خرید یک سرویس خواب و تخت با کیفیت ،در داشتن یک خواب راحت و آسوده نقش مهمی دارد و حتی می تواند انرژی روز بعد ما را تامین کند.ما زمان زیادی از روز را در تخت خود سپری می کنیم از این رو توجه به متریال تخت و راحتی آن اهمیت زیادی دارد .تخت خواب روستیک موضوع این مقاله از ایده چین است.

 

بسیاری از موادی که در ساخت تخت مورد استفاده قرار می گیرد. مثل ام دی اف و نوپان همگی آلرژی زا و سرطان زا است و در دراز مدت آسیب های جدی به بدن ما وارد می کند. ولی چوب طبیعی هیچ گونه عوارضی نداشته و چه بسا از بین برنده انرژی های منفی نیز است . و در علم فنگ شویی بسیار مورد توجه می باشد .بعد از مدتی که تخت خواب چوب طبیعی استفاده کردید متوجه خواهید شد که ارزش آن را دارد ،چرا که شما یک خرید عالی برای استفاده در سالهای طولانی را انجام داده اید.

تخت خواب روستیک

تخت خواب روستیک چیست؟

 

در دکوراسیون داخلی، به هنر به کارگیری میز، مبل،تخت خواب ، صندلی و هر آنچه که از چوب و یا تلفیق چوب و فلز  به شکل ساده و بدوی مورد استفاده قرار گیرد، دکوراسیون روستیک می گویند.سبک روستیک با اجتناب از هرگونه تکلف و چشم و هم چشمی از لوازم ساده و بی آلایشی استفاده می کند . و معمولا قیمت تمام شده این لوازم نیز نسبت به مدل های وارداتی و خارجی نیز کمتر می باشد .البته تخت خواب های چوبی بسته به متریال و اجزایی که در آن استفاده شده است؛ قیمت شان ممکن است کم و یا زیاد شود.

 

تخت خواب روستیک به نوعی سرویس خواب اطلاق می شود که با متریال چوب کاملا طبیعی و به همان شکل دست نخورده و برش نخورده چوب ساخته شده است و هنوز بو و عطر چوب را از لابلای بافت آن می توان استشمام کرد .

تخت خواب روستیک

 رنگ های مناسب دکوراسیون روستیک

 

دکوراسیون روستیک معمولا با رنگ های گرم و برگرفته از دل طبیعت در ارتباط است .چون خود چوب که ماده اصلی اکسسوری های روستیک است .از طیف قهوه ای کمرنگ تا پررنگ و قرمز را در برمی گیرد، استفاده از رنگ های سبز و نارنجی و قهوه ای در کنار آن حس گرمابخشی زیادی منتقل می کند .

 

اگر هم به رنگ های خنثی و کمرنگ علاقمند هستید ،می توانید با ترکیب رنگ چوب با رنگ های سفید ،شیری ،کرم و رنگ های طیف روشن ،حس و حال اروپایی و مدینترانه ای به اتاق خواب خود دهید.

 

ابعاد استاندارد برای خرید تخت خواب روستیک

 

ابعاد تخت خواب روستیک نیز مانند سایر لوازم منزل، براساس کوچک تر شدن فضای خانه ها کمی تغییر کرده و جمع و جورتر شده است . ولی در بیشتر مواقع اندازه های زیر استاندارد بوده و مورد استفاده طیف وسیعی از افراد قرار می گیرد .سایز استاندارد در تخت خواب‌های یک نفره، طول دو متر، عرض ۹۰ سانتی‌متر و ارتفاع ۳۵ سانتی‌متر است. نکته مهمی که درباره سایز تخت‌های یک نفره باید مد نظر قرار دهید جثه افراد می‌باشد. به عنوان مثال این ابعاد تخت ،مناسب فردی با اندام متوسط است. و می توانید براساس نیاز خود عرض آن را بیشتر نیز سفارش دهید .

تخت خواب روستیک

در مورد تخت خواب های دو نفره تفاوت فقط در عرض تخت لحاظ می شود . یک تخت خواب استاندارد دو نفره ۲۰۰ سانتی‌متر طول و ۱۶۰ یا ۱۸۰ سانتی‌متر عرض دارد .نمونه های ایرانی و داخلی معمولا با عرض 160 به فروش می رسند و نمونه های وارداتی و کلاسیک و تجملاتی با عرض 180 طراحی و تولید می شوند .

این مطلب را نیز از دست ندهید: اتاق خواب سبک بوهو، پیوند متفاوت با طبیعت

نکته مهمی که برای تخت باید مدنظر قرار داد. ارتفاع تخت می باشد . از نظر زیبایی شناسی و علم فنگ شویی حتما باید تخت از زمین فاصله داشته و هوا در اطراف آن به راحتی جریان داشته باشد . از اینرو تخت های چسبیده به زمین و کشوهای مملو از لباس از نکات منفی در مورد دیزاین اتاق خواب به حساب می آید.