلاسیک، سنتی، مینیمال..) خود را مشخص کنید که به راحتی بتوانید سراغ همان دسته میز جلو مبلی بروید. به عنوان مثال شما نمی توانید یک پاف را برای مبلمان کلاسیک خرید کنید.

جلو مبلی

انواع جلو مبلی

همانطور که قبلا هم اشاره شد سبک طراحی دکوراسیون داخلی و مبلمان شما تعیین کننده نوع جلو مبلی شما می باشند. جلو مبلی ها از نظر سبک طراحی انواع مختلفی دارند مانند مربع شکل، مستطیل، بیضی، دایره ای یا اشکال انتزاعی. به عنوان مثال در مبلمان کلاسیک اصولا از جلو مبلی مستطیل شکل استفاده می شود. البته امروزه در دکوراسیون مدرن معمولا از مدل های انتزاعی و دایره ای استفاده میشود.

سبک‌های خاص میز جلو مبلی شیشه ای

امروزه میزهای عسلی شیشه ای به همراه پایه های فلزی طرفداران زیادی دارد. از جمله مدل های عسلی شیشه ای می توان به مدل تمام شیشه بر پایه فلزی اشاره کرد. دراین قسمت سعی داریم هر یک از مدل های شیشه ای را توضیح دهیم.

میز جلو مبلی

میز جلو مبلی تمام شیشه خم

امروزه مدل های شیشه ای جدید و مدرنی در بازار وجود دارند. این مدلها بسیار در مقابل ضربه های ناگهانی مقاوم هستند. در این مدل میز ها شما تصور می کنید دو طرف یک شیشه مستطیلی خم شده است.

میز جلو مبلی

در اصل سطح و پایه‌های این مدل از عسلی، کاملا شیشه است. این مدل  عسلی‌ها و میزهای تمام شیشه خم بیشتر در محیط‌های مدرن و ساده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

میز جلو مبلی

میز جلو مبلی شیشه ای بر پایه فلز یا چوب

یکی دیگر از مدل‌های عسلی شیشه‌ای که با عسلی‌های چوبی و فلزی متفاوت است؛ میزهایی هستند که تنها سطح شیشه‌ای دارند. به طوری که یک قطعه شیشه به شکل مستطیل، مربع، دایره وغیره بر پایه‌ای از فلز یا چوب قرار دارد. زیبایی این مدل از میزها بستگی به طرح و مدل پایه آنها دارد. امروزه از طرح های مختلف فلزی و چوبی به عنوان پایه این مدل عسلی استفاده می کنند.

میز عسلی تاشو

میز عسلی چوبی تاشو

با توجه به متراژهای پایین اپارتمان های امروزی ، و کمبود فضا میزهای عسلی تاشو طرفداران زیادی دارند. این مدل بیشتر از جنس چوب هستند. این مدل به دلیل اشغال فضای کمتر مناسب هر فضایی هستند. با توجه به پایه ای که برای نگهداری این مدل میزها استفاده می شود به راحتی می توان انها را در هر فضای استتار کرد.

تفاوت قیمت میز جلو مبلی شیشه ای و چوبی

علاوه بر اینکه نوع دیزاین میز بسیار مهم است، اما یکی از فاکتورهای مهم در خرید قیمت می باشد. از انجاییکه ما می دانیم میزهای جلو مبلی شیشه ای و چوبی از نظر قیمت تفاوت بسیاری دارند. اگر بخواهیم پیشنهاد داشته باشیم که کدام مبل بهتر است؟ خب با توجه به اینکه مدل شیشه ای نسبت به مدل های چوبی، مدرن تر و جذاب تر می باشند قیمت بیشتری دارند. و با نوع مبلمان مدرن امروزی به راحتی قابلیت ست شدن دارن.

با توجه به فضاهای کوچک که تمایل بیشتر به خرید مبلمان مدرن و میبنیمال می باشد این نوع مدل میز را به راحتی می توان با این مبلمان ست کرد.

اما اگر بخواهیم در رابطه با قیمت میز جلو مبلی شیشه ای یا چوبی دقیق‌تر صحبت کنیم؛ باید به عوامل موثر در آن اشاره شود. از جمله عوامل موثر در قیمت می‌توان به مدل عسلی، ابعاد، جنس، ظرافت و غیره اشاره کرد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی بر شفاف سازی این نکته که میز جلو مبلی شیشه ای بهتر است یا چوبی، ویژگی‌ها و قابلیت‌های مختلف آن‌ها گردید. به طوری که دانستید هر یک از این دو مدل عسلی در انواع و طرح‌های مختلفی تولید می‌شود و هر فرد متناسب با سلیقه و دکوراسیون محیط مورد نظر می‌تواند یکی از این دو نوع را بخرد.

ضمن اینکه در پایان به چگونگی قیمت عسلی‌های شیشه‌ای و چوبی اشاره کردیم و گفته شد که میزهای عسلی شیشه‌ای گران‌تر هستند. البته عوامل دیگری نیز همچون خرید آنلاین در قیمت آن‌ها تاثیرگذار است.