تعداد کمی از سبک‌های طراحی داخلی هستند که شکوه و جلوه یک دهه را با خود به همراه دارند. اما سبک دکوراسیون هالیوودی یا هالیوود ریجنسی  پس از اوج شکوفایی خود در دهه ۳۰ میلادی، دوباره به مُد روز بازگشته است.

 

سبک دکوراسیون هالیوودی دوران طلایی سینما را یادآوری می‌کند، زمانی که خانه ستاره‌های سینما در زرق و برق می‌درخشیدند. سبک هالیوودی شامل یک پالت رنگی تازه، پارچه‌های مجلل، وسایل براق و لوازم جانبی شیک است  به طور کلی، هالیوود ریجنسی شمایلی از یک دوره درخشان است که در آن شهرت، ثروت و هنر در هم ادغام شده‌اند.

 

سبک دکوراسیون هالیوودی چیست؟

 

هالیوود ریجنسی به خاطر جذابیت و المان های طراحی در مورد آثار کلاسیک قدیمی مشهور است. این سبک در دهه ۱۹۳۰ و در دوران طلایی هالیوود محبوب شد.

 

هالیوود ریجنسی دکوراسیونی جاودانه و جذاب است که زمان و سبک خاصی را یاد آوری می کند. این سبک نمایشی احساسی و با دقت طراحی شده است که پر از تجملات است. تقریباً هر سبک دیگر در مقایسه با سبک دکوراسیون هالیوودی حالتی خسته کننده خواهد داشت، این همان چیزی است که بسیاری از افراد را مبهوت هالیوود ریجنسی کرده است.

 

امروزه، ما در حال بازگشت به دوران طلایی هالیوود هستیم تا مفاهیم ایجاد یک خانه بزرگ به سبک گتسبی را یاد شما بیاوریم (بهتر است برای درک این مفهوم فیلم گتسبی بزرگ را مشاهده نمایید). هالیوود ریجنسی سبکی دقیقاً همانطور است که به نظر می‌رسد، پر زرق و برق  سرشار از عناصر تجملی اما، چگونه می‌توان این سبک را در منزل خود ایجاد کرد؟

 

چگونه می‌توان سبک دکوراسیون هالیوودی را تعریف کرد؟

 

هالیوود ریجنسی   از  بسیاری جزئیات تزیینی تشکیل شده است، همان چیزی که در نهایت سبک را مشخص می‌کند و بیان خلاقانه را نمایش می‌دهد. خطوط ساده و کلاسیک نهایت لوکس بودن را به رخ می کشند. این سبک در درجه اول بر ایجاد راحتی و احساسات تمرکز می‌کند.

 

درباره رنگ‌ها

 

اتاق‌ها معمولاً دارای پایه‌ای از رنگ‌های خنثی با دو یا سه رنگ مکمل هستند. در طرح‌های هالیوود ریجنسی رنگ‌های زیادی وجود ندارد و در عوض تمایل به استفاده از پالت‌های رنگی منفرد مشاهده می‌شود. پالت رنگ این سبک معمولاً شامل قرمز، زرد قناری، سبز، فیروزه‌ای، آبی، صورتی و سیاه و سفید می باشد.

 

رنگ‌های بی‌انتها نظیر خاکستری، سیاه و سفید با رنگ‌های متالیک، گزینه‌های ایده‌آلی هستند که یک محیط پُر زرق و برق را ایجاد می‌کنند. این رنگ‌ها وقتی با مبلمان لوکس ترکیب می‌شوند، اولین المان از سبک دکوراسیون هالیوودی ظاهر می‌شود.

 

 

مبلمان هالیوودی

 

جزئیات دقیقا نظیر سینما در مبلمان نقش بزرگی دارند. در اینجا هیچ چیز بداهه یا بی‌ دلیل وجود ندارد. قطعات مبلمان هالیوود ریجنسی دارای خطوط تمیز، ظریف و شفاف هستند. ظاهر براق آن‌ها تضاد عالی  را ایجاد می‌کند. در سبک دکوراسیون هالیوودی، قطعات مبلمان نه تنها باید کاربردی باشند بلکه باید جلوه ای  جذاب نیز داشته باشند.

 

جنس و الگو پارچه‌ها

 

پارچه‌های مخملی، آباژورهای ابریشمی و فرش‌های ضخیم و مجسمه‌های زیبا، سبک طراحی هالیوودی را مشخص می‌کنند. افزودن پارچه‌های گران‌قیمت جذابیتی باورنکردنی را به هر خانه می‌دهد که نشان از زرق و برق زندگی تجملی دوران طلایی هالیوود است.

 

منسوجات در سبک دکوراسیون هالیوودی بسیار مهم هستند. فقط باید مطمئن شود که آن‌ها متعادل و هماهنگ نگه داشته می‌شوند، مثلاً ابریشم، ساتن، چرم، مخمل و همه آن‌ها در طیف وسیعی از رنگ‌ها، از تن‌های قوی‌تر گرفته تا رنگ‌های ظریف‌تر، باید به شکلی هماهنگ با هم ترکیب شوند.

 

لوازم تزیینی

 

لوازم جانبی به افزایش تجمل و جذابیت کمک شایانی می‌کند. به دنبال موادی مانند شیشه و سنگ مرمر باشید تا همه چیز حتی درخشنده پیدا کنند. به سراغ آینه‌های بزرگ، گلدان‌های طرح‌دار، اشکال تزیینی سرامیکی، ساعت دیواری و لوسترهای طلایی رنگِ براق بروید.

 

کلام آخر

 

سبک دکوارسیون هالیوودی از دوران طلایی هالیوود در دهه ۳۰ تا ۵۰ الهام گرفته شده است. هر یک از عناصر موجود در منزل در عین تمرکز بر راحتی بیشتر، شکلی نمادین و تزیینی دارند که تنها برای جلب توجه دیگران در کنار هم قرار گرفته‌اند.