با گران شدن وسایل جهیزیه و  کوچک تر شدن خانه ها، لیست خرید جهیزیه نیز دچار تغییراتی شده است. در ابتدا باید متراژ خانه خود را مد نظر بگیرید. و همچنین بودجه ای که در نظر گرفته اید. ابتدا وسایل بزرگ و ضروری جهیزیه را تهیه نمایید. و به ترتیب به وسایل کوچکتر و کم قیمت تر برسید تا دچار کسری بودجه نشوید. در این مقاله از ایده چین به شما کمک میکنیم لوازم غیر ضروری جهیزیه را بشناسید.

 

یعنی در این مقاله میخواهیم به شما بگوییم چه چیزهایی برای جهیزیه نخرید و یا چه چیزهایی ضرورت خرید ندارد.

میز کنسول

میز کنسول :

 

وقتی خانه تان کوچک است. و جایی برای قرار دادن کنسول ندارید، نیازی به خرید آن نیست . به دلیل اینکه همه در منزل خود کنسول دارند و مد شده است نباید آن را بخرید.

این مطلب را نیز از دست ندهید: لوازم رنگی آشپزخانه قلب خانه را شاد و با نشاط می کند!!!

بوفه

بوفه و ویترین از لوازم غیر ضروری جهیزیه

 

چند سالی است که خرید بوفه و ویترین تقریبا از مد افتاده است. هم فضایی برای قرار دادن آنها نیست. و هم اینکه هزینه خرید بوفه و ظروف و وسایل تزیینی داخل آن زیاد شده است. و شما میتوانید به جای آن چند دکوری کوچک مانند گلدان، تابلو، آباژور و آینه در قسمتهای گوناگون خانه بگذارید.

میز سرویس قاشق و چنگال

میز سرویس قاشق چنگال،لوازم غیر ضروری جهیزیه است؟

 

اگر میخواهید سرویس قاشق چنگال بخرید. دقت کنید که فروشنده به شما پیشنهاد می کند. که آن را همراه با میزش بخرید. ولی در اصل گذاشتن میز سرویس قاشق چنگال کنار خانه یا آشپزخانه اصلاً زیبایی ندارد . و بهتر است آن را داخل کنسول و یا کابینت گذاشته و موقع ضرورت بیرون بیاورید .و استفاده کنید. ولی به عنوان یک شی دکوری اصلا شیک و زیبا نیست.

 

تعدادی از یک وسیله:

 

در بعضی جهیزیه ها دیده می شود که چند عدد کتری و قوری و سماور و یا چندین سرویس قابلمه و یا چندین سرویس پلاستیک و لگن و آبکش و… خریداری می شود. آیا واقعاً استفاده از چند کتری، چند قوری و یا چندین و چند سرویس قابلمه با جنس های گوناگون ضرورت دارد؟ قبل از خرید به استفاده هر تکه فکر کنید. و به دلیل ست بودن و سرویس بودن خرید نکنید.

سوفله خوری

تعداد زیادی سوفله خوری، یا ظروف کریستال و بلور، لوازم غیر ضروری جهیزیه

 

آیا واقعا خرید چندین ظروف سوفله خوری یا چندین مدل ظروف کریستال و بلور در انواع و اقسام شکل های مختلف ضرورت دارد؟ قبل از اینکه دچار هیجان و یا اسراف شوید. و یا اینکه به ترغیب فروشنده تعداد زیادی از هر چیزی را بخرید. به استفاده آن و همینطور به فضای خانه خود فکر کنید . و همینطور بودجه تان را نیز در نظر بگیرید.

 

ظروف مسی یا ظروف بامبو زیاد

 

خیلی از مواردی که عروس خانمها خریداری می‌کنند. نتیجه چشم هم چشمی و یا عکس های خوش آب و رنگ اینستاگرام و فضای مجازی است. اما در واقع آنها ضرورتی نداشته و استفاده نمی شوند. مانند سرویس‌های غذاخوری و پذیرایی مسی، ظروف سرویس کامل، ظروف بامبو، مثل ظروف سنگی و یا غیره.

لوازم برقی جهیزیه

لوازم برقی غیرضروری جهیزیه

 

لوازم برقی بلااستفاده مثل تخم مرغ پز، توستر و یا ساندویچ ساز، گاز فردار و مایکروفر و سولاردوم باهم، سرخ کن، بخارپز، آرامپز، هواپز، خشک کننده میوه، پاستا ساز، اتو پرس ،بخارشو، جارو شارژی و غیره. شاید بعضی از شما از هر کدام از این وسیله ها استفاده کنند. اما اگر استفاده ندارید و فقط برای تکمیل کردن جهیزیه خود و چشم و هم چشمی میخرید . باید به شما بگویند که تنها بودجه خود را اسراف می کنید . و کابینت خود را پر از وسایل برقی بلا استفاده می کنید. بنابراین تنها وسایل برقی ضروری را خریداری نمایید

چند دست کبل

 چند دست مبلمان

 

اگر فضای خانه خیلی بزرگی دارید که می توانید چند دست مبلمان بخرید. اما فضای خانه کوچکی دارید بیش از یک دست مبلمان نخرید. و فضای خانه را خود را تنگ‌تر کوچکتر و شلوغ تر نکنید . معمولاً برای فضای خانه های ۱۰۰ متر به پایین یک دست مبلمان کافیست.

میز ناهار خوری

میز ناهارخوری بزرگ،لوازم غیر ضروری جهیزیه

 

میز ناهار خوری بزرگ در این مورد نیز فضای خانه خود را در نظر بگیرید. و همینطور میزان رفت آمد خود را نیز به سنج اگر رفت و آمد زیادی ندارید . و خانه کوچکی داریم یک دست مبلمان ۶ نفره کافی است.  یا حداکثر ۸ نفر در خانه های بزرگ کافیست .برای مدل میز ناهار خوری نیز با توجه به فضای تان میتوانید میز ناهارخوری مربع مستطیل و یا گرد انتخاب کنید. که هر کدام برای یک فضا مناسب است.

 

نظر شما چیست؟ خرید چه وسایل دیگری برای جهیزیه غیرضروری است؟