یکی از کارهای لذت بخش و مفرح گذراندن اوقات فراغت در فضای باز و بیرون از چهاردیواری منزل است. حالا چقدر خوب است که این فضای باز در حیاط خانه یا ویلا باشد. حتی برای پذیرایی از مهمان های خود می توانید روی این فضا حساب نمایید. محوطه ­های خانه و ویلا با وجود تجهیزات و امکانات کافی می توانند تبدیل به یک فضای زیبا و پر نشاط شوند. با این مطلب از ایده چین همراه ما باشید.

 

تجهیزات فضای باز

 

تجهیزات فضای باز انواعی از وسایل و مبلمان نظیر: آتشدان، میز و صندلی های فضای باز، انواع سایه بان، وسایل بازی کودکان، انواع نورپردازی و..است که برای فضاهای باز طراحی شده اند. این تجهیزات علاوه بر اینکه نیاز افراد به فضاهای نشستن، نور کافی، فضایی برای پخت و پز و… را رفع می نمایند، باعث زیباتر شدن و کاربردی  تر شدن فضای محوطه هم می شوند.

 

چه نوع آتشدانی نیاز دارید؟

 

یکی از انواع تجهیزات فضای باز انواع گوناگونی از آتشدان ها هستند که برای زیبایی، گرم کردن فضا و یا پخت و پز استفاده می شوند. با توجه به نیازتان می ­توانید یکی از انواع آتشدان های  را برای فضای باز خود انتخاب کنید.

 

انواع آتشدان

 

آتشدان های هیزمی  در حال حاضر با دو مدل  پارتی پیت و بارل عرضه می  شوند. اگر دوست دارید که از آتشدان بیشتر برای پخت و پز استفاده کنید و در هنگام پخت و پز در اطراف آتشدان جمع شده و از گرمای آن به همراه گریل انواع غذاها و چای آتشی لذت ببرید به شما پیشنهاد می شود که از مدل پارتی پیت استفاده کنید ولی اگر پخت و پز اولویت شما نیست و می خواهید آتشدانی متفاوت را جهت گرم شدن در فضای باز تجربه  کنید به شما پیشنهاد می شود که از مدل بارل استفاده کنید.

 

البته در مدل بارل هم سبد گریلی برای داخل آتشدان تعبیه شده است تا پس از آنکه هیزم کاملا سوخت و به زغال تبدیل شد از محفظه داخل آتشدان همچون یک فر هیزمی برای گریل و پخت غذا استفاده نمایید ، به شما پیشنهاد می کنیم که تجربه بی نظیر پخت سیب زمینی تنوری و پذیرایی از میهمانان خود را با این آتشدان تجربه کنید.

 

میز و صندلی

 

مبلمان فضای باز را می توانید در فضای آلاچیق و یا زیر نور آفتاب در محوطه و همینطور در روف گاردن، تراس و بالکن استفاده نمایید. میز و صندلی های آلومینیومی فضای باز می تواند یک جای شیک و راحت برای دورهمی های خانوادگی و یا یک صبحانه روز تعطیل در تراس و روف گاردن سبز شما باشد

نکته هایی برای انتخاب تجهیزات فضای باز، باغ و ویلا

 

جنس: با توجه به اینکه وسایلی که برای فضای بیرون از ساختمان استفاده می شوند در معرض تغییرات آب وهوایی قرار دارند در انتخاب جنس مناسب  دقت کافی را داشته باشید .

 

قیمت: خرید محصولات با کیفیتی که قیمت بالاتری دارند به صرفه تر از خرید محصولات با کیفیت پایین تر ولی ارزان تر است.

 

سبک دکوراسیون محوطه: فرم و شکل و متریالی که در ساخت تجهیزات فضای باز به کار رفته است در هماهنگی آنها با انواع مصالحی که در باغ استفاده شده است اهمیت پیدا می کند.

 

میزان استفاده از وسایل فضای باز: با توجه به تعداد افراد خانواده و مهمانان خود می  توانید مبلمان متناسبی انتخاب کنید. مثلا اگر به محیط نشستن بزرگی برای دورهمی ها نیاز دارید، به جای میز و صندلی چهارنفره می توانید از تعداد صندلی های بالاتر استفاده کنید.

 

نیاز افراد خانواده: در تجهیز کردن محوطه به نیاز افراد خانواده توجه کنیم. به طور مثال ممکن است نیاز باشد برای کودکان خود صندلی های متناسب و یا وسایل بازی مناسبی تهیه کنید.