میز کنفرانس، همانطور که از اسم آن مشخص است برای اتاق های کنفرانس، مذاکره و گفتگو مورد استفاده قرار می گیرد. اتاق کنفرانس یکی از بخش های مهم فضای اداری و شرکتها محسوب می شود. بنابراین طراحی و دکوراسیون داخلی این بخش اهمیت بسزایی دارد. میزهای کنفرانس از اصلی ترین تجهیزات برای اتاق های مذاکره است که نحوه طراحی و ساخت آنها تاثیر زیادی بر زیبایی و گیرایی اتاق کنفرانس دارد.

میز کنفرانس

برای طراحی و ساخت میزهای کنفرانس از رنگ ها و متریال های متفاوتی استفاده می شود و میز کنفرانس را از حالت خشک و بی روح خارج می نماید همچنین طرح های زیاد این میزها، برای مشتریان امکان انتخاب های گزینشی و منطبق با هدف و سلایقشان را فراهم می کند.

 

ویژگی های میز کنفرانس

شاید تصور کنید میز کنفرانس باید به صورت یک میز عریض و طویل باشد که بتواند جمعیت زیادی را در خود جای دهد. در حالی که میز کنفرانس قابلیت سایز بندی دارد و طبق نظر مشتریان می توان آن را به اندازه های گوناگون طراحی نمود. استفاده از متریال ساخت نیز بر اساس نظر مشتریان است.

میز کنفرانس

از اولین مواردی که در تهیه میز کنفرانس باید در نظر گرفته شود، کارایی میز علاوه بر جلسات و مذاکرات می باشد. فضا گویا برای ملموس بودن این مهم میز کنفرانس را در سه دسته ارائه میدهد تحت عناوین:

 

  • میز کنفرانس با پذیرایی
  • میز کنفرانس بدون پذیرایی
  • میز کنفرانس با طراحی خاص

 از عواملی که در انتخاب میزهای کنفرانس تاثیر گذار هستند می توان عناوین زیر را مطرح نمود:

رنگ میز کنفرانس: رنگی که برای میز کنفرانس انتخاب می شود، باید از اقتدار بالایی برخوردار باشند. رنگ های تیره می توانند ابهت خاصی به میز کنفرانس ببخشند. بهتر است اتاق کنفرانس را با رنگ های روشن تر تزئین نمایید. اگر استفاده از کاغذ دیواری، دیوارپوش و یا رنگ های روشن قبل از انتخاب میز کنفرانس انجام شود، دست شما برای انتخاب میز کنفرانس تیره رنگ بازتر می شود. البته باز انتخاب رنگ بستگی به سلیقه و دیزاین داخلی هر شرکت و دفتر متفاوت می باشد.

میز کنفرانس

اندازه  و مدلهای گوناگون میز

سایز و اندازه ای که برای میز کنفرانس انتخاب می شود، بر اساس طول و عرض اتاق کنفرانس است. بهتر است میز کنفرانس به صورت مستطیل و یا بیضی کشیده باشد. اگر اتاق کنفرانس مربع باشد، انتخاب این نوع میز کنفرانس کمی مشکل تر می شود. با توجه به این موارد و از آنجایی که خود میز کنفرانس به نوعی بخشی از دکوراسیون اتاق جلسات محسوب می شود، کارشناسان با تجربه و متخصص در این حوزه می توانند این امکان را برای مشتریان فراهم آورده اندکه با حضور خود در دفاتر و شرکتها، جوانب را بررسی نموده  و با هدف استفاده بهینه از تمام فضای موجود و البته با توجه به بودجه مشتریان به طراحی و ساخت میز کنفرانس می پردازند

جنس و کیفیت میز کنفرانس: متریالی که برای تهیه و ساخت میز کنفرانس انتخاب می شوند، باید از نوع مرغوب و با کیفیت باشند تا دوام و مقاومت میز کنفرانس را تضمین کنند. به همین دلیل بهتر است  در ساخت میزهای کنفرانس از روکش های مصنوعی استفاده شود که استحکام بیشتری دارند.

میز کنفرانس

تجربه نشان داده است که بهترین و مقاومترین میز کنفرانس و میز مدیریتیمیزی است که از مغز ام دی اف با روکش فرمیکا یا ملامینه (بنا به خواست و سلیقه مشتری) ساخته شده باشد.

 

ارتفاع میز کنفرانس: ارتفاع میز کنفرانس باید متناسب با قامت یک فرد معمولی باشد. در صورتی که هنگام ساخت، پایه ها بیش از حد بلند طراحی شود، مهمانان زمان نشستن و پذیرایی با مشکل مواجه می شوند. کوتاه بودن میز هم به معنای خم شدن مدعوین و مهمانان است که چندان خوشایند نیست.