هیچ کسی نمی‌تواند منکر زیبایی و جلوه بی نظیر  دکوراسیون با فرش دستباف مدرن ایرانی شود،آن‌ها بی شک معجزه گرانی هستند که قادرند  در دل دکوراسیون داخلی منزل تان غوغایی تازه به پا کنند. اما این عناصر زیبایی بخش اگر به درستی انتخاب نشوند، می‌توانند نتیجه برعکس داشته باشند. بنابر این ما تصمیم گرفتیم مطلبی را  آماده کردیم و به شما بگوییم که هر کدام از فرش‌های ایرانی، یا بهتر بگوییم کدام طرح فرش ایرانی برای کدام سبک دکوراسیون مناسب تر است.

فرش دستباف مدرن

 فرش مدرن ایرانی مناسب دکوراسیون منزل شما

 

مزیت فرش های ایرانی در این است که دارای انواع مختلف و تنوع بالایی هستند. که دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارند. پس تنها کاری که باید بکنید. نگاه کردن به خود دکوراسیون داخلی خانه‌تان است. برای خانه‌هایی که دارای رنگ‌های روشن هستند و معمولا بافت‌های کمی دارند. یک فرش ایرانی که رنگ‌های تیره بر آن غالب است. و دارای طرح و نقش‌های به نسبت بزرگ است.می‌تواند موثر باشد، عکس این قضیه نیز صادق است. یعنی برای خانه‌های کوچک تر با نور کم تر یا ترکیب رنگی تیره بهتر است به سراغ فرش های ساده تر با رنگ های روشن بروید.

فرش دستباف مدرن

فرش ایرانی در دکوراسیون کلاسیک

 

سبک کلاسیک، یکی از آن سبک های دکوراسیونی است که جزییات و بافت های زیادی را  در خود می‌طلبد تا به اصل خود بیشتر نزدیک شود، پس اگر منزلی دارید که سبک آن کلاسیک است، فرش هایی با طرح و نقش های پر کار بیشتر به شما کمک می‌کنند، البته این که می‌گوییم فرش‌ها باید در سبک کلاسیک پر جزییات باشند به عوامل دیگری هم بستگی دارند، اول آن که رنگ این فرش‌ها نباید لاکی باشد؛ رنگ های لاکی، رنگ های قرمز و زرشکی و رنگ‌هایی در این طیف هستند، دوم آن که باید مساحت فضا را نیز در نظر گرفت، هر چه فضا کوچک‌تر باشد بهتر است که طرح و نقش فرش های نیز بزرگ تر باشد، طرح های ریز و پر جزییات برای فضاهای کوچک مناسب نیستند.

فرش دستباف مدرن

بهترین اندازه فرش دستباف مدرن ایرانی

 

نکته دیگری که باید در انتخاب فرش دستباف مدرن ایرانی در دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار بگیرد. اندازه فرش‌ها است. ابعاد و اندازه فرش‌ها نیز به اندازه طرح و نقش فرش‌های ایرانی مهم هستند. گاهی ممکن است فضای کوچک و مساحتی کمی در اختیار داشته باشید. اما فرشی را پیدا کنید .که هم رنگ آن و هم طرح و نقشش حسابی با دکوراسیون داخلی خانه‌تان ست است. اما مشکل این جا است که این فرش دارای طرح و نقش‌های ریز و در هم تنیده‌ای است که اگر آن را استفاده کنید. باعث  شلوغ شدن دکوراسیون داخلی اتاق‌تان خواهد شد، پس باید چه کار کرد؟ راه حل این است که از فرش‌هایی با ابعاد کوچک‌تر استفاده کنید.

فرش دستباف مدرن

بهترین طرح و رنگ فرش ایرانی برای پذیرایی

 

رنگ از مهم‌ترین و چشمگیرترین فاکتورهای انتخاب فرش برای خانه است. وقتی که برای طراحی دکوراسیون داخلی با انتخاب‌های رنگارنگی از انواع فرش روبه‌رو می‌شویم، تصمیم‌گیری کمی سخت می‌شود.

اگر فکر می‌کنید که دکوراسیون داخلی خانه‌تان احتیاج به یک هیجان بصری دارد، می‌توانید از انواع فرش دستباف مدرن ایرانی کمک بگیرید. خیال‌تان راحت طرح فرش های ایرانی آن قدر متنوع و زیاد است که با خیال راحت می توانید در آن چرخ بزنید و گزینه مورد نظر خودتان را پیدا کنید. پیشنهاد من این است که اگر خانه ای روشن دارید که برای تان یکنواخت و خسته کننده شده است، از فرش هایی با رنگ های گرم بهره ببرید.  البته نکات دیگری را هم که با هم بررسی کردیم را هم در نظر بگیرید، نکاتی مانند مساحت فضا و سبک های دکوراسیونی.

فرش دستباف مدرن

اگر خیلی مایل هستید تا از فرش دستباف مدرن ایرانی در دکوراسیون داخلی مدرن و امروزی‌تان بهره بگیرد، باید حسابی حواستان به خود طرح و نقش‌ها باشد، حالا رنگ و اندازه‌ها بماند. باید حسابی در مورد خود نقش ها حساسیت به خرج دهید و حسابی بگردید تا طرح مورد نظرتان را بیابید.