فضای کاری شما، همانندخانه شما است. محل کارتان، جایی است که برای بدست آوردن سهمتان از بازار در آن می جنگید، به دنبال فرصت های بهتر می گردید، و هدف های خودتان را محقق می سازید.ازین رو دکوراسیون دفتر کار شما بسیار مهم است.

در نتیجه، دور از انتظار نخواهد بود که ببینیم، شرکت های موفق ، دفتر کار کارمندان خود  را ترکیبی از راحتی خانه و محیط حرفه ای کسب و کار طراحی می کنند.

Home Office Decoration modern
Home Office Decoration

در ادامه توجه شما را به نکاتی جلب می کنیم که با استفاده از آن ها می توانید نفس تازه ای به محیط کسب و کار خود بدهید. و حال و هوای تازه ای را به دفتر کارتان وارد نمایید.

طراحی دکوراسیون دفتر کار را می توان به سه مرحله طبقه بندی کرد

 1. بررسی امکانات و شرایط
 2. نیازها
 3. شروع طراحی داخلی

بررسی امکانات و شرایط موجود

ابتدا نحوه استفاده از فضای فعلی را مدنظر قرار دهید. چون ممکن است در بررسی های اولیه متوجه شوید. که بعضی مناطق با روش های متفاوت از آنچه در حقیقت مورد استفاده قرار گرفته اختصاص داده شده باشد. با این بررسی می توانید فضاها و روش های جدید هم پیدا کنید.

دفتر کار زیبا

تعریف نیازها

گاهی با بررسی نیازها، و اعمال تغییراتی کوچک، می توانیم فضای فعلی را به فضایی ایده آل تبدیل کنیم. جواب دادن به سوالات زیر در سازماندهی بهتر مطالب به شما کمک خواهد کرد:

 • برای رسیدن به اهدافتان به چه فضاهایی احتیاج دارید؟
  کدام بخش های دفتر در نزدیکی یکدیگر فعالیت دارند؟
  چند نفر در دفتر فعالیت دارند؟
 • آیا برای اجتماعات فضاهای مخصوص وجود دارد؟
  کارمندان شرکت در ۱۰ سال آینده چه کسانی خواهند بود؟
  چه کسانی از فضای دفترکار استفاده می کنند؟ چرا؟
 • تا چه اندازه به میزان انعطاف پذیری و انتخاب افراد نسبت به نحوه انجام کارشان ارزش قائل هستیم؟
  چه رفتارهایی در محیط کار فعلی وجود دارند که خواهان تغییر آن هستید؟
  چه چیزی در محیط باعث افزایش بهره وری و رضایت کارکنان می شود؟

دفتر کار مدرنیته

شروع طراحی داخلی

بعد از بررسی نیازها، می توانید طراحی را آغاز کنید. اما دقت کنید که توجه به رفاه و آسایش کارکنان در این مرحله بسیار بر روی بازده محیط کارتان موثر خواهد بود. در این مرحله همچنین می توانید از گروه های متخصص طراحی کمک بگیرید.

چند عنصر مهم در طراحی دکوراسیون دفتر کار

مبلمان اداری در دفتر کار

مبلمان اداری در سال های اخیر پیشرفت های چشمگیری داشته است. شرکت ها این را به خوبی دریافته اند که سرمایه گذاری بر روی مبلمان با کیفیت بالا و طراحی بر سلامتی کارکنان و فعالیتشان تاثیر مثبت و مستقیم دارد.

قسمت پذیرش

اولین بخشی که مشتری و یا کارکنان آینده تان از شرکت با آن مواجه می شوند ، در قسمت ورودی و پذیرش شرکت ها صورت می گیرد. پس توجه ویژه ای به آن داشته باشید.طراحی دقیق این قسمت در جذب بیشتر مشتری هم موثر است.

تزیین و زیباسازی دفتر کار

برای زیبا سازی محیط های اداری از چه مواد تزیینی می توانیم استفاده کنیم؟

 • تابلوهای هنری
 • مبلمان با کیفیت و راحت
 • جوایز و مدارک
 • محصولات تولیدی شرکت و برندتان
 • استفاده از طیف های رنگی زیبا و متناسب

نورپردازی دفتر کار

نورپردازی نه تنها باعث زیبایی فضای کارمی شود، بلکه بر روی بهره وری، خواب، سلامت جسمانی و روحی ، رفاه کارکنان و بازدهی تاثیر می گذارد. این روزها با پیشرفت تکنولوژی سیستم های نورپردازی منحصر بفردی وارد بازار شده است.طراحان همچنین در یافته اند که در صورت استفاده حداکثری از نور طبیعی کارمندانی شادتر و سالمتر و با بازدهی بهتر خواهند داشت.

نور دفتر کار

تغییر دکوراسیون دفتر کار و ایجاد فضایی متنوع همچنین ایجاد دکوراسیون اداری مدرن ، همواره باعث افزایش انرژی کارمندان شادابی و نشاط آنان خواهد شد. اگر کارمندان شما شاد و پر انرژی باشند، بازدهی کار شما نیز به افزایش می‌یابد. این راهنما به شما کمک می‌کند تا محیطی شاد، پویا و تاثیرگذای را ایجاد کنید امیدواریم با مطالعه ی این مطلب اطلاعات کاربردی و مناسبی را در باره اصول دکوراسیون دفتر کار دریافت کرده باشید.