معماری یکی از جالب ترین  و پر مخاطب ترین رشته ها محسوب می شود .که علاقه مندان زیادی را  به خود اختصاص داده است و می توان گفت با رشته ها و تمامی جنبه های زندگی مرتبط است. به عنوان مثال، اگر معماری و ریاضی را در نظر بگیرید وجه اشتراک این دو در معماری پارامتریک نمود یافته همینطور معماری به نوعی می تواند. با علوم طبیعی، تاریخ، روانشناسی و جغرافیاو … نیز در ارتباط باشد. به این دلیل به عنوان یک معمار موفق، شما باید  تا جای ممکن در تمام زمینه های زندگی اطلاعاتی کسب کنید .اگرچه دانستن در همه زمینه ها امکانپذیر نیست .

معمار موفق

اما  میتوانید هوشمندانه به اطراف نگاه کنید وکم و بیش از هر چیزی مرتبط با معماری به راحتی عبور نکنید .در واقع معماری در حال رشد است و هر روز چیزهای جدیدی پدیدار می شوند. و بایستی با تمام تغییرات و آخرین روند ها رشد نمایید و این روند یادگیری هرگز متوقف نشود . و محدود به زمان دانشجویی یا مقطعی خاص نباشد.

معمار موفق

اگرچه به هیچ وجه کار ساده ای نیست  اما اینکار به بهبودی به عنوان یک معمار، دستیابی به موفقیت و حرفه ای شدن شما کمک خواهد کرد. با چند نکته ضروری در این زمینه با ایده چین برای کسب موفقیت و  مواردی برای بهتر شدن به عنوان یک معمار همراه باشید….

معمار موفق

اهداف خود را شناسایی کنید و به سمت آنها حرکت نمایید

 

آیا این کار را فقط برای پول انجام می دهید؟ یا پرستیژکاری؟ یا چیزی بزرگتر و عمیق تر پشت آن است؟ اگرچه پول، مطمئنا، مهم است اما قرار دادن هدف اصلی بر معیارهای مالی و بی محتوا یا کوچک راه به جایی نمی برد. بیشتر در مورد آنچه که به این دنیا اضافه می کنید. بیاندیشید و چگونگی خدمت به مردم را مدنظر قرار دهید. خودتان را با این هدف در ذهن بسازید: «من می خواهم جهان را به جایگاه بهتر برای زندگی تبدیل کنم»، و سپس چیزهای بیشتر از جمله پول در این راستا ایجاد می شوند.

معمار موفق

اطلاعات بیشتر در مورد معماری و سایر رشته ها برای معمار موفق بودن

 

به نقش مطالعه و کتاب خواندن در پیشرفت خود دقت کرده اید؟  اگر کم مطالعه می کنید با نوشتن یک لیست از همه کتاب هایی که ممکن است. برای شما سودمند یا جالب باشد .شروع کنیدو کم کم قدم هایی برای آغاز بردارید. آنها می توانند در مورد تاریخ ، نظریه های معماری یا هنر و علم طراحی یا حتی تاریخ جهان، جغرافیا، جمعیت شناسی، فرهنگ، و سیاست باشند.

حتی اگر علاقه ای به مطالعه این موضوعات ندارید داستان بخوانید هرچه بیشتر بخوانید حتی اگر کاملا غیر مرتبط احساس کنید. بیشتر ذهن شما رشد خواهد کرد و زمینه های گسترش را برایتان بیشتر مهیا می سازد.

معمار موفق

این مطلب را نیز از دست ندهید: راز معماران موفق در جهان چیست؟

خود را با آخرین اخبار داخلی و خارج به روز و  نگه دارید تا یک معمار موفق شوید

 

آگاهی از آنچه که در دنیا اتفاق می افتد برای کار شما به عنوان یک معمار موفق حیاتی و مهم است. سعی کنید از آخرین پروژه ها، معماران وسبک و شیوه های در حال ظهور، مسابقات جدید و برندگان جایزه همچنین از وقایع سیاسی فعلی، تغییرات اقتصادی و آخرین اکتشافات علمی مطلع شوید. این کار بر شما و دیگران  بسیار تاثیر می گذارد و راه های جدیدی را برایتان باز می نماید.

معمار موفق

استفاده از فن آوری های به روز  و درحال رشد و آگاه بودن از آنها

 

بعضی از معماران ترجیح می دهند که پیشرفت های ابزار و تکنیک های معماری را نادیده بگیرند. آنها معتقدند که می توانند مانند گذشته با روش های سنتی تر به کار خود ادامه دهند اما پیشرفت در محاسبات طراحی و توسعه نرم افزارهای معماری نه تنها سرعت را تسریع کرده بلکه امکانات را گسترش می دهند. بنابراین، حفظ راه های قدیمی و مقاومت در برابر تغییر می تواند شما را دور از رقابت و عقب نگه دارد.

معمار موفق

سعی کنید از آخرین به روز رسانی ها در نرم افزار معماری با خبر شوید  پیگیری کنید و یاد بگیرید که چه چیزی می تواند کار را سریع و با امکانات بهتر برایتان انجام دهد.

معمار موفق

هم راستا در مورد سایر رشته ها بیاموزید تا یک معمار موفق باشید

 

با گسترش دوره های گسترده و آنلاین می توانید هر چیزی را به راحتی در منزل خود یاد بگیرید  بنابراین  سعی کنید همه جانبه به موقعیت های پیش رو نگاه کنید. برای مثال شما در حال طراحی فضایی برای کودکان هستید. به جای تمرکز بر طراحی و برنامه فیزیکی فضا به مطالعه روانشناسی کودکان یا  سیاست، قانون ها یا یک دوره تاریخی بپردازید . تا دنیای گسترده تری را برای طراحی در اختیار شما قرار دهد.